Strony (2): 1 2   
sp3ed   28-03-2010, 23:01
#1
Witam przymierzam się do nie drogiego roweru Kross hexagon v3 z tego sezonu o prosiłbym o opinie co do tego roweru
http://www.kross.pl/587-g614-k3141-hexagon_v3.html

proszę o nie pisanie innych propozycji tylko o opinie bo akurat ten rower mogę mieć w bardzo dobrej cenie

czy ten rower będzie się nadawał do zwykłej jazdy gdzieś po lesie ( ale bez żadnych ekstremalnych jazd) przejażdżka nad zalew itp

jakie ma zalety a jakie wady?

Czekam na wasze opinie

Pozdrawiam
Seb   29-03-2010, 00:16
#2
To jest rower firmy Kross, jest to bardzo dobra firma produkująca rowery.
Tak nadaje się do zwykłej jazdy po lesie.
Jak będziesz o niego dbał to będzie ci służył.

Zalety:
-niska cena
-nie jest rowerem z hipermarketu
-gwarancja na rower

Wady:
-amortyzator Bravo?? byłem dziś w Carrefour (nie mam pojęcia jak to się odmienia) i te tańsze rowerki miały amortyzatory Bravo - nie wiem co to jest wydaje mi się, że Suntour XCM lub XCT to chyba minimum w takim rowerze, V4 ma już XCT
-osprzęt to praktycznie najniższa klasa Shimano w sumie powinno działać w miarę OK jakiś czas
-niebieskie malowanie mi się nie podoba :-)

To tyle na razie, jak sobie coś przypomnę to napiszę/dopiszę
Za ile go możesz mieć bo to chyba żadna tajemnica?
truskafka   29-03-2010, 08:50
#3
ten widelec bravo ileś tam to model zooma, nie jestem pewna czy to w ogóle pracuje, xct pod lżejszymi osobami tez się nie ugina, albo działa jak katapulta, no ale taki urok tańszych rowerów,
poza tym reszta gratów powinna dać radę przy takiej jeździe o jakiej piszesz,
jeżeli zarazisz się cyklozą to zaczniesz sobie zmieniać osprzęt,
rama nie jest zła i można w nią z czasem po inwestować, bo to jest chyba rama, którą do zeszłego roku miały wyższe modele tzn seria level, ale głowy sobie obciąć nie dam

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
maciek2610   29-03-2010, 09:52
#4
słabe to koło tylne ma, (wolnobieg nakręcany)- prawdopodobnie oś będzie się gięła. Chyba że ważysz 50 kg ;-)
sp3ed   29-03-2010, 11:02
#5
aha no to mi pasuje a fakt faktem po jakimś czasie wszytko się powoli wymienia wiec ja pewnie tez w nim za jakiś czas wymienia a cena którą muszę zapłacić za nową v-3 kę to 619zł

wiec nie zastanawiam się nad niczym tylko biorę
truskafka   29-03-2010, 11:11
#6
bierz, za te pieniądze niczego lepszego nie dostaniesz, oś przy spokojnej jeździe też się raczej sama nie pognie

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
bartek   29-03-2010, 13:23
#7
ja w tej cenie to jednak bym wolał rower używany na duuuużo lepszym osprzęcie, nawet bez amortyzacji (która tu i tak nie będzie spełniać swej roli, a tylko dodatkowo zwiększa wagę).

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
maciek2610   29-03-2010, 13:35
#8
truskafka napisał(a):oś przy spokojnej jeździe też się raczej sama nie pognie


przejedzie się kilka razy i zapragnie "skoczyć" (zawsze tak jest) i wtedy oś się wygnie. ale jak 619pln, to się opłaca, kaseta i piasta nie są takie drogie, więc nie będzie problemu z wymianą później :-)
P.s. U mnie takie koło wytrzymało miesiąc, no ale ja ważę ok. 100 :mrgreen:
Zwirek   29-03-2010, 13:51
#9
a u mnie wytrzymało jakieś 5kkm mimo tego, że ważę ~80kg a rzeczy działy się na tym rowerze różne ;-)

[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
maciek2610   29-03-2010, 13:59
#10
Zwirek napisał(a):a u mnie wytrzymało jakieś 5kkm mimo tego, że ważę ~80kg


Pewnie pierwszy wyjazd nad zalew :mrgreen:
Konstrukcja wolnobiegu nakręconego jest taka że to po prostu to musi się wygiąć hehe.
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.