Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
opona spada z felgi
#1
Mam taki problem, kupiłem nowe opony, nowe dętki i wszystko założyłem na felgę. na oponie jest info o max ciśnienie 2,5bara niestety przy pompowaniu koła przy ciśnieniu 2bary opona zaczyna zsuwać się z felgi i wyłazi dętka, przy niższym ciśnieniu nic się nie dzieje ale za bardzo nie da się jechać bo prawie kapeć. Czy ktoś może miał taki problem, lub może ktoś wie jak sobie z tym poradzić, bo nie mam pomysłów co z tym zrobić, a pierwszy raz się z takim czymś spotkałem?
[Obrazek: stats.jpg] 
Odpowiedz
#2
Sprawdź rozmiar opony (napis na boku opony) i porównaj ze swoją obręczą.
Odpowiedz
#3
Radzę oddać i kupić inne opony. Jeżeli sprzedawca nie będzie chciał przyjąć niech sam założy Tongue . Wczoraj wysadziłem w powietrze trzy nowiutkie dętki  Angry przez wadliwe opony Schwalbe Hurricane 42x622, a kupiłem przez rowerowy sklep internetowy. Sprzedają wadliwe opony prosto od chińczyka w bardzo korzystnej cenie.
Odpowiedz
#4
nowe opony mają takie samo oznaczenie jak stare, problem w tym że nowe opony nie mają prawie rantu w miejscu łączenia z felgą (a w starych jest bardzo ładny i konkretny) i dlatego opona się zsuwa z felgi zamiast się jej trzymać podczas pompowania. nie wiem jak będzie ze zwrotem bo kupione na allegro i rachunku nie zachowałem
[Obrazek: stats.jpg] 
Odpowiedz
#5
(26-05-2018, 21:00)zaworek napisał(a): nowe opony mają takie samo oznaczenie jak stare, problem w tym że nowe opony nie mają prawie rantu w miejscu łączenia z felgą (a w starych jest bardzo ładny i konkretny) i dlatego opona się zsuwa z felgi zamiast się jej trzymać podczas pompowania. nie wiem jak będzie ze zwrotem bo kupione na allegro i rachunku nie zachowałem

jaka dokładnie oponę kupiłeś?
Odpowiedz
#6
Generalnie pierwszy raz słyszę o takich problemach w przypadku właściwego rozmiaru opony. Zaworek opona jest zwijana czy drut? Wojtek w jaki sposób wystrzeliłeś dętki przez oponę?
Odpowiedz
#7
(30-05-2018, 08:11)Judaas napisał(a): Generalnie pierwszy raz słyszę o takich problemach w przypadku właściwego rozmiaru opony. Zaworek opona jest zwijana czy drut? Wojtek w jaki sposób wystrzeliłeś dętki przez oponę?
Rok temu kupiłem opony Schwalbe Hurricane 28x1.60 w bardzo okazyjnej cenie ok. 60 zł na sztukę u CTbike.pl z Bydgoszczy. Dalej ma w ofercie (http://allegro.pl/schwalbe-hurricane-28x...36861.html) więc ostrzegam przed kupnem. Jedną oponę reklamowałem ze względu na duże bicie. Zapytany sprzedawcy jak to możliwe by Schwalbe pozwoliło sobie na taki bubel – tłumaczył się, że to już chiński wyrób i tylko nazwa pozostała. Niechętnie przyznał, że już miał reklamacje tych opon.
Przejeździłem tak rok i przełożyłem opony tył na przód by równomiernie zużywać bieżnik. Po napompowaniu obu kół do 4,5-5 barów (max ciśnienie to 6 bar dla tych opon) po 5-10 minutach – strzał. Wymieniłem dętkę drugi raz i tu już trzymając w ręku poczułem jak opona rośnie i suwa się z rantu i drugi strzał. Zły że nie potrafię założyć dobrze opony – kolejny raz dokładnie ułożyłem w rantach i napompowałem do 3 atmosfer – już nie zdążyłem odkręcić zaworu by zmniejszyć ciśnienie – trzeci strzał. Sąsiadka w nerwach wybiegła by dorwać tych co kolejny raz strzelają petardami pod jej oknami... Tongue 
Podsumowując, ww. gość z Bydgoszczy z pełną świadomością sprzedaje po okazyjnych cenach wadliwą serię opon Angry .
Odpowiadając Zaworkowi opony powinny mieć wyraźny rant od nowości! Nic tu się nie ma wyrabiać czy rzeźbić. I retorycznie: jak kiepskie są opony które maksymalnie można napompować do 2,5 bara? Tongue
Odpowiedz
#8
60zł to taka okazyjna cena? Wpisałem w google "Schwalbe Hurricane 28x1.60". Znalazłem za 54zł.
Wydaje mi się, że w tej cenie można kupić normalne dobre opony, które nie strzelają po napompowaniu. W ciągu ostatniego roku kupiłem opony do szosówki, do mtb, do trekkinga - wszystkie kosztowały w okolicach 50-65zł i nie ma z nimi problemu. Wiadomo, że nie są super lekkie, ani specjalnie wytrzymałe, ale takie historie jak pękanie, czy spadanie z obręczy się nie dzieją.
Odpowiedz
#9
Co do zwrotu zakupów z allegro lub jakiegokolwiek sklepu internetowego (nie dotyczy zamówień specjalnych) masz 14 dni sam paragon nie jest Ci potrzebny o ile potrafisz udowodnić zakupy w danym sklepie.
Ja kiedyś zwracałem rzeczy bez paragonu, czy listu przewozowego, na początku sprzedawca miał obiekcje ale się udało, jak byś miał -problemy ze zwrotem to pisz poproszę żonę aby znalazła odpowiedni zapis w ustawie Smile
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#10
te opony co kupiłem to są jakieś No Name, opona z drutem, kupując nie patrzyłem na markę tylko na kolor - żona chciała mieć różowy rower to kupiłem opony, nakładki na szprychy, spray i inne różowe dodatki i powoli robiłem robotę. Wszystko był gotowe oprócz kół i na końcu wyszła taka niespodzianka. niestety od zakupu opon na allegro zleciało już ponad miesiąc więc o zwrocie mogę zapomnieć opony kupiłem za 40zł sztuka 28"
[Obrazek: stats.jpg] 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości