Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPD - pedały i buty dla początkującego
#18
(12-02-2018, 09:40)kofi napisał(a): A ja mam pytanie czy buty ktore niby posiadaja system spd click'r  beda pasowac do pedalow spd m520?

Zastanawiałem się co to za cudo w postaci "butów z systemem spd click'r" dopóki takiego określenia nie znalazłem w jednym ze sklepów. 
Dokładnie brzmiało to tak: 
"SHIMANO (nazwa modelu) - rekreacyjne buty rowerowe z systemem CLICK'R". 
Pedały z takim systemem mam ale z ciekawości chciałem się dowiedzieć coś o tym "systemie w butach" ale się nie dowiedziałem bo... takiego systemu w butach nie ma :Smile
Najważniejsza informacja była na końcu opisu butów. Została nawet wyróżniona czerwoną czcionka: 
buty Shimano SPD nie posiadają bloków w komplecie, bloki dołączane są do pedałów rowerowych!
I to jest cała prawda o "butach z systemem click'r", które nie istnieją :Smile
To bloki, które przykręcisz do butów mają pasować do pedałów. 
Jak wspomniałem swoją przygodę z "wpinaniem" zacząłem od pedałów Shimano PD-T700 z systemem CLICK R. 
Do trzech różnych par butów wykorzystuję bloki SM-SH51 i SM-SH56 (oba modele są kompatybilne ze wspomnianymi pedałami). 
Odpowiadając na Twoje pytanie: każde buty będą pasować do pedałów PD-M520 pod warunkiem, że przykręcisz do butów bloki kompatybilne z pedałami. 
Jeśli są jakieś wyjątki od powyższego to pewnie ktoś o tym napisze. 
Odnośnie samych butów, które reklamowane są jako "buty z systemem CLICK R"... 
Najczęściej są to buty rowerowo-turystyczne. 
Takie połączenie SPD z butami trekkingowymi (wiele modeli ma podeszwę Vibram). 
Polecam przede wszystkim w sytuacjach gdy jazda rowerem połączona jest z pieszym zwiedzaniem miejsc, do których dojechaliśmy. 
Wygodne również gdy trudności terenowe zmuszają nas do zejścia z roweru Smile
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: SPD - pedały i buty dla początkującego - przez radzik - 28-11-2017, 21:56
RE: SPD - pedały i buty dla początkującego - przez radzik - 29-11-2017, 09:09
RE: SPD - pedały i buty dla początkującego - przez darist - 19-02-2018, 02:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości