Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dynamo butelkowe czy w piaście
#1
Otrzymałem w prezencie ładowarkę bez dynama i teraz planuję jego zakup. 
Rozumiem, że butelkowe nie zawsze musi być włączone więc opór toczenia wzrasta tylko czasowo. Montaż chyba też dużo mniej skomplikowany? A jak wygląda sprawa z dynamem w piaście? Ktoś poleci ktoreś rozwiązanie? Może jakieś konkretne modele?
[Obrazek: button-2524-black.png]
Odpowiedz
#2
Zdecydowanie polecam dynamo w piaście jest bezawaryjne i bezobsługowe , działa również w czasie deszczu sprawdzone, nie wiem jaką masz ładowarkę
ja mam taką USB Kemo M-172N.
Odpowiedz
#3
(21-08-2018, 07:51)Domin napisał(a): Może jakieś konkretne modele?

Ultra wariaci jeżdżą na takim =>  https://www.rowerystylowe.pl/p-6357/dyna...ision-pd-8
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#4
dzięki Panowie,
moja ładowarka to jakiś polski patent PowerBUG,
taka instalacja dynama to widzę spory wydatek, bo oprócz głównego zakupu trzeba też np. nabyć i zapleść nowe szprychy, więc muszę to jeszcze wszystko przeanalizować
[Obrazek: button-2524-black.png]
Odpowiedz
#5
(11-09-2018, 17:35)Domin napisał(a): taka instalacja dynama to widzę spory wydatek,

Masz rację tanie to nie jest Sad ale spokój na kilka lat Smile
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#6
(11-09-2018, 17:35)Domin napisał(a): moja ładowarka to jakiś polski patent PowerBUG
Znam kilka osób, które przejechały na tym kilka ultramaratonów, m. in. Trans Am Bike (6800 km), czy też North Cape (4000 km) i nie miały problemów z tym systemem, więc chyba warto.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#7
W rowerze trekingowym mam Shimano DH-3N31, a w towarowym Sturmey Archer X-FDD. Obie działają jak należy.
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#8
(06-10-2018, 13:28)tomo napisał(a): W rowerze trekingowym mam Shimano DH-3N31, a w towarowym Sturmey Archer X-FDD.

Ciekawe do jakiego roweru ma zamiar zamontować prądnicę założyciel tego wątku.
Shimano DH-3N31 - 0,76 kg
Sturmey Archer X-FDD - 1,22 kg
Waga obu modeli jest spora Big Grin
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#9
(06-10-2018, 21:38)Mariobiker napisał(a): Ciekawe do jakiego roweru ma zamiar zamontować prądnicę założyciel tego wątku.
Shimano DH-3N31 - 0,76 kg
Sturmey Archer X-FDD - 1,22 kg
Waga obu modeli jest spora Big Grin

crossowy, tarcze, z bagażnikiem, stopką i resztą akcesoriów waży już ponad 17 kg Confused
[Obrazek: button-2524-black.png]
Odpowiedz
#10
(08-10-2018, 21:40)Domin napisał(a): crossowy, tarcze, z bagażnikiem, stopką i resztą akcesoriów waży już ponad 17 kg Confused

W takim przypadku nie warto walczyć o kilkaset gram Big Grin
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości