Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronawirus - nowe obostrzenia i pytania
#1
W dniu dzisiejszym Rząd przedstawił nowe obostrzenia w związku z koronawirusem, które nas wszystkich dotkną bardziej lub mniej. Z domu powinno się wychodzić tylko wówczas, gdy jest to konieczne, np. do pracy lub sklepu spożywczego.

W związku z tym na pewno pojawiają się pytania (albo zaraz się pojawią):

1. Co z V LMT - (na facebook'u ostanie info z dnia 12 marca). 
Co z maratonem? Jakie są plany, decyzje, czy rozważane jest odwołanie/przełożenie na inny termin? Kiedy będzie ostateczna decyzja?

2. Inne imprezy/spotkania/dalsza działalność - tutaj musimy się zastanowić nad długoterminowymi działaniami dla Stowarzyszenia, co planujemy, a czego jednak nie w dłuższym czasie. Wiem, że plany i kalendarz był ciekawy na ten rok, ale musimy rozważyć możliwości związane z rozwojem sytuacji i dalszych ograniczeń jakie mogą nastąpić. 

3. Jak trenować na rowerze? 
Tutaj informacje jakie znalazłem są sprzeczne. Na jednej ze stron pisze, że można trenować, jest dopuszczalne, ale z zachowaniem środków ostrożności, na innej całkowity zakaz. Czy ktoś orientuje się czy można czy nie?

4. Dojazdy do pracy. Czy do pracy można dojeżdżać rowerem? Nigdzie nie znalazłem, aby pisało, że nie można. A co w sytuacji dojeżdżania samochodem do pracy? W ile osób można jechać razem? W zależności gdzie sprawdzałem pisze albo max 2 osoby, albo ograniczenia nie dotyczą osób dojeżdżających do pracy.

A może jest ktoś na forum z policji aby wypowiedzieć się w pkt 3 i 4?

PS. Nie wiem gdzie temat można było wrzucić, ewentualnie proszę o przeniesienie.
Odpowiedz
#2
W kwestii dojazdu do pracy rowerem. Nawet jest wskazane, aby korzystać z tego środka. Smile 
W innych tematach nie wypowiadam się. Sam czekam na rozwój sytuacji. Myślę, że po Świętach będzie można coś więcej powiedzieć.
Tutaj sporo ciekawych informacji. Niby za gov.pl. Z tego wynikałoby, że w dwie osoby można gdzieś się machnąć a rowerze za miasto. Smile
https://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie/...yHi5CgMOak
I jeszcze tutaj:
https://noizz.pl/spoleczenstwo/koronawir...cs&utm_v=2
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#3
Na mocy rozporządzenia do ustawy o chorobach zakaźnych od środy 25 marca nie wolno:
  • wychodzić z domu, chyba że do pracy, w „ważnych sprawach życiowych” (do sklepu, do apteki, żeby wyprowadzić psa) lub z powodu uczestnictwa w wolontariacie)
  • można też iść na spacer (ale parki są pozamykane), a także raz dziennie uprawiać sport (rower, bieganie itd.), byle samemu lub w dwie osoby,
  • w ogóle nie wolno gromadzić się w grupach powyżej dwóch osób;
  • liczba osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych zostaje ograniczona do pięciu, nie licząc osób sprawujących obrzędy (msze, pogrzeby);
  • w transporcie zbiorowym może być zajęta maksymalnie połowa siedzących miejsc;
  • zakazy obowiązują do 11 kwietnia 2020 (co prawie na pewno jest zbyt optymistyczną oceną);
  • za złamanie zakazów kara do 5 tys. zł.
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#4
(25-03-2020, 11:54)JuraS napisał(a): [*]można też iść na spacer (ale parki są pozamykane), a także raz dziennie uprawiać sport (rower, bieganie itd.), byle samemu lub w dwie osoby,
[*]

Dla mnie nic się nie zmieniło Big Grin
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#5
Piotrek. Odpowiem na Twoje pytania ponieważ dość blisko wszystkich informacji się znajduję a przy okazji przekładam je na Stowarzyszenie.
Ad.1
Rozmawiamy na "spotkaniach" sztabu. Na chwilę obecną nie podejmujemy żadnych działań związanych z organizacją (tzn. planujemy je ale nie wdrażamy np zakupy). Zostawiamy sobie czas na decyzję do 23 kwietnia tak aby na miesiąc przed planowaną imprezą można było publicznie poinformować o decyzjach.
Ad 2.
Wydaje mi się, że w obecnej chwili za wcześnie jest aby cokolwiek planować. Strategia na ten rok? Wszystko się rozsypało. Być może będzie potrzeba przeorganizowania wszystkiego na wakacje i po (być może).
Ad 3.
Trening jest jak najbardziej możliwy ale tutaj musimy zachować pewien standard w obecnej sytuacji. Jeżeli trening to maksymalnie w dwie osoby i omijając miejsca gdzie może znajdować się więcej osób. Zakazane są treningi w grupie co miało miejsce w przypadku "zawodowców". Można zapomnieć o salach treningowych więc jak ktoś ma trenażer w domu to jest "gość"
Ad 4.
J.w. dojazdy do pracy na rowerze są możliwe lecz należy przestrzegać obecnych standardów.

Uwaga! Za złamanie zakazów grozi kara. Nie będę się wypowiadał czy jest ona uzasadniona prawnie czy nie bo pojawiają się opinie, że takie zakazy można wprowadzić jedynie w "Stanie wyjątkowym" i mandatu można nie przyjmować. Dla mnie to głupota takie myślenie w obecnej chwili. Każdy kto jest rozsądny podejdzie do tego poważnie i dostosuje się.
Odpowiedz
#6
A ja w temacie koronawirusa chciałam polecić artykuł https://perso.in/blog/jak-radzic-sobie-z...sobowosci/
Mówi się o drugiej fali,oby nie, ale może komuś się przyda...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości