Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roztocze Wiosną 2019: 5-7 kwietnia
#11
Jechałabym Smile Terenikiem  Smile
 Będzie jakaś trasa MTB ?
Smile)))
Odpowiedz
#12
Ludziska,
kilka dodatkowych informacji o rajdzie: mieszkamy w szkole, a ognisko będzie tuż obok na terenie szkolnym. Możemy przyjechać w piątek, zatem w piątek też popalimy (czyli będą dwa ogniska). Wpisowe wynosi 20 zł, a nocleg kosztuje 10 zł (zatem kto na 2 noclegi, płaci 40 zł, kto na jeden - 30 zł). Na miejscu - w bazie rajdu - będzie herbata, zupa rajdowa, chleb, kiełbaski na ognisko. Każdy dostanie rajdowy znaczek na pamiątkę. W szkole są prysznice, jeśli kogoś to w ogóle zainteresuje.

Trasa rekreacyjna (choć w praktyce różnie bywało), która poprowadzę, zamierza pojechać jednego dnia na północ, po wschodniej stronie szosy krajowej nr 17, aż do rez. Piekiełko k/ Tomaszowa, a wrócić bocznymi szosami po wschodniej stronie "17" (to pewnie będzie na niedzielę), co zajmie ok. 70 km w najlepszym razie, czyli jakieś 4 godz. jazdy. zatem wyjedziemy ok. g. 9.00, a wrócimy na 15.00. Zjemy po drodze kiełbaski z ogniska i coś w knajpce w Tomaszowie lub Narolu (u Rubina?). W sobotę pojedziemy na południe, ku granicy i trasą GV dokąd zdążymy, potem zawrócimy na północ i wschód ku Werchracie. Ta trasa mogłaby dojechać aż do Wielkich Oczu i Lubaczowa, ale wtedy będzie miała ok. 110 km - mamy na szczęście skrót o jakieś 20 km, a trasa jest łatwa ;-) . Nie wiem, czy nas stać na taki wysiłek na początku sezonu, a na dodatek, zechcemy tym razem zrobić przynajmniej w sobotę ognisko podczas trasy - zrobimy herbatę z brudnej wody z jakieś rzeczki czy innego "cieku" wodnego i jakieś pieczyste na ogniu - co zajmie ok. godziny. Szczegóły o przebiegu trasy i przygotowaniach do tego ogniska (co zabrać, jak się przygotować) podam mniej więcej za tydzień, ale już zapraszam do tej grupy. Będziemy widzieć/zwiedzać bunkry z linii Mołotowa (warto mieć latarki), mam nadzieję na wiosenne kwiaty (przylaszczki i przebiśniegi na Krągłym i Długim Goraju), rez. geologiczny Piekiełko, malowniczą dolinę Żyłki, i wiele innych atrakcyjnych miejsc. Na trasie sobotniej zobaczymy kilka interesujących cerkwi, bożnicę, stare cmentarze z krzyżami bruśnieńskimi. Bardzo interesujące tereny.

Koleżance, która pisała wcześniejszy post: sądzę, że Mariox zorganizuje trasę mtb, jak zwykle.

Szymek rozmyśla o zebraniu grupy, która pojedzie na Ukrainę - trzeba mieć paszport i zdecydować się co najmniej tydzień wcześniej (wymagane jest zgłoszenie grupy na przejściu granicznym). W sobotę trasa miałaby ok./ponad 120 km długości. 
To tyle na razie
Piotrek
Odpowiedz
#13
Koleżanki i Koledzy,
przygotowałem trasy grupy rekreacyjnej, które - jak zwykle - nie wyszły do końca rekreacyjnie, ale warto się wysilić, żeby więcej ładnego zobaczyć i przejechać. Zatem w sobotę jedziemy Green Velo aż do Lubaczowa, potem przez Chotylub i Brusno wracamy do Werchraty. Daje to ok. 90 km. PO drodze mamy kilka cerkwi, zabytki Lubaczowa (tam pewnie zjemy w połowie drogi, ale chciałbym też zrobić ognisko). W niedzielę jedziemy w kierunku Tomaszowa Lubelskiego wschodnią stroną drogi krajowej nr 17, a wracamy zachodnią stroną tej drogi. Ok. 70 km. Obiad zapewne w Tomaszowie. Na trasie cerkwie, zabytki Tomaszowa i Narola, doliny rzeczek, które należą do zlewni Morza Czarnego. Wyjazd w piątek po południu, powrót w niedzielę na wieczór.
Ponieważ w szkole są dwa hole (na parterze i na piętrze) łącznie na 100 osób, postaram się zarezerwować miejsca u księdza w domu rekolekcyjnym - pamiętają pewnie niektórzy: niezbyt elegancko, ale są mniejsze salki, 3-5 osobowe. Zapewne niedrogo, a w pobliżu szkoły, więc łatwo dotrzemy na ognisko i  z powrotem nawet w stanie niepełnej sprawności. A poza tym: dobre miejsce na Wielki Post!
Proszę o zgłaszanie się chętnych i do grupy rekreacyjnej i do grupy mtb. Powinienem z grubsza wiedzieć, ile osób się wybiera na ten nocleg.
Nie potrafię załączać załączników do postów, ale mam te trasy w pdfach z gogle maps. Jeśli ktoś mi podpowie, jak je udostępnić, chętnie to zrobię.
Piotrek
Odpowiedz
#14
Info od Szymka Dziurdy:
"Jeszcze kwestia transportu. Jadę busem w piątek ok. 17.00. Mogę zabrać kilka osób z rowerami lub bez. Koszt 50 zł,  lub 60 zł z rowerem w dwie strony 300 km."
A co do wyjazdu na Ukrainę, to już raczej nieaktualne, bo nie ma pewności, że strona ukraińska przepuści rowerzystów.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#15
Hej,
to ja się chętnie podłączę do tego noclegu u księdza. Co do trasy, to jeszcze nie wiem, poczekam aż Mariox zaplanuje trasy mtb.
Nie po to człowiek wymyślił koło, żeby biegać jak jakieś zwierzę.
Odpowiedz
#16
Witam. Jade w sobotę raniutko, liczę na grupę MTB  Smile
Nocleg może byc u księdza, jak i w szkole Exclamation
Mariox szykuj trasy ?  Tongue
Smile)))
Odpowiedz
#17
Szykuję, szykuję. Przygotujcie się na krew, pot i łzy Wink
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#18
Kilka szczegółów odnośnie RW 2019:
Mamy górne piętro szkoły dla rowerzystów, ale jest to duża sala/hol, a nie sale lekcyjne. Do księdza nie udało mi się dodzwonić. Wpisowe 20 zł, nocleg 10 zł/noc. Trzeba mieć materac i śpiwór. Zaczynamy ogniskiem w piątek. 
Pogoda zapowiada się taka:
https://www.yr.no/place/Poland/Subcarpat.../long.html
 lub taka:
http://pogodynka.pl/polska/horyniec-zdro...niec-zdroj
zapraszam do zapisywania się na rajd do grupy RL mtb (Mariox) i i grupy rekreacyjnej (zapisy u mnie).
Dysponujemy busem, gdyby byli chętni.


Piotrek
Odpowiedz
#19
Grupa MTB: Marza  Tongue
Smile)))
Odpowiedz
#20
(30-03-2019, 19:38)marza napisał(a): Grupa MTB: Marza  Tongue

Na Ciebie zawsze można liczyć :-*
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości