damian.s   24-07-2013, 23:32
#1
Kierunek ostatnio bardzo popularny na forum - ale w jednym przypadku nie pasuje mi termin, a w drugim to, że trasa jest raczej terenowa. Dlatego zapodaję własną propozycję na pierwszy sierpniowy weekend (3-4.08), ewentualnie drugi (10-11.08) – ostateczny termin do uzgodnienia z ewentualnymi chętnymi. W skrócie jedziemy na wschód najdalej jak się da.

Początkowo miał to być jednodniowy wypad w tereny Jakuba Wędrowcza – czyli Wojsławice, Majdan Stary i powrót pociągiem z Chełma. Ale pomyślałem sobie, że skoro już będę w tamtych okolicach, to czemu by nie pojechać trochę dalej.

Tak więc wstępny plan jest mniej więcej taki:

Dzień 1 – wyjazd godzina 8.30 spod Dworku Graffa. Trasa Lublin – Krupe (ruiny Zamku) – Wojsławice (Jakub Wędrowycz) – Hrubieszów - mniej więcej tak . Nocleg w agro gdzieś w okolicy Hrubieszowa. Dystans ok. 120 – 140 km w zależności od miejsca noclegu. Asfalty o niskim natężeniu ruchu, możliwe niewielkie odcinki dróg gruntowych – ale raczej nie więcej jak 5-10km, a być może wcale.

Dzień 2 – wyjazd ok. 8-9 z miejsca noclegu. Trasa Hrubieszów - Gródek - Zosin – wschodni kraniec Polski – Horodło (Unia) – Dubienka (czołg) – Chełm - mniej więcej tak. Z Chełma powrót pociągiem do Lublina – odjazd z Chełma o 16:20, 17:10 lub 18:25 - w zależności od tego na którą godzinę dotrzemy do Chełma. Dystans ok. 80-100km. Asfalty z niewielkimi dodatkami dróg gruntowych – dojazd do Grodu Wołyń, dojazd do zakola Bugu i później może jakiś odcinek wzdłuż rzeki.

Tempo pielgrzymkowe – średnio ok. 18-22km/h, ale jak będą warunki i nie będzie sprzeciwów, to miejscami może być trochę szybciej. Jazda tylko w przypadku optymistycznych prognoz na cały weekend. Będzie czas na podziwianie krajobrazów, zdjęcia, lody itp – typowo rekreacyjna wycieczka.

Tak jak napisałem – ostateczny termin na chwilę obecną jest do uzgodnienia, chociaż mi bardziej odpowiada weekend 3-4.08 – chyba, że nie będzie pogody, albo chętnych na dwudniowy wyjazd. Jeśli nie będzie chętnych na jazdę dwudniową, to możemy powrócić do planu pierwotnego – czyli wyjazd jednodniowy do Wojsławic i powrót pociągiem z Chełma. W takim przypadku dystans wyniesie około 130km. Ale zaznaczam od razu – jeśli będzie chociaż jedna osoba chętna na wyjazd dwudniowy, to taki właśnie się odbędzie, nawet jeśli chętnych na jednodniowy będzie więcej – przykro mi, ale w tym wypadku nie będzie demokracji - będzie jedna osoba chętna na 2 dni – jedziemy 2 dni. Oczywiście osoby chętne na jeden dzień do samych Wojsławic mogą się przyłączyć, ale od Wojsławic jadą na własną rękę.

Tereny dotąd nie jeżdżone przeze mnie rowerem, dlatego jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do trasy czy jakichś ciekawych miejsc do zobaczenia (Rado – w tym miejscu dzięki za info o ruinach zamku) to chętnie przyjmę wszelkie rady i informacje.

Zapraszam :-)

Edit: Mała zmiana trasy. Dzień 1 - punkt docelowy zmieniam z Zosina na Hrubieszów. Dzień 2 - Start z Hrubieszowa, potem Gródek, Moroczyn, Zosin i dalej bez zmian. Dystans pierwszego dnia skróci Nocleg w Hrubieszowie lub okolicy. Dystans pierwszego dnia skróci się o około 10km, a drugiego dnia wydłuży się o około 10km. Zmiana ta jest podyktowana chęcią odwiedzenia grodu Wołyń oraz ruin dworu w Moroczynie. Wpadł mi w ręce przewodnik po Polesiu, więc być może znajdę jeszcze coś ciekawego do zobaczenia.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.