Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
Karcer   12-05-2010, 17:50
#31
Michal napisał(a):na razie Polacy słabo

Bodnar zdążył się już konkretnie rozbić. Sylwek ma jak najmniejszym nakładem sił dojechać do pierwszych gór, co też czyni.

Natomiast dziś chłopaki pięknie wygrali etap, więc myślę że powinieneś być usatysfakcjonowany ich postawą. W końcu od lat nie mieliśmy polaka na podium Giro. :mrgreen:

Prawdziwą wolność czujesz kiedy wiatr hula między twoimi jajkami.
kdk   12-05-2010, 18:21
#32
liquigas dzis wszystkich zaskoczyl, na pewno przy duzej zasludze macka, maja super pozycje w gc, w gorach powinni rozdawac karty
michalbrodowski   12-05-2010, 18:21
#33
Karcer napisał(a):W końcu od lat nie mieliśmy polaka na podium Giro. :mrgreen:

A dziś było ich tam nawet dwóch. Miło było popatrzeć jak Polacy ciągną liquigas do zwycięstwa Smile

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Michal   12-05-2010, 22:34
#34
Tak zgodzę się dawno nie widziałem takiego pięknego i "polskiego " etapu . Czekamy na góry , a że koksy to cóż każdy zaczynał od jakiś amatorskich wyścigów a potem przeszło na zawodowego. Doping był i będzie, tylko kwestia czy wyłapią czy nie, nawet w amatorskim jest..
krzysio dm   12-05-2010, 22:53
#35
Michał napisał :

Miło było popatrzeć jak Polacy ciągną liquigas do zwycięstwa

Baaaaardzo miło :-D
maYkel   13-05-2010, 10:23
#36
KermitOZ napisał(a):Koksy jadą to niech jadą Tongue Prawdziwe kolarstwo to kolarstwo amatorskie - maratony itp.
Pieprzenie.
Pewien znany trener kolarstwa (nie pomnę nazwiska), powiedział że bez dopingu pozycje w klasyfikacji byłyby takie same, tyle że niższe byłyby średnie i dystanse. Skoro wszyscy koksują to mamy równą sportową walkę.

Osobiście też wolałbym, żeby oddzielić sport zawodowy grubą kreską od amatorskiego. Ale z innego powodu - prosi powinni mieć legalny i jawny doping. Wtedy nie byłoby przynajmniej kretyńskich afer z zawieszaniem zawodników którzy przypadkiem wpadli w testach, wieszanie psów, a potem ponowna ich rehabilitacja (że niby przestali koksić). :roll:

A tak w ogóle Grzesiu to nieładnie taki offtopy robić. Wszedłeś do działu o imprezach zawodowych tylko po to żeby napisać, że zawodowcy to nie jest prawdziwe kolarstwo? :lol: :roll:

Czasówka ładniutka, fakt. :-)
Osobiście bardzo mi się podoba tegoroczne giro. Góry do samego końca. Czasówka jako prolog i z podjazdem na największą górę wyścigu - mniam, będzie się działo. :mrgreen:
Na pewno ciekawiej niż zeszłoroczny TdF, gdzie zwycięzca był znany od połowy wyścigu.
KermitOZ   13-05-2010, 11:00
#37
Nie uważam, że nielegalny obecnie doping powinien być legalny. Wydaję mi się, że jest jeszcze trochę zawodników, którzy nie zdecydowaliby się na coś takiego (możliwe, że dostają koks nieświadomie, ale to już inna bajka). I choćby z tego powodu spychanie ich do amatorstwa byłoby niesprawiedliwe. Cieszę się, że w kolarstwie, właściwie jak w żadnym innym sporcie ściga się oszustów i wyciąga co do nich konsekwencje Smile

A co do Giro to jest to mój ulubiony wyścig etapowy i uważam, że najtrudniejsza etapówka na świecie. Jest dużo więcej gór niż w TdF, dzięki czemu nie ma przypadku, że ktoś wygra czasówkę, urwie jeden etap górski a później wiezie to do końca i team go ciągnie. Wygrywa zdecydowanie ten kto jest w górach najmocniejszy, a wiadomo, że góry to esencja kolarstwa Big Grin

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
maYkel   13-05-2010, 11:18
#38
KermitOZ napisał(a):Nie uważam, że nielegalny obecnie doping powinien być legalny. Wydaję mi się, że jest jeszcze trochę zawodników, którzy nie zdecydowaliby się na coś takiego (możliwe, że dostają koks nieświadomie, ale to już inna bajka). I choćby z tego powodu spychanie ich do amatorstwa byłoby niesprawiedliwe.

Owszem zdarzają się tacy. I chcąc nie chcąc lądują w kolarstwie amatorskim. Z tego co ja wiem, z przeczytanych wywiadów z kolarzami i lekarzami teamowymi to sprawa wygląda w tej chwili tak, że na dzień dobry w zawodowym teamie dostajesz pakiecik. Nikt cię do niczego nie zmusza, wybór czy koksić czy nie należy do ciebie. Natomiast idały ulegają weryfikacji na pierwszym treningu. Generalnie jako początkujący zawodowiec masz wybór - nie dajesz rady i odpadasz z drużyny, albo EPO i spełniasz marzenie o zawodowstwie.

Co do nieświadomego kokszenia, uważam że to bzdura. Po pierwsze jest to prawie niemożliwe technicznie, a po drugie wiąże się to z ryzykiem prawnym graniczącym z kryminałem, nie mówiąc o całkowitym samobójstwie sportowym teamu w razie wykrycia.

KermitOZ napisał(a):Cieszę się, że w kolarstwie, właściwie jak w żadnym innym sporcie ściga się oszustów i wyciąga co do nich konsekwencje Smile
Grzesiu, nie bądź naiwny. To są figuranci. Trafia na jednego kozła ofiarnego na którego przez rok można w mediach pokrzyczeć jaki to on zły oszust, tylko po to żeby reszta mogła sobie po cichu koksować dalej. Konsekwencje zresztą też są złudne, większość po przeczekaniu sezonu w zawieszeniu wraca do ścigania.

A biorąc pod uwagę rozwijający się doping genetyczny wykrywanie będzie dużo dużo trudniejsze.

Dlatego uważam, że aby nie zakopywać się w hipokryzji to trzeba cały proceder zalegalizować - przynajmniej będzie nad tym wtedy jakaś kontrola. Przytoczę tylko okres wielkiego kryzysu w USA i prohibicja. Z faktem zdelegalizowania ludzie nie przestali pić alkoholu, za to rozwinęła się kwitnąco przestępczość zorganizowana na skalę dotąd nieznaną. Żeby gangi upadły wystarczało znów zalegalizować sprzedaż alkoholu.
KermitOZ   13-05-2010, 11:23
#39
No czyli z tego co piszesz to jednak kolarstwo zawodowe to g..., a g... nie ma co tykać.

maYkel napisał(a):A biorąc pod uwagę rozwijający się doping genetyczny wykrywanie będzie dużo dużo trudniejsze.
No i to jest przerażające, bo będzie to raczej niemożliwe.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Michal   14-05-2010, 14:11
#40
Doping był i będzie tylko kwestia czy dasz sie złapać. Tak naprawdę bez lekkiego wspomagania nie uda się osiągnąć tak wiele w krótkim czasie. Wiadomo są ludzie ktorzy maja talent i maja uwarunkowania genetyczne do wysokiej wydolności bez dopingu ale takich nie ma aż tak dużo..
Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.