Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniszczono tor rowerowy na Majdanku
#41
qavtan napisał(a):Ciekawe ile razy przez tych 6 lat Majdan Dirt był zrównywany z ziemią. Myślę tu o tym, jak długo urząd może wiedzieć o czymś, ale nie reagować z uwagi na np. 'znikomą szkodliwość społeczną' a w tym wypadku na 'wysoką wartość społeczną'.

Nie reagowali do wpłynięcia skargi. Zawsze tak robią...

qavtan napisał(a):Stała się taka krzywda, że siły i środki sportowych pasjonatów zrównano z ziemią. A serio, tego nasze społeczeństwo potrzebuje, pasji, serca i inicjatyw oddolnych.

Ok. Zgadzam się. Jednak jest tak jak pisano wyżej. Wiedzieli, że przyjdzie kryska....

qavtan napisał(a):Obok jest cmentarz, fakt, ale bardzo chciałbym, by rowerzyści mieli obok swoją infrastrukturę. Przynajmniej ja jakbym umarł, to chciałbym, by obok mojego cmentarza ktoś cieszył się życiem.

Miałem na myśli miejsce kaźni, nie zwykły cmentarz. Miejsce gdzie zmuszano ludzi do katorżniczej pracy, gdzie obdzierano ich z godności i człowieczeństwa, bijąc, głodząc, torturując. Miejsce gdzie zabijano kobiety i dzieci traktując gazem bojowym tak, że umierali w strachu dławiąc się wymiocinami. Także wybacz ale mam dość stanowcze podejście do sprawy. Chciałbym żeby ci którzy piszą to różne rzeczy o złym załatwieniu sprawy zrozumieli wreszcie, że sprawa dotyczy wyjątkowego miejsca. Chronionego szczególnie. Majdanek sięgał aż do ulicy Długiej, był to teren ogromny. Pas oddzielający teren Muzeum od osiedla ma na celu zachowanie pewnej równowagi oraz powagi tego miejsca i nie ma w nim miejsca na park rozrywki! :evil:

KermitOZ napisał(a):Ale właśnie tak jak piszesz, to nie jest prosta sprawa i proste rozwiązanie typu natychmiast wjeżdżamy i robimy porządek" nie było tutaj dobrym rozwiązaniem.

Było jednym rozwiązaniem bo mówimy tu o trybie administracyjnym.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości