kuczy   30-01-2012, 23:07
#22
Kuba napisał(a):Nas uczono, że większy luz jest mniej wymagający dla kolan a mały (lub jego brak) wymaga niezwykle precyzyjnego ustawienia i zdrowych stawów.
KermitOZ napisał(a):Luz roboczy ok, ale roboczy, a nie rozklekotany pedał Tongue
Myślę, że to jest słuszne podsumowanie. Dlatego prawie nikt nie jeździ na szosie w blokach bez luzu, bo prawie nikt nie ma możliwości ustawienia bloków przez fachowców tak, żeby stawy pracowały swoim naturalnym ruchem, a nie jakieś przekrzywione.
A luz roboczy to pięta przekręcająca sie na boki, a nie blok przesuwający się przód-tył (+ we wszystkie inne strony, ale to najbardziej irytuje) podczas każdego obrotu. Ja z początkiem lipca wymieniłem bloki na nowe, bo mi zaczęło czasem kolano 'pykać' - przeszło, nie wiem czy to zasługa bloków, ale Tomek (balu znaczy się) od zawsze powtarzał, żeby wymieniać bloki i jakoś wolę go słuchać, bo ze wszystkich tutaj to ma największe doświadczenie...
A co do zużywania się bloków - bloki Ritcheya służyły mi 2,5 roku, jakieś 18 tys km, od lipca mam orginalne shimano, czyli pół roku i może dociągnę na nich do marca, w tej chwili mają jakieś 4,5 tys km. Także z blokami cranka może coś być na rzeczy...
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.