Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPD i ból w kolanach
#11
Judaas napisał(a):Iron79 napisał/a:
Neutralnym ustawieniem bloku na początku jest ustawienie na wprost,

Nie do końca się zgodzę. Dlaczego? Bo tak jak pisałem. Każdy z nas inaczej ustawia stopę. SPD nie powinno narzucać innej pracy niż naturalna bo inaczej kontuzja.

Nie porównywałbym naturalnego chodzenia do jazdy rowerem i ustawiania bloków takim tokiem myślenia, większość chłopów (sprawdziłem ja też ;-) ) chodzi z lekko lub bardziej rozwartymi stopami na zewnątrz, ale jak widzę jak ludzie jeżdżą (np. maratony,np. grupa ok 150) to zdecydowana większość ma bloki na wprost (lub niewidoczne bardzo lekkie odchyły niewidoczne okiem), mogą i są oczywiście od tej reguły wyjątki. Znam osobę, która jeden blok ma na wprost a drugi ustawiony na zewnątrz. I dopiero w takim ustawieniu nie odczuwa bólu w kolanie.
Kończąc już ..kolano przy chodzeniu pracuje w bardzo małym zakresie w porównaniu do jazdy rowerem, sugerowanie się tym jako wyznacznik pozycja stopy - chód = ustawienia bloków spd uważam za błędne, bynajmniej w fazach początkowych przygody z spd

Ciekawy link, może nie do końca na temat Pozycja stopy a efektywność pedałowania
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości