Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
teoria stada wilków/hardy bawołów
#1
Artykuł, który ukazał się w "New England Journal of Medicine":

Horda bawołów posuwa się tak szybko, jak najwolniejszy ze stada, zaś w przypadku polowania na stado to właśnie najwolniejsi i najsłabsi zostają wybici najszybciej. Ta naturalna selekcja jest w gruncie rzeczy pozytywna dla stada, bo pozwala na polepszenie zdrowia i szybkości ogółu poprzez regularne eliminacje najsłabszych członków. Mniej więcej w taki sam sposób, mózg ludzki jest tak szybki, jak najwolniejsza jego komórka. Nadmierne spożycie alkoholu - jak wszyscy wiedza - niszczy neurony, ale w pierwszym rzędzie te najsłabsze i najwolniejsze. Tak wiec regularne spożycie piwa pozwala, poprzez eliminacje szarych komórek, na uczynienie z mózgu szybciej i sprawniej działającego narzędzia. Rezultaty tego bardzo poważnego studium epistemologicznego potwierdzają związek pomiędzy weekendowym popijaniem i wydajności w pracy. Tłumaczy to jednocześnie dlaczego, kilka lat po studiach i po założeniu rodziny, większość inżynierów nie może konkurować ze świeżo dyplomowanymi kolegami, jeśli chodzi o osiągnięcia w pracy. Jedynie ci, którzy kategorycznie zmuszają się do spożywania alkoholu w nieprzyzwoitych ilościach, mogą utrzymać poziom intelektualny ze swoich studenckich czasów.

Bardziej podoba mi się wersje zasłyszana w jednym z teatrów telewizji "Rozmowy przy wyrębie lasu". Ciekawiej powiedziana. Różnicą są jedynie wilki zamiast bawołów. Bo i kto widział bawoły w naszym kraju. Pewnie dlatego lepiej trafia do ludu.
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#2
Czytając początek artykułu juz się przestraszyłem, że chodzi o eliminację słabszych zawodników w grupie RL na rekreacyjnej wycieczce :mrgreen:
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#3
Myślę, że jednak eliminacja...
Ale jeśli z wykorzystaniem piwa... ;-)
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#4
szymek_sq napisał(a):Horda bawołów

Myślałem, że jakaś nowa historia o łakach, a tu takie zaskoczenie ;-)
Odpowiedz
#5
i co robi siedzenie na klaw... :oops:
wilki polują... :lol:
a niektórzy... :roll:
czyli wilki... :lol:
co robią...???
stary człowiek a morze...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości