Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
23.06.2019, godz. 9.00, Związkowa/Choiny - XXVI Święto Roweru
#1
W zasadzie wystarczy napisać tytuł i chyba wszystko powinno być jasne Smile

W najbliższą niedzielę (23.06.2019) w Lubartowie odbędzie się  XXVI Święto Roweru - co roku organizowaliśmy mniejszy lub większy wyjazd, także i w tym roku tradycji stanie się zadość - tym bardziej, że będzie to wyjazd zaliczający się do cyklu "10 ustawek na 10-lecie Rowerowego Lublina" i będzie można uzyskać kolejną pieczątkę do książeczki (szczegóły cyklu tutaj: http://forum.rowerowylublin.org/thread-10992.html).

Plan jest prosty - zbiórka na parkingu przy Biedronce, skrzyżowanie ul. Związkowej i Choiny o godzinie 9.00. Z miejsca zbiórki rekreacyjny przejazd przez Pólko i Nasutów do Lubartowa, w Lubartowie plan minimum - jedno kółko do Kozłówki (niebieska trasa) i odbiór koszulek. Potem powrót do Lublina bez jakichś specjalnych kombinacji trasowych. Całość oczywiście tempem w pełni rekreacyjnym. Oczywiście jeśli ktoś chce robić więcej kółek lub inne trasy, albo wracać do Lublina przez Firlej lub Nałęczów to już we własnym zakresie. Zachęcam do wcześniejszej rejestracji elektronicznej, żeby na miejscu nie tracić czasu.

Z innych spraw:
Nawierzchnia - dojazd do Lubartowa i trasa niebieska - w znacznej części asfalt, chyba tylko w Lasach Kozłowieckich mogą być odcinki gruntowe. W drodze powrotnej mogą się trafić jakieś odcinki terenowe.
Dystans - jakieś 75-80km liczony od miejsca zbiórki do okolic Ikei, już z uwzględnieniem trasy niebieskiej do Kozłówki.
Pogoda - na chwilę obecną nie zapowiadają jakichś wielkich upałów i mam nadzieję, że to się sprawdzi. W przypadku pogody deszczowej raczej odpuszczam i nie jadę. Ale mam nadzieję, że ten wariant też się nie sprawdzi.
Zakupy na trasie - pamiętajcie, że będzie to NIEDZIELA NIEHANDLOWA, więc w napoje i jakieś przekąski należy się zaopatrzyć wcześniej. Oczywiście może się trafić, że jakiś otwarty sklep się trafi, ale gwarancji nie ma.

Wszelkie informacje na temat Święta Roweru - rejestracja elektroniczna, plany tras, regulamin (i tak pewnie nikt go nie przeczyta Wink) dostępne są tutaj: http://swietoroweru.pl/

Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć to zapraszam Smile
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#2
Będę! Już mam dwie pieczątki w swoim "dowodzie" Big Grin
Aha i dementuję: w tym roku nie będzie już możliwości zdobycia pieczątki za Topienie Marzanny - wystarczy, że już raz ją "utopiliśmy" Big Grin, no i Święto Roweru, to raczej też już po raz drugi w tym roku się nie odbędzie Tongue
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#3
Gminy nie lubią rowerów. Od Pólka do Nasutowa ohydna karykatura chodniko-ddrki z kostki i z "żandarmami" wykrzykującymi zza płotów, że "jeździ się ścieżką!!!" Sad . Droga od parkingu przed N. Stawem do Starego Tartaku wyasfaltowana - i nie wiem czy mi się podoba (ale to już kwestia "osobnicza" rzekłbym). To tak tylko na marginesie nawierzchni.
Ech... Tak nawet sobie pomyślałem, że może by i pojechał... Ale spotkanie przedpielgrzymkowe robię...
Grywam w szachy - czasem lepiej częściej gorzej. Robię zdjęcia - czasem lepsze częściej gorsze.
Odpowiedz
#4
O ktorej Damian planujesz powrót? Jak uda mi się wrócić przed 9 do Lublina jadę z Wami. Ps pieczątke zawsze pobieralismy w pkt w Nasutowie w lesie i od razu przy rejestracji można odebrać koszulke .ps w tym roku nie będzie grochówki a będzie bigosWink
Odpowiedz
#5
Tomku, nie określam godziny powrotu, bo nie planuje się spieszyć, ale też nie zamierzam tam siedzieć i robić nie wiadomo jakiej trasy. Jeśli koszulkę dadzą przy rejestracji to mogę nawet odpuścić trasę do Kozłowki i skierować się do Lublina. Ale to też zależy ile osób i kto przyjedzie na ustawke i jakie ludzie będą mieli plany - jeśli będzie taka chęć żeby grupą zrobić najkrótszą trasę, to pojedziemy do Kozłowki, jeśli każdy będzie miał własne plany to ja po odbiorze koszulki zawijam w kierunku Lublina.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#6
Git to ja jestem za opcja ostatniaWink
Odpowiedz
#7
No i to była pełna rekreacja vel turystyka - był czas na zdjęcia, na papierosa i na odpoczynek na kocyku. Na starcie przy Biedronce pojawiło się 25 osób i tyle też osób dojechało z nami na Święto Roweru, potem towarzystwo sie rozjechało Big Grin Wiele osób, które pojawiło się na starcie ustawki i potem jechało razem z nami do Lubartowa otrzymało pieczątkę do książeczki RL-a na 10-lecie Smile Ponoć nie warto było stać w kolejce po bigos Tongue A kolor koszulek w tym roku, to taki sobie... Wink
Trasa powrotna to wiele nowych ścieżek - dzięki Damian!
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#8
Rower i papieros? SkandalSmile
Odpowiedz
#9
(23-06-2019, 18:08)Rado napisał(a): ...  Ponoć nie warto było stać w kolejce po bigos Tongue ...

To kłamstwa i pomówienia Big Grin Jak dla mnie bigos, to lepszy pomysł od wodnistej grochówki. Co prawda jadłem dopiero przed 18 i nie było już koooooooooooooooolejkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ale był całkiem smaczny Tongue

(23-06-2019, 18:08)Rado napisał(a): ... A kolor koszulek w tym roku, to taki sobie... Wink

Kolor żółty, jakby ktoś pytał. Kwestia gustu, jednym się podoba innym nie. Ja mam wersję białą Angel
ja na STRAVA

Odpowiedz
#10
(24-06-2019, 18:56)fala69 napisał(a): Kolor żółty, jakby ktoś pytał. Kwestia gustu, jednym się podoba innym nie. Ja mam wersję białą
Andrzeju, przecież wiadomo, że jedyny słuszny kolor to pomarańczowy Big Grin
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości