Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyłudzić pieniądze z ubezpieczalni?
#1
Kolega maił mały wypadek na bmxie: naderwane ucho, stłuczony bark i pozdzierany ogólnie.
Jeżeli napisze że ratował się przed kolizją z samochodem i wpadł do rowu a sprawca zbiegł to ma jakieś szanse na odszkodowanie czy raczej mizerne? Posiada papiery z pogotowia.
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#2
a od kogo miałby odszkodowanie wtedy dostać? z tego funduszu, który wypłaca, kiedy nie wiadomo, kto ubezpieczał sprawcę wypadku lub sprawca ubezpieczony nie był?

wydaje mi się, że jeśli tak napisze, to będą chcieli papiery, ale z Policji.
no a wtedy to już fałszywe zeznania itd.

p.s. na pewno nie żartujesz z tym pytaniem o wyłudzenie? kolega w sumie powinien się ubezpieczyć i wtedy odszkodowanie by dostał. no chyba, że ubezpieczony jest od NNW. to wtedy powinien dostać bez problemów. nie jestem zwolennikiem takich działań jak wyłudzanie. z prostej przyczyny. ludzie, którzy to robią fundują mi podwyżki składek OC i innych ubezpieczeń. mi, Tobie, każdemu, kto się gdzieś ubezpiecza.

pzdr.
Odpowiedz
#3
mindex napisał(a):wydaje mi się, że jeśli tak napisze, to będą chcieli papiery, ale z Policji.
Z tego co się orientuję, na sto procent będą chcieli zobaczyć i papiery z policji, i dokumentację medyczną. Poza tym w takich miejscach pracują ludzie raczej wyczuleni na takie kanty i ot tak sobie to nie przejdzie. Kolega nie byłby pierwszy (i z pewnością nie ostatni), który taki numer by próbował wyciąć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości