Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kominiarka czy maska ?
#31
heheh, prawo...zalezy jak lezy.mnie kiedys zatrzymali w kominiarce z innego powodu i nawet nie bylo slowa ze nie mozna czy cos...

pinky- dzieki za linka, chyba juz zdecydowalem Smile
Zawsze możesz kupić nowy kask, za to głowę masz tylko jedną...
Odpowiedz
#32
Nic mi nie wiadomo aby prawo zabraniało chodzenia w kominiarce.
Jeśli takowe przepisy istnieją to może ktoś poda dane źródłowe.
Tylko pamiętajmy, że nie mówimy o przepisach i regulaminach na przykład imprez masowych (mecze, koncerty, manifestacje).
Nie sądzę aby prawo zabraniało korzystania z kominiarki jako elementu ubioru w trudnych warunkach pogodowych.
Ale jest to tylko i wyłącznie moja opinia.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#33
Dorzucę i ja swoje 2 gr. ;-)
W piątek zatrzymali mnie jak wracałem rowerkiem, było około -16 St.C.
Młody policjant zakazał mi jazdy w kominiarce czym się nie przejąłem. Kiedy zapytałem jak wyobraża sobie jazdę rowerem w takich warunkach bez ochrony twarzy odpowiedział, że w taką pogodę siedzi się w domu... Śmiech. Confusedhock:
Wieczorem w domu wertowałem kodeksy i niczego nie znalazłem, więc na drugi dzień poszedłem na komendę po opinię innych, bardziej kompetentnych osób w tej sprawie:
Polskie prawo nie zabrania noszenia kominiarek, można je nosić do woli :mrgreen:
Jednak należy liczyć się z tym, że można być częściej legitymowanym. Tylko tyle Smile
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#34
No to się naprawdę zdziwiłem. Wielokrotnie przejeżdżałem obok mundurowych w kominiarce na dziobie. Raz zjechałem na bok, żeby przepuścić samochód z naprzeciwka, gdy na Grottgera wlepiali mandaty za parkowanie na postoju dla taksówek, zatrzymując się obok gliniarzy i nawet nie mrugnęli na mój widok.

Przy tak niskich temperaturach sporo pieszych zasuwa w szalikach niemal na oczach, a niektórzy nawet w kominiarkach. Ciekawe czy ów policjant i im zwracał uwagę?
Odpowiedz
#35
[off topic] Odnośnie czepiania się władz mundurowych czy jakoś tak...Mogą mandat wlepić za tzw. czołówki, czyli lampki na czoło.Jest to światło pozycyjne a takowe powinno się znajdować max. 1,5 metra nad ziemią. Potwierdzone przez kodeks ruchu drogowego i rektora szkoły policyjnej w Szczytnie.
(Po zamachu na londyńskie metro zostałem wylegitymowany i przepyrali mi plecak za noszenie brody i arafatki.Jak to pan policjant powiedział : robie sobie jaja z czyjejś tragedii, propaguje Al-Kaide i inne takie pierdoły.Nie mam im tego za złe bo ubawiłem się przednie Big Grin.Przepyrano mi plecak pod kątem posiadania materiałów wybuchowych Big Grin)
Miłość jest dla hipisów, nienawiść jest dla panków!!!
Odpowiedz
#36
Może nie w temacie kominiarek, (bo sam nie jeżdżę i nie widziałem aby mundurowi się czepiali)
ale zaciekawiło mnie to:

kali napisał(a):światło pozycyjne ... powinno się znajdować max. 1,5 metra nad ziemią. Potwierdzone przez kodeks ruchu drogowego i rektora szkoły policyjnej w Szczytnie.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
§ 52. 1. Rower powinien być wyposażony:
1) z przodu - w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
§ 55. 1. Światła pojazdu, o których mowa w § 52-54, powinny odpowiadać następującym warunkom:
1) światła pozycyjne oraz światła odblaskowe oświetlone światłem drogowym innego pojazdu powinny być widoczne w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 150 m,
2) powinny być umieszczone nie wyżej niż 900 mm i nie niżej niż 350 mm od powierzchni jezdni,

czyli praktycznie każdy, który ma światełko na kierownicy podpada pod paragraf. :evil:

Teraz pytanie, czy zmieniły się przepisy, czy może w Szczytnie uczą inaczej i dzięki temu mamy spokój ?
Odpowiedz
#37
Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne odradzam kominiarkę a polecam pilotkę.
Przyczyną różnych przeziębień, zatok ... jest złe nakrycie głowy i zasłanianie szyi(!)
Zasłanianie szyi oszukuje organizm dając wrażenie ciepła.
W szyi są receptory termoregulacji - zasłonięte, wyłączają wewnętrzne ogrzewanie i organizm się wychładza, choć wydaje mu się, że jest mu ciepło a na to czekają wirusy. Smile
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości