Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dla błądzącego Proroka...
#1
"Wielkie czasy wymagają wielkich ludzi. Istnieją bohaterowie nieznani, skromni, bez sławy i historii Napoleona. Analiza ich charakteru zaćmiłaby jednak sławę nawet Aleksandra Macedońskiego. Dzisiaj na ulicach praskich możecie spotkać steranego życiem człowieka, który sam nawet nie wie, jakie znaczenie ma w historii nowych wielkich czasów.

Idzie sobie skromnie swoją drogą, nikomu się nie naprzykrza i jemu też nie naprzykrzają się dziennikarze, którzy domagaliby się od niego wywiadu. Gdybyście go zapytali, jak się nazywa, odpowiedziałby wam skromniutko i prosto: "Jestem Szwejk."

Otóż ten cichy, skromny człowiek jest naprawdę tym starym, poczciwym wojakiem Szwejkiem, mężnym i statecznym, który niegdyś za czasów Austrii był na ustach wszystkich obywateli królestwa czeskiego, a którego sława nie zagaśnie nawet w republice.

Bardzo kocham zacnego wojaka Szwejka i opisując jego losy czasu wojny światowej, mam nadzieję, że wy wszyscy będziecie sympatyzowali z tym skromnym, nieznanym bohaterem. On nie podpalił świątyni bogini w Efezie, jak to uczynił ten cymbał Herostrates, aby się dostać do gazet i do czytanek szkolnych. To wiele." :lol:

JAROSLAV HASEK
stary człowiek a morze...
Odpowiedz
#2
Chłopcy; przestańta już se dogryzać bo się wytwarza kabaret metafizyczny :lol: .
Odpowiedz
#3
Grzesiek, ktoś coś ma do Ciebie, ale nie potrafi się wyrazić jak na mężczyznę przystało, he, he. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#4
Rabarbarze Prażony; nie bądź stronniczym. Wszak to Grzesiek pojechał Ezechielem jako pierwszy :mrgreen:
I nie podjudzaj kolegi prezesa na kolegę forumowicza bo to nie jest ładnie.
Odpowiedz
#5
PrażonyRabarbar napisał(a):Grzesiek, ktoś coś ma do Ciebie, ale nie potrafi się wyrazić jak na mężczyznę przystało, he, he. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A jeszcze jakby se koledzy po mordzie dali to by była dopiero zabawa, co nie Sylwek? I foty można by było zrobić i filmik na yt wrzucić.
Demokracja to ustrój w którym każdy może powiedzieć co myśli nawet jeśli nie myśli.
Odpowiedz
#6
Oj, chyba się mylisz Marcinie.
Odpowiedz
#7
No to dobrze, jeśli się mylę.Tylko nie ma potrzeby podgrzewać atmosferę konfliktu. Po co? Igrzyska?
Odpowiedz
#8
marcin0604 napisał(a):Po co? Igrzyska?

DzieńDobry, przepraszam bardzo, gdzie i kiedy te Igrzyska? cały czas piję Biovital przez co trzymam formę ponad normę i z chęcią wezmę udział w Olimpiadzie ;-).
Terenikiem to ciągnikiem.
Odpowiedz
#9
Wujek Bart jak zwykle pełen energii. :mrgreen:
No więc w coloseum będziemy szczuć lwami Greca. Będzie totalna heca. Przybywaj i bierz duże chipsy. I Kolę. Ja zabiorę Kokę (o ile się zgodz :mrgreen: i).
Edit; Z mojej strony kończę wątek bo nie ma sensu go ciągnąć.
Odpowiedz
#10
Hmmm, ale czy na igrzyskach będą aby na pewno tylko "mężczyźni wyrażający się jak na mężczyzn przystało" (cyt. PrażonyRabarbar) :lol: bo jak będą wyrażający się inaczej to nie będą już prawdziwe igrzyska :roll:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości