Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
04.05.2019, godz.8.15, Makro
#1
Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej „Nad Wieprzem” zaprasza 4 maja 2019 do Ośrodka Rekreacyjnego w Jaszczowie wszystkich fanów rajdów rowerowych.
Wybieram się na to wydarzenie bo w planie mają wejście na teren, a może i do pałacu w Łańcuchowie. Tyle razy tamtędy przejeżdżaliśmy, ale mogliśmy popatrzeć tylko przez dziurkę od klucza w bramie wjazdowej. Tongue Teraz będzie okazja zajrzeć do środka.
Impreza startuje o godz. 10.00 i stąd wyjazd o 8.15. (przy wjeździe do Makro) Do przejechania mamy 27,5km, myślę że zdążymy. Całość trasy to 63km. W zależności od czasu i kondycji możemy jeszcze z nimi zajechać do Ciechanowa do parku linowego.


Zapraszam Smile
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#2
Jadę.   Smile
Odpowiedz
#3
Ależ jestem zadowolony z dzisiejszego wyjazdu. Już w Mełgwi gdzie stanęliśmy przy kościele na małego pit stopa podeszła do nas pani i zaproponowała, żebyśmy weszli do świątyni, a ona opowie nam o jej historii, jak również samej Mełgwi. Z czego oczywiście skorzystaliśmy. Z Jaszczowa gdzie była zbiórka rajdu pojechaliśmy do Łańcuchowa. Pan Andrzej Kita, właściciel całej posiadłości bardzo ciekawie przedstawił nam o historię pałacu i tej miejscowości. Dla koneserów architektury pewna gratka bo ten pałac jest jednym z dwóch na Lubelszczyźnie (drugi w Nałęczowie) wykonanych w stylu zakopiańskim. (ale murowany) Zobaczcie zresztą na zdjęciach. Drugim punktem programu było zwiedzanie miejscowego kościoła. Tyle razy tamtędy przejeżdżaliśmy, a nie wiedziałem, że ukrywa takie skarby. Mówił o nich bardzo zajmująco proboszcz, który wykonał kawał dobrej roboty przy remoncie. Już wkrótce wróci do kościoła najważniejsza relikwia/zabytek obraz Matki Boskiej Zwycięskiej pochodzący z pierwszego drewnianego kościoła z XVII w. Wybierzemy się tam wtedy. Rozpisałem się trochę, a naprawdę dużo się działo.
No i na koniec dopiszę (co już widziałem na FB): "Już wielu poległo na prognozach pogody." Teraz też słyszałem takie teksty, że za zimno, że wiatr, że deszcz i inne dyrdymały więc nie pojadę. A pogoda była idealna na wycieczkę rowerową. 

https://photos.app.goo.gl/syKNanFs2DChTC3u9

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości