Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karkonosze
#2
Też niedawno stamtąd wróciłem.
Spotkałem faceta na rowerze na szlaku nad Kotłem Małego Stawu. Wyskoczył sobie na przejażdżkę z Jeleniej Góry :-D. Teoretycznie nie wolno tam jeździć, ale jak widać niektórzy się tym nie przejmują.
Ale dla kogoś, kto nie chce łamać przepisów Karkonoskiego PN, polecam przejażdżkę na szlaku Karpacz - Szklarska Poręba. Wysokość - 600 - 1100 m npm.
Trasa biegnie tak: Karpacz (asfalt, szlak zielony) - Borowice - szlak żółty do Przesieki - Drogą Pod Reglami do Szklarskiej Poręby.
Miejscowi nazywają to trasa rekreacyjną... dzięki za taką rekreację :/.
Mocne podjazdy... za to jakie fajowe zjazdy :mrgreen: .
W jedną stronę wychodzi jakieś 25 km. Ale zmęczenie jak po 40 (przynajmniej dla mnie).
Jeśli chodzi o wypożyczenie roweru... to tragedia. W necie są trzy wypożyczalnie, z czego dwie już nie istnieją. Oprócz tego Informacja Turystyczna podaje adres jeszcze jednej, ale na miejscu okazuje się, że jest w całkiem gdzie indziej (hotel Sandra, swoją drogą świetny aquapark tam mają). Niestety wybór rowerów cieniutki, na dodatek połowa nie nadaje się do jazdy. Jak ktoś będzie potrzebował to polecam wypożyczalnię w Hotelu Skalnym "Mercure", mają głównie Gianty i to takie, na których da się jeździć. Cena - 35 zł/doba.
Jak wspomnę Szczawnicę, gdzie jest ze 20 wypożyczalni, w każdej po 50 i więcej rowerów, po 15 zł za dzień, to.... echhh.... Undecided
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości