Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plan Lublina w dużej rozdzielczości potrzebuję
#1
Potrzebuję dokładnego planu miasta Lublina i widocznymi na nim tak wyraźnie ulicami, by zaproponować BikeBUS pasy.

Aby to zrobić muszę ładnie wpisać i zaznaczyć na pasach wyodrębnione strefy Smile
Odpowiedz
#2
Hmm, czyli jakąś wektorową?
No nie wiem czy to można łatwo zdobyć (i za darmo jak mniemam).
Jeżeli prawa autorskie itp. nie są jakimś kluczowym wyznacznikiem to można by spróbować z googlemaps - zrzuty ekranu w max powiekszeniu + program graficzny i dalsze powiększenie(przeskalowanie) + jakiś filterek wygładzający linie - noo musiał bym spróbować jak to by wyglądało , jak znajdę chwilę i wyniki będą pomyślne to dam znac na PW.
Odpowiedz
#3
Kenubi, a może tak: można by zrobić właśnie zrzut z googlemaps, potem to dajemy na Inkscape, wektoryzujemy bitmapę, skalujemy to takiego rozmiaru, jaki nam potrzebny (wektorową można wszak powiększać do znudzenia) i eksportujemy jako grafikę rastrową. Nie ma wtedy problemu z wygładzaniem linii, filtrami itp, a sam proces stworzenia takiej mapki jest stosunkowo szybki (jakkolwiek pierwsza próba "na szybko" wypadła średnio zachęcająco).

Sorry, że dopiero teraz, ale wcześniej jakoś nie zwróciłem uwagi... :oops:

EDYCJA:
A nie ma tak dobrze; wektoryzacja trwała godzinkę... a potem komp zastrajkował. Plan miasta to jednak nie prosty rysunek z kilku linii.

Quvtan, a urządza cię może plan miasta w formacie PDF? Skalować to to można sobie do woli.To najwyraźniej wektorówka, dużo lepsza od tego, co mógłbym ja zmajstrować swoim sposobem. Mogę coś takiego ci przesłać... a jak koniecznie musi być jakiś .jpg czy inna bitmapa, to pewnie coś tu się wymóżdży mądrego ;-).
Odpowiedz
#4
Mapy dla planistów miejskich są tylko w urzędach?

Chodzi o to bym mógł na tym planie/mapie nanosić zmiany, a przynajmniej kolorować pasy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości