Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buty SPD Rockrider z Decathlona
#1
Question 
Niestety w moich Shimano pękła podeszwa i zostały zwrócone, a że trafiły się nowe buty z systemem ATOP identycznym jak BOA w cenie poniżej 200zł, to się skusilem, mogę je jeszcze wymienić na inne.

ROCKRIDER Buty na rower MTB XC 500
229.99zł
https://www.decathlon.pl/-id_8500162.html

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tym obuwiem, martwi mnie mała liczba komentaży, i pojedyncze informacje o niskiej trwałości.
Odpowiedz
#2
Nie mam doświadczenia z butami z deca, ale mam doświadczenie z czymś w rodzaju systemu BOA (nie wiem jak to się dokładnie nazywało w northwave'ach) i powiem tyle- osobiście nie zamierzam wracać do tego systemu, a przynajmniej nie w butach MTB. Te klamerki są bardzo wrażliwe na wszelkiej maści błoto i kurz, łatwo się zapychają, a co za tym idzie- potem się zacinają przy próbie ściągnięcia / poluzowania tych żyłek. Dodatkowo w moich nie była to żyłka, a taki jakby sznureczek o ciasnym splocie, więc to jeszcze bardziej łapało kurz i brud oraz z czasem przecierało się.
Obecnie mam buty zapinane na rzepy i jak dla mnie spoko rozwiązanie (chociaż do samych butów niestety pewne zastrzeżenie mam Sad ).

Edit.
Dodam, że w swoich jeździłam 5 lat, ale już po niespełna roku miałam problemy z ich zapinaniem / rozpinaniem. Co niektórzy pewnie pamiętają jak suszyłam je w Górach Świętokrzyskich przy ognisku, bo były tak nabite błotem, że musiałam je w całości zmoczyć, żeby puściły...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź, szukam innych butów. Niestety Shimano nie ma dobrego następcy dla M065, mierzyłem ME300 i M089. Podeszwa Torbal jest dla mnie niewygodna w okolicach wśródstopia, czuję pod naciskiem użebrowanie powierzchni podeszwy wewnątrz buta, obawiam się że przy dłuższej jeździe może to być mocno irytujące.
Odpowiedz
#4
(29-10-2019, 11:46)starszy napisał(a): czuję pod naciskiem użebrowanie powierzchni podeszwy wewnątrz buta, obawiam się że przy dłuższej jeździe może to być mocno irytujące.
Michał, wkładkę można zawsze wymienić na sztywniejszą, można nawet dać pod nią jeszcze inną wkładkę.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#5
To ja się przyczepie to jakie kupić jako pierwsze buty spd.
Odpowiedz
#6
(29-10-2019, 22:34)Wrobel napisał(a): To ja się przyczepie to jakie kupić jako pierwsze buty spd.
Wygodne i w kolorze pasującym do roweru  Big Grin 
A tak serio- w przypadku amatorów nie mam pojęcia czym miałyby się różnić pierwsze spd-y od drugich, trzecich, dziesiątych. Żeby nie pchać się w koszty to pewnie szukałabym czegoś na rzepy, bo klamerki i boa podnoszą na ogół cenę butów, a nie wiadomo jeszcze czy takie rozwiązanie jak spd na pewno jest dla nas (chociaż większość ludzi, którzy poszli w spd nie wróciła do platform).
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#7
Kolor najważniejszy  Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości