Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jura - majówka 2018.
#1
O Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej w środowisku RL-a mówiło się od dłuższego czasu i co raz częściej. Więc stało się. Klamka zapadła.
W dniach 03-06.05.2018 zorganizujemy "majówkę" na Jurze.
Jedni mówią Wyżyna Krakowsko - Częstochowska, inni Jura, ja pozostanę przy tej drugiej nazwie. Dla tych, którzy chcą wiedzieć o Jurze więcej.... za Wikipedią...
Obszar Jury stanowił niejednokrotnie dno morza, przez co powstało wiele warstw skał (dolomitymarglewapienie). Dominują wapienie górnojurajskie. Charakterystyczne są skały wapienne pocięte dolinami erozyjnymi, a także zjawiska krasowe m.in. jaskinie ze stalaktytamistalagmitami oraz stalagnatami. Od strony Obniżenia Górnej Warty teren obniża się stromo o ok. 100 m.
Od południa uskok tektoniczny Rów Krzeszowicki oddziela Wyżynę Olkuską. Na południowy wschód od Częstochowy znajduje się najwięcej jaskiń w Polsce. Występują tam skamieniałe szkielety i skorupy organizmów (m.in. amonity), oraz ostańce czyli trwalsze fragmenty skał (m.in. Maczugę Herkulesa). Zachodziły tam także ruchy górotwórcze. Najwięcej wzniesień jest w okolicach Krakowa. Na naszą bazę noclegową wybrałem Centrum Turystyki Aktywnej w Żelazku. Miejsce nie jest przypadkowe z kilku powodów: centrum obszary po którym będziemy się poruszali, możliwość przyjęcia większej ilości osób(nawet 50), sam ośrodek wpisuje się świetnie w działania jakie podejmiemy w 2018 roku. Wstępnie zarezerwowałem miejsce dla 20 osób ale jeżeli zgłosi się więcej osób nie będzie problemu z ich zakwaterowaniem. Wyżywienie: śniadania 15 zł w formie szwedzkiego stołu z ciepłym bufetem,  obiadokolacja 18 zł, przy takich cenach nie będzie sensu pchać się z własnym żarciem ale aneks kuchenny jest jakby co. Nocleg: 35pln za noc, negocjuję cenę, jeżeli zbierzemy 22 osoby to zajmiemy całe piętro w pokojach z łazienkami, na parterze pokoje z łazienkami wspólnymi. Dla osób które będą chciały odpocząć po rowerowaniu.... SAUNA.
Planuje przyjazd na miejsce już 2.05 tak aby 03 już jeździć. Jakie możliwości daje Jura jeżeli chodzi o rower? Każde. Wszyscy znajdą coś dla siebie i nie będę ukrywał, że najwięcej możliwości jest dla rowerów które mogą poruszać się w terenie, dla cieniarek opracuję specjalne trasy tak aby wszyscy byli zadowoleni. Trasy postaram się dorzucić do końca listopada. Napewno na trasach znajdą się zamki, ostańce skalne, jaskinie i Ojcowski Park Narodowy.
Wiem, że trochę wcześnie na wrzucanie takiego tematu ale chciałbym to dobrze zorganizować.
Lista chętnych:
1. Noorbi - All inclusive
2. MraugorzataAll inclusive
3. Truskafka
4. Rado +1 - All inclusive
6. MareckyAll inclusive
7. Katka All inclusive
8. Sobol - All inclusive
9. Yanq
10. Marta
11. Jan Grudziński All inclusive
12. ania-roszpunka + 1 All inclusive
Odpowiedz
#2
Poproszę dopisać Big Grin

Ze strony miejsca, gdzie mamy spać:
"Obiekt prowadzony dla sportowców - przez sportowców..."
No nie wiem, czy kwalifikujemy się jako sportowcy Big Grin
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#3
I mnie
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#4
+2.
Edit: widzę w galerii, że jest stół do beerponga Tongue
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#5
też poproszę Smile
Odpowiedz
#6
Jeśli mogę zapytać --- dojazd w jakiej formie ?
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Marku. Do tej pory sprawdzała się formuła transportu we własnym zakresie. I taką przyjmuję także i tym razem.
Odpowiedz
#8
Jadę  Big Grin
Odpowiedz
#9
Jeżeli mnie weźmiecie to pojadę Tongue
Odpowiedz
#10
Jeżeli ktoś wchodził na stronę ośrodka to mógł zauważyć, że są dwa standardy pokojów. Wstępnie mamy zarezerwowane 22 miejsca w pokojach z łazienkami. Koszt pokoju i wyżywienia (śniadania i obiadokolacje) to 75 zł os/doba. Uważam, że to dobra oferta. Nie ma problemu z miejscem na przechowywanie rowerów, miejsce ogniskowe jest... choć znam świetną miejscówkę w okolicy z pięknym widokiem w nocy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości