Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mleko
#1
no to porozmawiajmy o mleku .... bo podobno jest cichym zabójcą Tongue, ja tam pije i lubie i kawa bez mleka jest beee ...
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#2
To może porozmawiajmy o kawie, która sama w sobie jest beee ;D

Kawy nie pijałem nigdy, a ostatni raz miałem w ustach chyba ze 4-5 lat temu Big Grin Mleko piję prawie codziennie i to w dużych ilościach, do tego jogurty itp Big Grin Nie wiem na ile to jest zdrowe a na ile nie, ale do tej pory nic nie złamałem i możliwe, że to dzięki mleku.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#3
Mleko kartonikowe czy też woreczkowe to "syf bez smaku". Undecided Normalnie jak woda kranówka, dlatego pije tylko z kakao. Nawet do płatków dodaje kakao.
Mleko takie prawdziwe, ręcznie dojone i przecedzone przez pieluchę tetrową to zupełnie inna rozmowa. :-D :-D :-D

P.S Tak samo jak Grzesiek kawy nie piję.

P.S 2 No i odwieczny dylemat: co zdrowsze, mleko czy piwo?
http://www.youtube.com/watch?v=dhcun1byFfA
Prawdziwą wolność czujesz kiedy wiatr hula między twoimi jajkami.
Odpowiedz
#4
KermitOZ napisał(a):kawie, która sama w sobie jest beee ;D
Na co dzień nie pije, ale czasem taka dodatkowa dawka kofeiny [ normalnie to z herbaty i guarany pobieram :d] daje niezłego kopa.

Mleko jest nie zdrowe dla tych co mają złą tolerancje laktozy.
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#5
Karcer napisał(a):Mleko takie prawdziwe, ręcznie dojone i przecedzone przez pieluchę tetrową to zupełnie inna rozmowa.
No właśnie z tym różnie bywa, ja na przykład mało które wiejskie mleko (czy miejskie wleko) toleruję. Głównie chodzi o smak, ale jak jest bardzo tłuste to zupełnie nie podchodzi dlatego wolę jednak to wodniste ze sklepu... Aczkolwiek też kakało i tylko i wyłącznie kakało, chyba, że jest na dworze z +30*C to wtedy nie ma nic lepszego niż dopaść lodówkę i wypić litr takiego zimnego mleka :-D
A kawa? - Asfaltu nie pijam :-P

I tak może co do piwa... :-D
http://img104.imageshack.us/img104/228/470su.jpg
Odpowiedz
#6
mleko jest beee :-P

Cytat:Kazeina
Jej zawartość w krowim mleku jest trzykrotnie większa niż w ludzkim. Jest to gęsta, lepka substancja, która sprzyja formowaniu się potężnego kośćca cielęcia. W żołądku niemowlęcia tworzą się z niej grube, twarde, ubite grudki, które są trudne do strawienia. Jej ubocznymi produktami trawienia jest gęsty śluz, który gromadzi się w jelitach, które są zablokowane i mają utrudnioną absorpcję substancji odżywczych. Mleko krowie jest jednym z najbardziej śluzotwórczych pokarmów. Jego duże stężenie powoduje zaczopowanie i podrażnienie układu oddechowego, gromadzi się w całym ciele i stanowi potężne obciążenie dla układu wydalniczego. Dr Norman Walker, liczący sobie 109 lat i prowadzący badania od 50 lat uważa, że kazeina jest głównym czynnikiem chorobotwórczym tarczycy.

http://otworz-oczy.org/index.php/tag/szkodliwosc-mleka/
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#7
mleczko jest pycha i dzięki niemu nie miałem nigdy nic złamanego :mrgreen: kiedyś ludzie pili mleko i dzieci były zdrowe,a teraz jak sie nie daje mleka tylko jakieś sztuczne rzeczy to się tworzą jakieś alergie nie alergie
Odpowiedz
#8
kuczy napisał(a):No właśnie z tym różnie bywa, ja na przykład mało które wiejskie mleko (czy miejskie wleko) toleruję. Głównie chodzi o smak, ale jak jest bardzo tłuste to zupełnie nie podchodzi dlatego wolę jednak to wodniste ze sklepu...
Też tak mam Big Grin Mam jakieś obrzydzenie do mleka prosto od Krowy, wolę z E witaminami Wink


Arkus napisał(a):mleko jest beee :-P http://otworz-oczy.org/index.php/tag/szkodliwosc-mleka/
Cytat:Cytat z leadu w ww tekście:Czy wiesz, że człowiek to jedyna istota żywa na tej przepięknej planecie, która spożywa mleko nie będąc w okresie wczesnego dojrzewania? Dlaczego przeczymy całej naturze?
Śmieszą mnie tego typu stwierdzenia Big Grin A czy wiesz, że człowiek to jedyna istota żywa na tej przepięknej planecie, która używa noża i widelca? Big Grin Człowiek pije mleko, bo ewolucja wykształciła w nim rozum, który pozwolił mu na tworzenie coraz to nowych rzeczy, m.in hodowli krów w celu uzyskania z nich pożywienia.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#9
KermitOZ napisał(a):To może porozmawiajmy o kawie, która sama w sobie jest beee ;D

Poczkaj poczkaj; jak przyjdzie moment kiedy zaczniesz marnować życie żeby na nie zarobić to docenisz 'czarną benzynę' Tongue
Zresztą, nawet Friel pisze że pobudzenie kofeiną pozwala robić mocniejsze treningi ;-)

3m się,
Janek
Odpowiedz
#10
Hm.. Ja tam mleko doję cały czas(od małego), praktycznie 4-5 dni w tygodniu śniadanie mam mleczne. Ale jakoś mi to nie pomogło się nie połamać :-P
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości