Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
II Nadbużański Rajd Rowerowy [Sławatycze, 26.06.2010]
#1
Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin", przy wsparciu Wójta Gminy Sławatycze, wspólnie ze Stowarzyszeniem "Bużanie" oraz z Panią Dyrektor Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie, zaprasza na II Nadbużański Rajd Rowerowy, dnia 26 czerwca 2010 roku.

Impreza objęta została patronatem honorowym Pana Krzysztofa Grabczuka - Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Pana Dariusza Trybuchowicza - Wójta Gminy Sławatycze.

Informacje o Rajdzie:

Data: 26 czerwca 2010 r.
Godzina rozpoczęcia: 12.45 (rejestracja uczestników), 13.00 start rajdu
Miejsce zbiórki: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lisznej (gmina Sławatycze).
Dystans: ok. 40 km (w praktyce będzie zapewne czterdzieści kilka)

UDZIAŁ w rajdzie jest BEZPŁATNY.

W czasie rajdu, po ok. połowie dystansu, na terenie Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie, odbędzie się ognisko, z pieczeniem kiełbasek. Organizator, przy wsparciu sponsorów, przewidział dla Wszystkich Uczestników DARMOWE: kiełbaski, pieczywo, keczup i musztardę, napoje zimne (woda Cisowianka, soki: jabłkowy i pomarańczowy, Coca-Cola) oraz wiejski smalec ze skwarkami, przygotowany w Sławatyczach i ogórki kiszone.

Na trasie rajdu zobaczymy: stary wiatrak koźlak w Lisznej, Kościół i Cerkiew prawosławną w Sławatyczach, starą cerkiew unicką w miejscowości Hanna (obecnie kościół katolicki), plażę (łachę) na Bugu w okolicach Kuzawki, Bug w miejscowości Kuzawka.

Nawierzchnia trasy: mniej więcej 50/50- asfalt/drogi leśne/polne, w znakomitej większości utwardzone.

Do dyspozycji Uczestników Rajdu będzie, przez cały czas jego trwania, teren Schroniska Młodzieżowego w Lisznej. Na tym terenie znajduje się: miejsce do zaparkowania samochodów, świetlica, miejsce na ognisko/grilla, kuchnia (z lodówką i kuchnią gazową, zlewem), łazienka i wc. Samochody i rzeczy Uczestników zostaną na czas rajdu pozostawione na terenie schroniska, który będzie zamknięty.

PO rajdzie na tym terenie przewidziana jest impreza - "Przyjęcie", dla wszystkich Uczestników, ale także dla innych osób, np. naszych znajomych i przyjaciół. Impreza będzie już jednak niesponsorowana. Oczywiście wszelkie napoje bądź potrawy, które pozostaną z ogniska w Romanowie, znajdą się na niej. Ale jednak rekomendujemy każdemu chętnemu do udziału w niej zaopatrzenie się w produkty do jedzenia i picia we własnym zakresie.

Kilka informacji ważnych dla uczestników:

Dojazd: opis dojazdu znajduje się na stronie rajdu (www.rajd.nadbugiem.pl). Proponujemy dojazd własnymi autami/rowerami. Jeżeli ktoś może zabrać kogoś do auta albo ktoś chciałby poprosić kogoś o zabranie go ze sobą, proszę pisać na forum.

Zakupy: w Sławatyczach znajduje się sklep Delikatesy Centrum, zaopatrzony stosunkowo dobrze. Prócz tego kilka innych sklepów spożywczych.

Noclegi: Wójt Gminy Sławatycze NIE udostępnił nam samego schroniska, zatem noclegi w nim będą musiały być płatne. Nocleg na terenie schroniska w namiocie to 5,00 PLN, nocleg w schronisku: 10,00 PLN od osoby. Naprzeciwko schroniska, dosłownie 20 metrów od niego, znajduje się pensjonat ZASTRONEK. Noclegi tam kosztują prawdopodobnie ok. 30 PLN. Oprócz tego jest w okolicach kilka gospodarstw agroturystycznych, szczegóły na stronie www.buzanie.pl.

Pamiątki: przed i/lub po rajdzie będzie prawdopodobnie możliwość zakupu lokalnych wyrobów, zarówno kulinarnych jak i rękodzieła, od członków stowarzyszenia Bużanie.

DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA będzie drukowane pamiątkowe zdjęcie z rajdu, drukowane po jego zakończeniu.

Gadżety rowerowe :
Mamy dla Was:
- kamizelki odblaskowe (od WORD Lublin),
- opaski odblaskowe (od WORD Lublin i Urzędu Marszałkowskiego woj. lubelskiego)
- zawieszki odblaskowe dla dzieci,
- ołówki dla dzieci,

Dla każdego uczestnika mamy mapki rowerowe szlaku Janów Podlaski - Włodawa (od UM)
Do rozdania będą także informatory turystyczne woj. lubelskiego 2010.

NAGRODY:
Wśród wszystkich, którzy zarejestrują się przez stronę www.rajd.nadbugiem.pl i będą na rajdzie, zostaną rozlosowane nagrody:
1. Voucher zapewniający miejsce dla dwóch osób w kajaku firmy NetStudio (www.kajaki.nadbugiem.pl), w dowolnym spływie Bugiem, w sezonie 2010, warty 150 złotych.
2. Plecak sportowy Hi-Tec Muhos, warty 129 złotych,
3. Portfel sportowy JanSport Purser, warty 35 złotych,
4. Dwie nagrody pocieszenia: zestawy mapek wszystkich szlaków rowerowych woj. lubelskiego, wartych ok. 25 złotych każdy.

Następnego dnia będzie dodatkowo MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA SPŁYWU KAJAKOWEGO BUGIEM dla zainteresowanych. Ustalenia w tym zakresie zostaną poczynione w dniu rajdu, po jego zakończeniu, w czasie imprezy, gdzie obecny będzie organizator spływów (jeden ze sponsorów).

Sponsorzy:
Muzeum J.I.Kraszewskiego w Romanowie miejsce na ognisko i drzewo
Zakłady Mięsne Łmeat w Łukowie ( www.zmlukow.pl ) kiełbasa grillowa na ognisko.
Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie ( www.womparczew.pl ) musztarda i keczup.
Next Level Data ( www.nextleveldata.com ) napoje, pieczywo, dodatki do potraw, obsługa informatyczna procesu rejestracji.
NetStudio/Kajaki Nad Bugiem ( www.kajaki.nadbugiem.pl ) I nagroda (miejsce na spływie) oraz papier do drukowania zdjęć pamiątkowych.

Dziękujemy wszystkim Sponsorom za wsparcie imprezy.

Raz jeszcze zapraszamy wszystkich do udziału w rajdzie. Wszelkie pytania odnośnie imprezy można zadawać na forum. Można także kontaktować się bezpośrednio ze mną - chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

UWAGA:
Można zgłaszać swoje uczestnictwo na forum, ale właściwa REJESTRACJA następuje na stronie rajdu: www.rajd.nadbugiem.pl.

Zapraszamy do Sławatycz 26 czerwca, na godzinę 12.45.


// TUTAJ PLAKAT PROMUJĄCY IMPREZĘ //

Pzdr.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości