Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampka PROX strobo niebiesko-czerwone
#11
Mnie osobiście bawi używanie takiej lampki na drodze publicznej... i tak mam zamiar jej używać...
Odpowiedz
#12
Fajnie, z taką lampką to pewnie i "pod prąd" będziesz mógł sobie jeździć.
Terenikiem to ciągnikiem.
Odpowiedz
#13
W Ustawie "Prawo o ruchu drogowym" jest art. 66.4.3 w brzmieniu:
"umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe
wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w
postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy
o zmiennym tonie".
Prosiłbym o fachową opinię czy lampeczka, którą chce kupić Norbert jest już w kategorii "świateł błyskowych", o których wspomina ustawa?
A jeśli tak, to czy czerwony kolor jest również zakazany? Tongue
Przecież czerwone światła z tyłu roweru są obowiązkowym wyposażeniem.
Zadając takie pytanie zakładam, że rower posiada obowiązkowe wyposażenie. 

P.S. 
Biorąc pod uwagę, że w tytule tematu jest "niebiesko-czerwone" ośmielam się stwierdzić, że Norbi po prostu namawia do naruszania wszelkich przepisów  Smile 
Wprawdzie posiadam podobne światełka ale gdyby za głosem Damiana był jeszcze kolor pomarańczowy to z radością przyłączyłbym się do towarzystwa  Big Grin
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#14
Namierzylem pomarańczowa lampkę - z telefonu nie mogę wrzucić linku, na portalu aukcyjnym hasko lampka pomaranczowa led guardian, 39 zl, jutro z komputera obejrze sobie dokladniej, ale jak patrzę to chyba da rade ja zamontować np na górze kasku - taki pomarańczowy kogutSmile
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#15
(24-02-2018, 02:45)darist napisał(a): P.S. 
Biorąc pod uwagę, że w tytule tematu jest "niebiesko-czerwone" ośmielam się stwierdzić, że Norbi po prostu namawia do naruszania wszelkich przepisów  Smile 

Darek. Z całym szacunkiem do Twojej osoby, w którym miejscu namawiam do naruszania jakichkolwiek przepisów. Jeżeli ktoś nie ma chęci na lampkę to po prostu jej nie kupuje. Nie interesuje mnie to, kto i do czego będzie jej używał. A publiczne pisanie o tym, że ktoś, kogoś i do czegoś namawia musi być poparte faktami... nawet jeżeli piszesz to z lekkim przekąsem co zauważyłem i doskonale rozumiem. Jeżeli ktoś jeszcze uważa, że kogoś namawiam do użytkowania czegokolwiek, tak aby naruszał jakiekolwiek prawo... zapraszam do dyskusji w sądzie.
Odpowiedz
#16
Myślałem Norbert, że potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Tym bardziej, że " Smile " jest chyba jednoznacznym podsumowaniem zdania, które napisałem.
A Ty wyskakujesz z jakimś sądem ?  Exclamation
Może na spokojnie przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem Smile
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#17
(24-02-2018, 14:07)Noorbi napisał(a): zapraszam do dyskusji w sądzie.
Może w końcu jakaś robota się trafi  Cool
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#18
(24-02-2018, 14:52)mraugorzata napisał(a):
(24-02-2018, 14:07)Noorbi napisał(a): zapraszam do dyskusji w sądzie.
Może w końcu jakaś robota się trafi  Cool

Będę Cię informował na bieżąco Big Grin


Co do Darka, sprawa jest jasna i zamknięta
Odpowiedz
#19
(24-02-2018, 01:10)Noorbi napisał(a): Mnie osobiście bawi używanie takiej lampki na drodze publicznej... i tak mam zamiar jej używać...

Podobno to jeszcze wolny kraj Wink ale ....
Według mnie połączenie tych kolorów jest zarezerwowane dla pojazdów uprzywilejowanych więc było by chyba troszkę nie teges używać ich (np. na biegach) tam gdzie towarzyszą nam policyjne radiowozy. To jak zabawa zapałkami i benzyną.

Nie bardzo widzę sens kupna takiej lampki ale to tylko moje osobiste zdanie i każdy zrobi jak uważa.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#20
(24-02-2018, 22:34)Mariobiker napisał(a):
(24-02-2018, 01:10)Noorbi napisał(a): Mnie osobiście bawi używanie takiej lampki na drodze publicznej... i tak mam zamiar jej używać...

Podobno to jeszcze wolny kraj Wink ale ....
Według mnie połączenie tych kolorów jest zarezerwowane dla pojazdów uprzywilejowanych więc było by chyba troszkę nie teges używać ich (np. na biegach) tam gdzie towarzyszą nam policyjne radiowozy. To jak zabawa zapałkami i benzyną.

Nie bardzo widzę sens kupna takiej lampki ale to tylko moje osobiste zdanie i każdy zrobi jak uważa.

Dokładnie tak jak napisałeś Mariusz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości