Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ojciec zjednoczonej Europy
#21
:lol:
Jurkowi chyba nie o to chodziło :-P

Mamy demokrację i wolność wyrażania swoich opinii - tylko pamiętać trzeba żeby robić to z głową Smile

Osobiście uważam, że demokracja ma się nijak do chrześcijaństwa bo oba te twory potrafią istnieć niezależnie...

"Przyjdzie dzień, kiedy zbudujemy Stany Zjednoczone Europy, że pójdziemy pochylić się nad grobem Schumana i zwiedzić jego dom w Scy-Chazelles, tak jak Amerykanie idą zwiedzać dom Jerzego Waszyngtona w Mount Vernon" Undecided
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#22
Przepraszam Jurka że rozwaliłem mu temat.Postaram się nie wylewać żółci oraz używać tego forum do walki z całym światem.
Miłość jest dla hipisów, nienawiść jest dla panków!!!
Odpowiedz
#23
kali napisał(a):Przepraszam Jurka że rozwaliłem mu temat.Postaram się nie wylewać żółci oraz używać tego forum do walki z całym światem.

kali, dzięki za słowa na priv i te powyżej. Nie czuję, żebyś rozwalił mi temat :-D bo wcale nie miałem zamiaru, żebyśmy sobie tutaj cieplutko potakiwali. To co napisałeś daje dużo do myślenia. Pierwsza sprawa: Tak jak Polska ma swoją historię tak i idea powstania zjednoczonej Europy ma swoją historię, a na historię nie możemy sie obrażać możemy ją tylko przyjąc do wiadomości. Kali, ja mimo swoich zdecydowanie prawicowych poglądów chwalę sobie to, że Polska znalazła się UE.
Druga sprawa: rzeczywiście przez Twoje słowa przebijają albo bardzo negatywne doświadczenia z kontaktów z katolikami, albo to, że bardzo łatwo poddajesz się różnym medialnym zabiegom.
Trzecia sprawa: o ile na chrzest nie miałeś wpływu, o tyle z bierzmowania mogłeś zrezygnować. A i teraz zaręczam Ci, chrzest który masz nie jest dla Ciebie żadnym balastem, a możesz oficjalnie wypisać się z tego Kościoła którym gardzisz.
Zwróć uwagę na to co napisał Marcin0604: Lekko ci przychodzi używanie słowa nienawiśc a rozumiesz choc co ona oznacza? Krzyż na który cierpisz taką alergię jest jej zaprzeczeniem z tym, że aby to zrozumiec, trzeba się nad zagadnieniem nieco pochylic i zajmuje to sporo czasu.
Nie można było tego lepiej ująć. I zaręczam Ci, jest wielu którzy tak żyją.
Więc może nic złego się nie stało, że byłeś aż do bólu szczery. :-D
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#24
żałuję, że trafiłem na ten temat na tym forum
Odpowiedz
#25
marcin0604 napisał(a):A dało by się tak zrobic, żeby nie pochłonął?

Ciężko będzie. Wraz ze wzrostem dochodów maleje przyrost naturalny. Wolniej lub szybciej, ale nasz średni dochód na głowę wzrasta, a przyrost naturalny... zajrzyj do rocznika statystycznego Undecided
Co do wątku religijnego... z wielu stron atakuje się Islam za fundamentalizm i brak tolerancji wobec wyznawców innych religii. Ja mam swoją teorię na ten temat. Kiedy powstał Islam? Za datę jego powstania uważa się rok 622, kiedy Mahomet uciekł z Mekki do Medyny. Czyli jest to religia młodsza od chrześcijaństwa o ok 600 lat. Więc teraz proponuję cofnąć się o 600 lat i przypomnieć, co w tamtych czasach wyprawiało chrześcijaństwo (Święta Inkwizycja, itp.).
Z jednej strony uważamy Islam za religię barbarzyńców, ale należy pamiętać, że dzięki niemu możemy się cieszyć wieloma dziełami starożytności. Większość dzieł twórców (zwłaszcza filozofów) starożytnej Grecji lub Rzymu ocalało dzięki Arabom, gdyż Władze Chrześcijańskie niszczyły je bez opamiętania jako herezje.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#26
mariox napisał(a):(...)
Z jednej strony uważamy Islam za religię barbarzyńców, ....

mariox, przede wszystkim proszę nie uogólniać. Kościół nie uznaje Islamu za religię barbarzyńców. A takie podejście mają tylko ci, którzy każdą religię uważają za zbędny element w życiu człowieka, a o kościele katolickim wiedzą tylko to, że miał "świętą" Inkwizycję. I niewątpliwie były okresy w dziejach kościoła kiedy możemy stwierdzić, że trudno było o postęp to jednak w ogólnym rozrachunku wypada to zdecydowanie na korzyść Koscioła katolickiego
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#27
Jurku, wskaż mi miejsce w mojej wypowiedzi, gdzie jest napisane, że Kościół uznaje Islam za religię barbarzyńców.
Napisałem że "uznajemy", czyli miałem na myśli "my" jako ogół społeczeństwa wychowanego w cywilizacji europejskiej. To faktycznie uogólnienie. Wynika ono jednak z tego, iż większość informacji medialnych dotyczących Islamu wygląda następująco: "atak islamskich terrorystów". To rodzi pewne skojarzenia. To tak jak wiele informacji o Polsce i Polakach za granicą dotyczy jakichś patologii, choć nie każdy Polak jest złodziejem samochodów i pijakiem. Ale takie informacje mają największą siłę przebicia i na dłużej zostają w pamięci.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#28
Przepraszam bardzo, ale jeśli wśród dogmatów jakiejś religii leży krwawa walka z niewiernymi w imię boga to nie można nazwać tej religii inaczej niż barbarzyńską. Polecam lekturę koranu wątpiącym.
Odpowiedz
#29
Panowie, to jest forum rowerowe a nie wyjaśniające meandry różnego rodzaju wierzeń Tongue
Miłość jest dla hipisów, nienawiść jest dla panków!!!
Odpowiedz
#30
kali napisał(a):Panowie, to jest forum rowerowe a nie wyjaśniające meandry różnego rodzaju wierzeń Tongue

kali, to jest Hyde Park/Dział o wszystkim tylko nie o rowerach. Życie nie składa się tylko z roweru, chociaż stanowi on znaczący element w moim życiu.
Nie ukrywam, że tekst R.Schumana umieściłem po to, żeby ci którzy z różnych przyczyn nie znają historii idei zjednoczonej Europy mieli pełniejszą wiedzę przy ocenie wydarzeń związanych z procesem jednoczenia się Europy.
W mojej ocenie i publicystów, historyków, których słuchałem tożsamość Europy nie jest zagrożona z powodów demograficznych (niewielki udział), ale z powodu odcinania się od swoich korzeni. Islam jest silny nie tylko przez swoją demografię, ale przez silną i konsekwentną więź ze swoją tożsamością. I nie myślę tutaj o atakach terrorystycznych, które niewiele mają wspólnego z islamem. Odcinają sie od tego min. społeczności muzułmańskie w Polsce.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości