Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgejd Kasety z 7 rzędowej na 8 rzędową
#21
Campino napisał(a):Czyli, że tak się wyrażę w grę wchodzi tylko i wyłącznie zakup nowej piasty, jeśli na starej nie ma założonego dystansu?
Niby tak... ale możesz się obyć bez przeplatania koła. Wystarczy że przełożysz nowy bębenek do starej piasty - bardzo prosta czynność 8-)
pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Odpowiedz
#22
Wątpię że stara 10-letnia piasta jest taka sama jak aktualne. W nowych ciężko jest dopasować bębenki
Odpowiedz
#23
Najlepiej będzie jak pójdę do serwisu, przedstawię problem i zobaczymy co Panowie powiedzą.
Odpowiedz
#24
bez rozebrania i wymontowaniu bębenka napewno nie da sie ocenić czy da sie kupić sam bębenek czy nie(magikiem nikt nie jestTongue).Serwis wskazany :-P
Odpowiedz
#25
gello1 napisał(a):Wątpię że stara 10-letnia piasta jest taka sama jak aktualne
Ostatnio przerabiałem to w moim MTB. Piasta to stary STX (rocznik ok. 1994), kupiłem na allegro nową piastę Shimano FH-HG50, przełożyłem bębenek i wszystko działa Smile Co prawda nie zakładałem kasety 8, tylko 7, ale do nowego bębenka musiałem zastosować dystans, bo kaseta 7 była "za krótka".

A do odkręcenia bębenka wystarczy klucz imbusowy 10 mm. Tutaj dokładna instrukcja.
pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Odpowiedz
#26
to dla majsterkowiczów można jeszcze założyć ósmą zębatkę po tym jak spiłujemy podkładki dystansowe między kolejnymi zębatkami (kasety 7) do wymiarów z kasety 9 następnie kupimy manetkę 9 i łańcuch na 9 - ale czy to się opłaci?? Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości