Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampka czołówka
#11
Pinky napisał(a):Sami chyba nie chcielibyscie dostac w ciemna noc takim reflektorem po oczach

Dobieram taką moc światła lub kilka lampek aby widzieć trasę, którą pokonuję z uwzględnieniem wystających gałęzi i konarów na wysokości głowy.
Myśląc o własnym bezpieczeństwie trudno abym brał pod uwagę kogoś, kto chce koniecznie patrzeć na wprost w moje lampy (choć z pewnością nie jest to przyjemne).
Dlatego Pinky nie zgodzę się z tym argumentem. Przecież dobierasz moc oświetlenia nie dlatego, że ktoś będzie na nie patrzył, ale po to aby sobie bezpiecznie oświetlić drogę.
Podobnie jak i jadąc w nocy szosą.
Nikt nie każe wpatrywać nam się w reflektory nadjeżdżających pojazdów.
Chyba jedyny skuteczny sposób to czapeczka z daszkiem.
In bliżej nadjeżdżający pojazd to bardziej schylam głowę aby mnie nie oślepiał.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#12
Coz trudno nie uznac waszej argumentacji. Troszke to przemyslalem jadac dzis w nocy z pracy. Inna sprawa jest wyrobienie sobie nawyku nie swiecenia lampka na kasku komus w oczy. Ja uzywam Myolite 3 jako wspomaganie swiatla na kierownicy wiec swiece na dosc bliskie dystanse tak zebym zobaczyl w co wjezdzam kolami. W dosc bogatej ofercie lampek na czolko Petzla jest szeroki wybor wiec spokojnie zadowoli wieksza czesc rowerzystow. A ci najbardziej wymagajacy zapewne znajda pelen wypas gdzie indziej. Ja jakos jednak ufam marce Petzl, wiele razy zalezalo od niej moje zycie badz zdrowie i nigdy sie jeszcze nie zawiodlem. Do dodatkowych argumentow za Petzlem przemawia to ze posiadaja zapasowa zarowke od razu przy pasku, latwo dostepna i dajaca sie bez trudu wymienic po ciemku w prostej badz co badz konstrukcji lampki. Jedynym mankamentem tych lampek na jaki uskarzali sie znajomi to kiepskie przewody ktore po kilku latach lazenia po wilgotnych dziurach sniedzieja i nadaja sie do wymiany. Koronnym argumentem do zmiany pogladu bylo to ze ciutke mi brakowalo poweru i na czarnym asfalcie niespecjalnie kontrastowaly mi niektore dolki. Ciekawe czy dalo by sie wymienic zarowke w Myolite 3 na jakas jasniejsza nawet kosztem wiekszego zuzycia akumulatorkow.
Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości