Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlak lubelskich wież ciśnień
#11
Dzięki Marek.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#12
Damian... może jako start ustawki zawsze dokładać którąś z lubelskich wież. Za wiele ich nie ma. Ale jakieś tam są. Ja znam 3
Odpowiedz
#13
(24-01-2019, 15:51)Noorbi napisał(a): Ja znam 3
A ja 4 Smile Racławickie, pl. Wolności, Dolna Panny Marii, Firlejowska (dawna fabryka eternitu - widać ją z DDR wzdłuż Bystrzycy), no i Elizówka ewentualnie, to byłoby 5. Ale do rozsądnego wykorzystania na start ustawki to w zasadzie nadają się dwie - przy Racławickich i pl. Wolności. Wieża przy Dolnej Panny Marii, a w zasadzie jej pozostałość, jest trochę schowana, przy Firlejowskiej jest na terenie posesji, w wejść tam można bo jakieś firmy tam działają, ale nie wiem czy np. w weekendy nie jest to zamykane, a Elizówka to nawet nie wiem czy to już przypadkiem nie poza granicami miasta.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#14
Znam jeszcze jedną.... gdzieś za skansenem. Co do Firlejowskiej to można zaczynać ze ścieżki rowerowej bo wieżę dobrze jest widać z tej okolicy

Pierwsza powinna zaczynać się na Pl. Wolności.
Odpowiedz
#15
Elizówka jest poza granicami miasta. Lublin kończy się na "dołku" przed giełdą.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#16
fajny pomysł zobaczymy może i mi się uda z Wami trochę pozwiedzać
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#17
(24-01-2019, 16:25)Noorbi napisał(a): Znam jeszcze jedną.... gdzieś za skansenem.
Masz na myśli ujęcie wody co się wjeżdża od parkingu przy skansenie? Ale to chyba nie jest wieża ciśnień, tylko zbiorniki wody - a przynajmniej tak jest podane na stronie MPWIK.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#18
Nie. Myślałem dokładnie o ulicy Głównej ale sprawdziłem i nie ma tam WC a jedynie komin. Nie wiem dlaczego wydawało mi sie że to WC.
Odpowiedz
#19
Po dzisiejszej jeździe dorzucam jeszcze jedną wieżę ciśnień przy stacji kolejowej Bystrzyca.
https://zapodaj.net/33664f7a39114.jpg.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości