Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki rower wybrać?
#1
Sprawa wygląda tak - postanowiłem wysłać swój dotychczasowy rower na zasłużoną emeryturę - być może już niedługo będzie jeździł tylko trasy rzędu 30km, głównie po płaskim terenie i dobrych warunkach pogodowych Wink
Mam też wstępnie upatrzonych potencjalnych następców: 
Kross Evado 5.0 https://www.kross.pl/pl/2018/cross/evado-5-0
lub Unibike Crossfire http://www.unibike.pl/crossfirediscgts.html

Porównując specyfikacje wychodzi mi, że lepszym wyborem spośród tych dwóch byłby Unibike, ale jest jedno "ale".
Na obecną chwilę ten model Unibike jest dostępny tylko w rozmiarze ramy 19" i w tym sezonie nie będzie już innej możliwości. Przymierzałem się do niego i po ustawieniu siodełka i mostka wrażenia z jazdy były ok. W innym sklepie udało mi się trafić na wyższy model Unibike (Viper) - ale o tej samej geometrii ramy, tyle że rozmiar wyżej 21" - mam wrażenie że jeździło mi się trochę lepiej niż na 19", ale na mniejszej ramie też nie było źle. Viper trochę mi przekracza założony budżet, więc raczej się na niego nie zdecyduję. 
Co do Krossa, to przymierzałem się do ramy 21" tyle, że na niższym osprzętowo modelu, który mnie nie interesuje - wrażenia ok - jutro rano będę miał to potwierdzone czy dostanę jeszcze 5.0 z ramą 21". Tyle że Kross osprzętowo jest chyba trochę niżej niż Unibike. Kolejny model Krossa (6.0) trochę przekracza założony budżet - na razie o zwiększeniu budżetu nie myślałem.

Z pomiarów i porównywania tabelek wychodzi że rama dla mnie to pomiędzy 20 a 21", czyli o około 1,5" wyżej niż ten Unibike. I teraz pytanie - czy taka różnica w rozmiarze ramy będzie miała duże znaczenie w praktyce - jazda typowo rekreacyjna, sakwy itp? W sensie czy warto decydować się na rower na ramie 19", na którym jeździło mi się ok (oczywiście po odpowiednim ustawieniu) czy lepiej kupić z ramą o rozmiar większą, na którym też jeździło się ok - oczywiście na tyle na ile można to ocenić po kilkunastu minutach kręcenia się po parkingu przed sklepem Wink

Oczywiście mogę poczekać jeszcze 1-2 miesiące, w sklepach zaczną się pojawiać modele z 2019r i wtedy bez problemu coś się dobierze rozmiarowo i osprzętowo i kolorystycznie Wink, tyle że wtedy już i ceny będą z 2019r Wink

Ktoś coś doradzi?
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#2
Damian, bierz Unibike - ten model ma dzwonek, a Kross nie ma Big Grin
A tak na poważnie, to Unibike posiada regulowany mostek, możesz więc sobie łatwo ustawić "pod siebie", posiada też amortyzowaną sztycę (czy to plus nie wiem, nie mam doświadczenia z takim cudem, ale ponoć (PONOĆ) po jakimś czasie strasznie ona skrzypi).
Sprzętowo lepiej wychodzi Unibike, no i ma lepsze opony niż Kross.
A z kupnem roweru, to poczekaj jeszcze 2-3 miesiące, wejdą nowe modele z 2019 r., to te z 2018 r. będą zdecydowanie tańsze!
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#3
Chcesz kupować na miejscu czy może być też internet.
Odpowiedz
#4
(20-08-2018, 19:32)Rado napisał(a): bierz Unibike - ten model ma dzwonek, a Kross nie ma
Kross też ma dzwonek - nawet dziś dzwoniłem Wink
(20-08-2018, 19:32)Rado napisał(a): A z kupnem roweru, to poczekaj jeszcze 2-3 miesiące, wejdą nowe modele z 2019 r., to te z 2018 r. będą zdecydowanie tańsze!
Chodząc ostatnio po sklepach mam wrażenie, że modele z 2018r są już w dużej mierze przebrane - a przynajmniej w tej półce cenowej o której myślę - czyli tak maksymalnie do 2500zł, i w tych rozmiarach ramy, które by mi pasowały.

(20-08-2018, 19:37)Wrobel napisał(a): Chcesz kupować na miejscu czy może być też internet.
No właśnie zdecydowanie wolałbym na miejscu.

Radku - a wracając do sedna mojego pytania, bo z parametrami to tak właśnie widzę że Unibike wychodzi trochę lepiej - jak z tym rozmiarem ramy - czy będzie to miało duże znaczenie w praktyce? Próbując przed sklepem jeździło mi się całkiem dobrze i na 19" i na 21", z tabelek wychodzi mi pomiędzy 20 a 21". Ale to były jazdy po kilka - kilkanaście minut.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#5
Ja mogę polecić Unibike bo sam mam i nie narzekam a i jeszcze jeszcze jedna przewaga ma stopkę Smile
Odpowiedz
#6
(20-08-2018, 19:52)Wrobel napisał(a): a i jeszcze jeszcze jedna przewaga ma stopkę Smile
No to też w sumie jest na plus Wink, bo gdyby nie było stopki, to i tak bym ją dokupował, a tak jeden wydatek mniej Wink

A możesz podpowiedzieć coś na temat sedna mojego pytania - czyli rozmiaru ramy?
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#7
Jak chcesz to mogę któregoś dnia podskoczyć na rowerze to będziesz mógł sobie pojeździć i wszystko na spokojnie zobaczyć, tylko ja mam ramę 19" i dla mnie jest idealny bo ja mam 173 cm wzrostu.
Odpowiedz
#8
(20-08-2018, 20:00)Wrobel napisał(a): Jak chcesz to mogę któregoś dnia podskoczyć na rowerze to będziesz mógł sobie pojeździć
Dzięki za propozycję, w sumie rower oglądałem już kilka razy w sklepie i jeździłem też kilkakrotnie, jak coś to najwyżej odezwę się na priw. Generalnie ten Unibike bardzo mi pasuje cenowo i sprzętowo też daje radę, tyle że ja mam 183cm.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#9
(20-08-2018, 19:41)damian.s napisał(a): jak z tym rozmiarem ramy - czy będzie to miało duże znaczenie w praktyce?
Jak już się przymierzyłeś do tej ramy i było OK... Zresztą nie można też ślepo wierzyć w tabelki, cyferki, itp. Smile
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#10
https://www.top-narty.pl/evado-7-0-1.htm/v-219564
I będzie git Big Grin
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości