Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[12-13.06] 500km w 24h
#51
Hej

Dziś wieczorem wszystko napiszę co trzeba zabrać. Spodenki to przydałyby się jedne krótkie i jedne długie. Dobrze mieć też jedne na zmianę w razie deszczu, żeby móc się przebrać.

Będziemy jechać ok. 6h w ciemnościach (21:30-3:30), więc to nie jest zbyt długo, ale może być w miarę zimno. Ja zabieram spodenki x2 i do tego nogawki, rękawki, 2 koszulki i bluzę. Wszystko obowiązkowo zabierzcie kask. Okulary z przyciemnianymi szybkami i z przezroczystymi na wymianę. Do tego jakąś kurtkę przeciwdeszczową. Baterie w lampkach niech będą na full naładowane. Tylna lampka powinna świecić światłem ciągłym, bo kilka godzin za migaczem może denerwować. To tak na szybko, resztę wyślę Wam wieczorem na maila, który podaliście przy rejestracji na forum.

Ciągle szukamy osoby z wozem technicznym!!! Kto jest chętny na towarzyszenie nam w tej wyprawie niech pisze do mnie priv.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#52
KermitOZ napisał(a):Ciągle szukamy osoby z wozem technicznym!!! Kto jest chętny na towarzyszenie nam w tej wyprawie niech pisze do mnie priv.
Zapytam mimo wszystko tutaj (może będzie jaśniej zastanawiającym się).
W jakim trybie pracuje wóz techniczny? Więcej jazdy "za" czy np. skoki z wyprzedzeniem.
Odpowiedz
#53
Wóz techniczny stoi za grupą jadącą i po kilku/kilkunastu km nas dogania, tam w trakcie jazdy wymiana bidonów, uzupełnienie batonów, po czym grupa jedzie dalej a wóz zatrzymuje się i czeka. Przy dwóch posiłkach wóz odpowiednio wcześniej jedzie na miejsce i wszystko przygotowuje. Dlatego techniczni zostają z tyłu, żeby w razie czego nie nadrabiali drogi wracając po nas (np. w wypadku złapania gumy). Chłopaki w wozie muszą dbać, żeby mieć ciągle bidony na zmianę (btw: niech każdy kto startuje weźmie co najmniej 3 - 2 na rower i 1 do auta na wymianę).

Zatem jeśli jesteś chętny to zapraszam Smile Masz kombiacza? Fajnie byłoby jakby był gazowany, ale diesel też da radę.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#54
Pamiętam jak wnerwiające były niektóre tylne lampki, a wiadomo - kilka godzin walenia jaskrawym światłem w rozszerzone źrenice na psychikę wpływa. Proponowałbym jakąś folię matową zabrać i w razie potrzeby owinąć te bardziej oślepiające lampki odpowiednią ilością warstw. Myślę, że sposób powinien zdać egzamin a przy tym jest prosty jak przysłowiowy drut ;-)

Nie zazdroszczę wam aury. Podawali, że ma być do 35 stopni w sobotę i niedzielę.
Odpowiedz
#55
35 stopni może być, byle by nie padało Smile A lampki tylne jakieś słabsze zabierta, żeby nie waliło Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#56
Przyjdę wam pokibicować Big Grin
Odpowiedz
#57
Rozciąganie na rowerze po jankesku (może się przydać :mrgreen: ):

1. Reasons to stretch
-Reduce tightness and strain in your neck, back, shoulders, arms and face
-Ride longer with less fatigue; recover faster with post-ride stretches
-Always warm-up muscles before stretching; cold stretching can cause injury

2. Be careful
-Never attempt these stretches while riding in a group or paceline situation
-Check for traffic, slow down and maintain control of your bicycle
-Attempt only on smooth, flat, dry pavement

3. Lower and middle back
-With one hand on the bar, reach back and place your forearm across your lower back
-Twist your upper body toward the hand that is behind you; hold for 5 seconds
-Look over your shoulder and move that shoulder back while moving the other forward

4. Shoulder and neck
-Reach across chest to opposite shoulder as far as comfortable; hold for 5 seconds
-Lift shoulders towards your ears until you feel tension
-Hold for 5 seconds, then slowly roll back to original position

5. Fingers and forearms
-Place hand on hip, palm down, fingers up; straighten elbow to stretch for 10 seconds
-Place fingers on handlebar and push down to stretch forearms; hold for 5 seconds
-Bend hand back as far as possible; rotate wrist back and forth; hold for 5 seconds

6. Face and jaw
-Open your mouth in an "O" then move your lips right to left to stretch cheek muscles
-Open your mouth wide to stretch jaw muscles
-Never clench your teeth while riding

7. Back

-Arch your back while lowering your head slightly
-Then straighten your back and lift your head up to straighten your spine
-Hold each for 5 seconds; perform both stretches consecutively

8. Legs
-While coasting, straighten one leg in the 6 o'clock position and drop your heel
-In the 3 and 9 o'clock position, stand and drop both heels; switch feet and repeat
-Hold each stretch for 10 seconds and repeat
Odpowiedz
#58
Panowie, każdy z Was dostał maila na adres podany przy rejestracji Smile Tam kilka cennych uwag odnośnie do maratonu. Aaa, zapomniałem napisać, żeby już kilka dni przed wyjazdem wżerać makaron i ładować akumulatory, bo węglowodanów zapas trzeba mieć. Co do potrzeb fizjologicznych to oczywiście będziemy zatrzymywać się całą grupą, ale nie co godzinę, żeby nie tracić dużo czasu. maYkel może wziąć skuwać i pompkę, nieco wysłużoną, więc jeśli ktoś ma lepszą to ciągle aktualne Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#59
Co do narzędzi mam niezbędnik + skuwacz (nigdy mi w nim nie zabrakło jakiś kluczy więc zakładam, że jest dobrze wyposażony) zresztą nigdy nie ruszam się bez niego. Pompkę małą też będę miał ze sobą pasuje na presto i samochodowe wentyle niestety bez wskaźnika ciśnienia.

Klucza do kaset nie mam Undecided

Co do roweru to górski koła 26 - slicki 1,25 będę miał ze sobą 2 dętki zapasowe o ile kupie coś bo deficyt jest na ten towar. Idea

Ewentualnie moge się podzielić tymi dętkami http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=2250 oczywiście za free.
Odpowiedz
#60
BADEVIL napisał(a):Pompkę małą też będę miał ze sobą pasuje na presto i samochodowe wentyle niestety bez wskaźnika ciśnienia.
Małe pompki nie wchodzą w rachubę, wiadomo że każdy jakąś tam ma i jak chce to sobie weźmie. Ale pompować ręczną w razie awarii to idzie się zarąbać jak chcesz mieć 8 atm. Więc w aucie musi być stacjonarna nożna z manometrem. Tyle że moja trochę już leciwa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości