Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
08-7-2018 g 9 PKP Lbn -Zwierzyniec, Słoneczna Dolina, Krasnobród Józefów Szozdy
#1
Witam 
Zauroczony cyklem  Stefana Dardy - Czarny Wygon zapraszam do wyjazdu w opisywane rejony czyli Zwierzyniec, Guciów,  Słoneczna Dolina, Krasnobród. 
Plan jest taki w niedzielę 15 VII 2018 startujemy o 9:00 z PKP Lublin do Zwierzyńca (ok 11:30 na miejscu), skąd wyruszamy w poszukiwaniu Słonecznej Doliny następnie Guciów, Krasnobród gdzie pewnie coś zjemy. Po objedzie powrót do Zwierzyńca na pociąg powrotny  do Lublina o 19:30 ok 22 (lampki mogą się przydać)  w Lublinie dla chętnych ful bikeSmile
Jeszcze nie mam zaplanowanej w 100% trasy - narysuję coś później. wyjdzie coś około 50 - 80 km może troszkę więcej tempo ultra light.

Niestety ale jestem zmuszony ze względów rodzinnych przełożyć wyjazd na 08 VII 2018 r. Mam nadzieję że nie pokrzyżowałem zbytnio Waszych planów.

No i narysowałem Smile
Planuję z grubsza taką trasę
  Słoneczna Dolina 

oczywiście do tego należy doliczyć drobną modyfikację na Słoneczną Dolinę którą mam na przedwojennych mapach, a co ?
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#2
Jestem zainteresowany Smile
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#3
I tak jak obiecałem mapa przedwojenna z zaznaczonym tylko Czarnym wygonem na który ze względu na panujący tam klimat się nie wybieramy (kto czytał S. Dardę ten wie ) oraz z widoczną urwana drogą do Słonecznej Doliny i Starzyzny (czyli nawet starym mapom się dostało rykoszetem). 
Zamieszczam też współczesny link do map Google z zaznaczoną Słoneczną Doliną
Nie wtajemniczonym polecam zapoznać się z opiniami zamieszczonymi na mapach Google oraz z cyklem powieści S. Dardy "Słoneczna Dolina" (UWAGA Wciąga)
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#4
Jaka trasa   Teren czy  asfalt ?
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
90% asfalt ale troszeczkę zobaczymy żeby odwiedzić słoneczną Dolina No i z Tereszpola do Soch ze 2 km asfaltu który bardziej przypomina szutrówkę
Trasa rozrysowana w pierwszym wątku
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#6
Tak jak obiecałem zamieszczam kilka zdjęć z wczorajszej wycieczki.
Kto nie był niech żałuje bo było MEGA - nie sądziłem że Roztocze potrafi mnie jeszcze tak pozytywnie zaskoczyć - szkoda że zdjęcia nie oddają tego klimatu, zapachu oraz smaku.

Zestawienia:
dystans ok 170km (wiem wiem miało być 60 ale nie chciało mi się czekać na pociągSmile )
średnia prędkość: - super light 
kadencja: - a co to ?
Przewyższenia: było trochę z górki i trochę pod górkę ba było nawet czasami i płaskoSmile.

Od stacji kolejowej w Zwierzyńcu (a tak troszkę sobie powspominałem) wyruszyłem w stronę Guciowa przed którym skręciłem w prawo w kierunku Słonecznej Doliny czy bardzo malowniczej polany pomiędzy dwoma górkami - szkoda tylko że nie miałem żadnego sprayu przeciwko komarom i kilka gzów mnie użarło.
Następnie spacerkiem (30km/h bo było z górki) do Hutek do źródełka aby uzupełnić wodę. Następnie miałem skoczyć do Krasnobrodu na obiad ale jakość nie miałem chęci przedzierać się przez dzikie tłumy więc pojechałem na lody do Józefowa (nie nie tego nad Wisłą [Obrazek: 1f61b.png]:P ). Lody były pyszne polecam miętowo -czekoladowe REWELACJA [Obrazek: 1f642.png]:). Następnie kamieniołomy i kolejny bojkot tym razem dostało się wieży widokowej. Zalew Józefowie poza małym epizodzie z ławeczką Green Velo ale spieszyło mi się do Górecka gdzie chwilę odpocząłem na zaporze oraz umyłem się w rzece pod tamą (o ile pamiętam to podobno woda jest raczej z tych czystych - przynajmniej mam taką nadzieję). Ostatnim zwiedzanym miejscem była aleja dębów w Górecku Starym gdzie planowałem zjeść obiad ale jakoś nie chciało mi się czekać 30min na obiad. Ponadto po całodziennej wycieczce po pięknych roztoczańskich lasach jakoś się wyciszyłem i zgiełk dużej restauracji nie przypadł mi do gustu dlatego postanowiłem zjeść kanapki z plecaka (przezorny zawsze przygotowany) dlatego pojechałem do leśnego parkingu ze dwa kilometry przed Tereszpolem 
Ze względu na wczesna porę zdecydowałem się na porzucenie planów powrotu do domu pociągiem i pocisnąłem na kołach do domu.



Kilka zdjęć ze Słonecznej Doliny i nie tylko
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#7
Brawo fajny opis i super foty :
Odpowiedz
#8
(09-07-2018, 21:38)kofi napisał(a): Brawo fajny opis i super foty :

Dzięki 
szkoda tylko że tylko z wiernym bidonem RL
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#9
i tak publiczna pochwałka Makary, jesteś chyba ostatnim co tu jeszcze jeździ, poza mną, shredersonem, Artą i Patkosem ofkors - reszta to papierowi rowerzyści.
Odpowiedz
#10
No ładnie Makary Ci to wyszło Smile
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości