Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Humor-ciężki temat
#1
Do napisania postu przyczynił sie KermitOZ, dając mi odpowiedz w shoutbox-e.

Dałem w nim link do jednego z klipów na YT z udziałem znanej p. Basi.
Grzesiek ma w pewnym sensie racje, ale nie do końca.
Fakt , 18 milionów wejść na klip to niemało.
Ja sam pierwszy raz ujrzałem p. Basie u Majewskiego, ale u niego była chyba cenzura.
Dzisiaj przypadkowo trafiłem ponownie na p. Basie, ale bez cenzury.
Pierwsza moja reakcja to ubaw do łez (stąd link na forum do klipu), ale po kilku takich klipach z tego typu humorem to się przejada (identycznie jest z Wojewódzkim)
Są jak słodkie batony, dają chwilowe poczucie sytości przez swoją nadmierną słodkość.

Ale mamy inny wybór?

Pamiętam, kiedy w Polsce były dostępne 2 stacje, a telewizor w kolorze był marzeniem każdej rodziny, to nadawano Kabaret Dudek.
Kobuszewski, Gołas, Michnikowski klasyka polskiego kabaretu.
I to się nie przejada.
Czy filmy w stylu "Vabank".
Szkoda, że Machulski już nie robi takich filmów.

No i pozostaje YT, tasiemce kabaretowe w TVP, co się wprost przekłada na poziom przeciętnego polaczka, czyli mój :oops:

Klasyka

Kto jeszcze pamięta kabaret Loża44?
Lub programy Mana i Materny?
Odpowiedz
#2
Wielcy potrafili też rozśmieszać i po latach.
Tutaj niezły skecz, młodsi forumowicze mają okazję zaznajomić się z regułami rządzącymi naszym Krajem jakieś 20 i więcej lat temu.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#3
no właśnie. ta Pani Basia śmieszy w pierwszym, max drugim obejrzanym klipie. śmieszy większość, bo do większości dociera ten niezwykle wyszukany "humor" Smile

a już kabaretu Dudek każdy nie zrozumie.

kiedyś humor był po prostu na nieco wyższym poziomie. choć też nie każdy. teraz każdy ma TV, sieć, YouTube'a i masę innych "zdobyczy techniki", dlatego poziom rozrywki jest dostosowany do poziomu ogółu. a ten jest niski. zatrważająco niski.
dlatego trzeba po prostu wybierać. dobrze, że na YT i w innych miejscach w Internecie można obejrzeć takie fajne stare skecze, jak wrzucił mariox. wiadomo - jest tego mniej niż głupoty i słabego humoru. ale da się znaleźć.
Odpowiedz
#4
moim zdaniem poziom humoru teraz oklapł bo nie musi być już taki wyszukany, nikt nie nastaje na wolność słowa piszących skecze i nie muszą się oni wysilać, poza tym odbiorcy dzisiejszych kabaretów w większości nie zrozumieliby o co chodzi gdyby skecze konstruowane były w ten sposób co jeszcze 20 lat temu, nie zrozumieliby bo nie są nauczeni szukania drugiego dna, mi skecze teya, dudka i innych tłumaczył tata (dzięki bo są rewelacyjne, przynajmniej wiem z czego się śmieję). ... kiedyś wszechobecna aluzja do rzeczywistości ale sprytnie ukryta, teraz wali się prosto z mostu ... czasem śmiesznie, czasem mniej ...
http://www.youtube.com/watch?v=g-pl_1iMPl8 ... na pocieszenie :mrgreen:
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#5
Oj, już tak nie narzekajcie. I dziś znajdzie się dużo dobrej jakości humoru, tylko trzeba się przekopać przez ten nawał bylejakości. :-)

Jakość twórczości kabaretowej/komediowej najlepiej ocenia czas. Jeśli coś śmieszy nawet przy n-tym obejrzeniu, to jest po prostu dobre. Jednego śmieszy facet bekający przy piwie, innego S. Majewski, a kolejnego "Skecz o polowaniu na komara". Dzięki internetowi i kablówce każdy może znaleźć coś dla siebie.

Coś ponadczasowego (niestety):
http://www.youtube.com/watch?v=YDh5UHS1ZTg
Prawdziwą wolność czujesz kiedy wiatr hula między twoimi jajkami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości