Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OIKOS-Ekologia i Współdziałanie - to wydawane przez TdNiCz
#21
michal wolny napisał(a):Przepraszam Sylwka, Pawła i Krzyśka za tą całą zaistniałą sytuację... już sobie to bezpośrednio wyjaśniliśmy, w dobrej atmosferze, bez roszczeń itd.
Wszystko już wyjaśnione i nie ma za co przepraszać; zdarzył się błąd, głupio wyszło i tyle; nikt przecież nie miał złych intencji. Miło się skończyło i to najważniejsze, a temat uważam także i ze swej strony za zakończony :-) .
Odpowiedz
#22
ok, bardzo się cieszę, że tak rozwiązaliśmy tą całą sprawę.

na koniec jeszcze: prośba od Marcina Skrzypka - o sprostowanie jednej informacji.
Mapka tras rowerowych Lublina znalazła się za wiedzą i zgodą Mariusza (za co należy mu się podziękowanie), w podpisie mapy, w dolnym prawym rogu widnieje: "Opracowanie Mariusz Witek", tak więc Marcin sobie tego nie przypisał, bez obaw.
Zapraszam do konstruktywnej krytyki merytorycznej części pisma, jestem bardzo ciekaw ocen i komentarzy.
pozdrawiam,
michał
www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Odpowiedz
#23
Pogratulować idei ,realizacji jej i zaangażowania . Miło że ktoś to robi z pasją i zaangażowaniem w szeroki temat społeczny. Idea porozumienia wszystkich rowerzystów w Lublinie jaki okolicy , może przynieść tylko dobre rozwiązania w osiąganiu założonych celów.
Tak trzymajcie, i nie dajcie się poróżniać , w założeniach i celach :lol:


p.s. : mały niedosyt w materiale , to mało ( a może nic o kulturze jazdy-ścieżka ,ulica , a nawet las... ) nam jeszcze wiele brakuje prócz infrastruktury rowerowej... :-(

pozdrawiam serdecznie :GR...
stary człowiek a morze...
Odpowiedz
#24
Mi osobiście brakuje odniesienia się do "klimatycznego" mitu dotyczącego "rowerowania", który jest czasem używany jako argument; niby że w Lublinie (i w Polsce ogólnie) się nie da i nie ma po co, bo za ostry klimat itd.

Poza tym dobrze, że znalazło się tam stwierdzenie "rowerzyści nie chcą kasy" razem z argumentacją dlaczego ta wielka kasa nie jest potrzebna, ale jednocześnie trochę szkoda, że nie ma jakiegoś szerszego - najlepiej łopatologicznego ;-) - omówienia zalet uspokojenia ruchu, wprowadzenia ograniczeń prędkości itp, nie tylko w odniesieniu do ruchu rowerowego (przy dobrej organizacji uzyskalibyśmy upłynnienie ruchu samochodowego, tym samym podnieśli efektywność komunikacji miejskiej, a na dokładkę oczywiście zwiększyłoby się bezpieczeństwo pieszych). Niestety, spotkałem się z twierdzeniami, że taka "niewidzialna infrastruktura rowerowa" zrobiłaby tylko dobrze rowerzystom, a innym - tu w domyśle kierowcom samochodów - utrudniła tylko życie.
Odpowiedz
#25
Mamut - niestety do dyspozycji były tylko 24 strony, a treści znalazłoby się na 2x tyle.
Jeśli w przyszłości uda się wydać kolejny numer z kolejnymi rowerowymi tematami, to na pewno z tej okazji skorzystamy Smile
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#26
Ojej! Dopiero zobaczyłem ten wątek.
Wodę już wylano ale się uśmiechnąłem gdy zobaczyłem po drodze, że mapkę podpisano inaczej ..bo i tak proponowałem (MW) od początku zamieszczenie anonimowo lub z dowolnym własnym podpisem. Dalej widzę, że zostało to wytłumaczone/wyprostowane ale ja się nie obraziłem ani na moment - także spoko.
Trochę tylko szkoda, że dodano opisy tras bez korekt (są tam literówki i niepotrzebne wtrącenia w opisach a może nawet orty :[ bo o stylu nie wspominam nawet).
Pozdrawiam wszystkich przy okazji i proszę o cierpliwość w sprawie lampek bo jestem w żałobie i muszę się pozbierać trochę.
Odpowiedz
#27
a czy jest gdzieś dostępne to pismo w wersji papierowej? bo nie przepadam za czytaniem z monitora
Odpowiedz
#28
jasne. można je dostać jeszcze w LOiT za Bramą Krakowską, w Wegetarianinie przy pl. Wolności oraz u nas w Ośrodku, przy Głębokiej 8a. można też zamówić bezpośrednio do domu pod mailem: <!-- e --><a href="mailto:oikos@ekolublin.pl">oikos@ekolublin.pl</a><!-- e --> Nakład (1000egz.) już się kończy, więc warto się pospieszyć
www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Odpowiedz
#29
dzięki, zamówione :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości