Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OIKOS-Ekologia i Współdziałanie - to wydawane przez TdNiCz
#11
Greco napisał(a):Rzędu jakiej wielkości ,będą stanowiły (Wasze ) roszczenia w stosunku do pozwanych ?
Ja osobiście nie planuję wysuwać jakichkolwiek roszczeń finansowych. Mamy tu przypadek po prostu nieprofesjonalnego zachowania, a nie przywłaszczenia sobie czyjejś pracy, celem osiągnięcia takich czy innych korzyści. Szczerze mówiąc nie zależy mi nawet specjalnie na jakimś sprostowaniu, jakkolwiek oczywiście odpowiedniego maila w tej całej sprawie wystosuję.

Jeśli się nad tym zastanowić, to takie wyskoki stawiają w najmniej ciekawej sytuacji osobę, której przypisano autorstwo cudzych zdjęć - która to może być potem posądzona o przywłaszczenie sobie efektów cudzej pracy. Między innymi dlatego proponowałbym, abyśmy w przyszłości wszyscy podpisywali swoje fotki w galeriach, aby w razie czego nie było wątpliwości, co jest czyje.
Odpowiedz
#12
mamut77 napisał(a):Ja osobiście nie planuję wysuwać jakichkolwiek roszczeń finansowych.

Nauka do pewnego wieku jest bezpłatna, później się za to płaci i to wcale niemało.

Cytat:P.S. Myślę, że nie jest wykluczone, iż materiał o MK został dla OIKOS'u przygotowany przez kogoś innego, na przykład osoby, które pisały inne artykuły dotyczące rowerów.

przecież na stronie 3 zareklamowali się z imienia i nazwiska.
Odpowiedz
#13
mamut77 napisał(a):Jeśli się nad tym zastanowić, to takie wyskoki stawiają w najmniej ciekawej sytuacji osobę, której przypisano autorstwo cudzych zdjęć - która to może być potem posądzona o przywłaszczenie sobie efektów cudzej pracy.
Rozumiem, że mówisz ogólnie Wink W tym przypadku - gdyby ktokolwiek miał jakiekolwiek wątpliwości, zaznaczę raz jeszcze - nie miałem pojęcia o: istnieniu tego pisma, zawartych w nim treściach, wykorzystaniu w nim zdjęć z galerii RL bez wiedzy autorów, podpisaniu tych zdjęć moim imieniem i nazwiskiem i adresem mojej strony WWW. Nie miałem, dopóki nie zajrzałem tam. A kiedy zobaczyłem te zdjęcia i podpisy - niezwłocznie poinformowałem o tym wszystkich forumowiczów. Miałem też w zamiarze, gdyby nie nastąpił na tym wątku odzew od autorów fotek, poinformować Was (Ciebie mamut77 i PrażonegoRabarbara) poprzez wiadomości prywatne.
Zatem w tym przypadku nie czuję się postawiony w nieciekawej sytuacji, przynajmniej w kontekście ewentualnego przywłaszczania sobie praw do cudzych fotografii (i przynajmniej wobec autorów zdjęć). Aczkolwiek nie podoba mi się, że nie moje prace są podpisane jako moje. I to jest dla mnie sytuacja niekomfortowa. Mogą się bowiem znaleźć osoby postronne, które wiedzą, że nie ja zrobiłem te zdjęcia i mogłyby pomyśleć - jak napisałeś - że próbuję sobie przypisać ich autorstwo Sad

Hm. I w sumie, dlatego właśnie... może i ja powinienem napisać do wydawcy OIKOS i poprosić o zawarcie w ewentualnym sprostowaniu informacji, że pomyłka w podpisie tych zdjęć leżała po ich stronie i że nie kontaktowali się ze mną w tej sprawie i nie ustalali ze mną nic.

mamut77 napisał(a):Między innymi dlatego proponowałbym, abyśmy w przyszłości wszyscy podpisywali swoje fotki w galeriach, aby w razie czego nie było wątpliwości, co jest czyje.

Słusznie. Najlepiej imieniem i nazwiskiem, nie tylko w EXIFF, ale i jakimś tekstem na samym zdjęciu. Ewentualnie nickiem z forum i adresem www.RowerowyLublin.org. Może warto ustalić jakiś "standard" dla tych podpisów...
Odpowiedz
#14
nim się zaczniecie rozjeżdżać,, swoimi jednośladami ",proponuję chwilę lektury w pełnym luzie... :lol:

jest zimno , a więc... :roll:

pozdrawia:GR...
stary człowiek a morze...
Odpowiedz
#15
A ja proponuję Ci przestać być idiotą.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#16
być idiotą ,z nutą ironii między ponurymi i mądrzącymi się dyskutantami :lol:
może sprowokuje, wasze szare komóry do działania a nie ciągłego krytykowania wszystkich którzy mają inny punkt odniesienia -OIKOS jaki to problem :?:

KermitOZ napisał(a):A ja proponuję Ci przestać być idiotą.
A ja zaproponuję przestać być kul miernotą :oops:
i zapanować nad emocjami - jest to nie znaczy być... Idea
stary człowiek a morze...
Odpowiedz
#17
"Werset który znam na pamięć wydaje mi się odpowiedni - Ezechiel 25:17: Ścieżkę człowieka prawego ze wszech stron otacza niesprawiedliwość samolubnych i tyrania złych ludzi. Błogosławiony kto w imię miłości bliźniego i dobrej wiary prowadzi słabych przez dolinę ciemności bo prawdziwie strzeże on brata swego i odnajduje dzieci zaginione. I uderzę z wielką pomstą i zapalczywością na tych którzy braci mych otruć i zniszczyć próbują. I poznacie ze Imię me Pan, gdy uczynię mą pomstę nad wami" Koniec OT.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#18
witajcie.
Już prostuję. To moja wina. Tak się złożyło. Numer rowerowy składaliśmy trochę w ostatniej chwili, a pomysł na darmową "reklamę" Masy w bezpłatnym czasopiśmie przyszedł na końcu, przed oddaniem do druku. Potrzebowałem zdjęć do ilustracji textu jako zachęty do przybycia nowych osób na Masę, dysponowałem zdjęciami z poprzednich sezonów, nie spełniających standardów. Wybrałem najbardziej przekonujące ujęcia. Rzeczywiście, zapędziłem się w korzystaniu z fotek z netu, może dlatego, że najczęściej biorę pod uwagę "copyleft", może za często... Następnym razem zapytam i poczekam na zgodę.
Zrobiłem to w dobrej wierze w celu promowania naszej wspólnej comiesięcznej akcji, co leży mi szczególnie na sercu jako jednemu z inicjatorów Masy w Lublinie, 7 lat temu.
Przepraszam Sylwka, Pawła i Krzyśka za tą całą zaistniałą sytuację... już sobie to bezpośrednio wyjaśniliśmy, w dobrej atmosferze, bez roszczeń itd.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania w tej kwestii i mogę pomóc je wyjaśnić, proszę kierować je najlepiej do mnie, prywatnie.
Tymczasem zachęcam do konstruktywnej krytyki pozostałej zawartości rowerowego OIKOSa, zwłaszcza tekstowej jego części. W wersji papierowej jest też dostępny w kilku punktach dystrybucyjnych w Lublinie.

pozdrawiam serdecznie i do miłego na najbliższej Masie
Michał Wolny
www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Odpowiedz
#19
michal wolny napisał(a):Tymczasem zachęcam do konstruktywnej krytyki pozostałej zawartości rowerowego OIKOSa, zwłaszcza tekstowej jego części.

Temat: OIKOS-Ekologia i Współdziałanie - to wydawane przez TdNiCz został zamknięty.

Już wszystko działa jak należy i miło, ze w koleżeński sposób zostało wyjaśnioneSmile
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#20
michal wolny napisał(a):Przepraszam Sylwka, Pawła i Krzyśka za tą całą zaistniałą sytuację... już sobie to bezpośrednio wyjaśniliśmy, w dobrej atmosferze, bez roszczeń itd.

mnie w sumie nie masz za co przepraszać Wink
nie gniewam się.
dobrze, że się miło skończyło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości