Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Latarka Aurora V6 350lm
#1
Przyszła mi dzisiaj zmodowana Aurora V6, zamówiona indywidualnie u tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/item979747945_aurora_ ... rower.html

Po zachodzie słońca wybrałem się na rower aby zobaczyć jak to świeci i porównać z Bocialarką 3.0.

I co się okazało ?
Aurora rozniosła Bocialarkę 3.0 350lm standard aż miło ;-) .
Wyrzuca z siebie zauważalnie więcej światła a przede wszystkim świeci bardzo szeroko, co szczególnie przydaje się podczas jazdy rowerem. Wygląda na to, że i zasięg światła jest większy. Szerokością światła przypomina lampki SSC P7 z koszyczkiem na 4 akumulatory. Można wybrać 2 drivery, z 3 lub 5 trybami. Ja wybrałem 3-trybową bez stroboskopu i SOS, gdyż jest to zbędne. Latarka zapamiętuje ostatni tryb. Wykonana jest bardzo ładnie, wygląda elegancko. Jest 10mm dłuższa od Bocialarki i znacznie chudsza. Jest także znacznie lżejsza od Bocialarki.
Ze względu na niską wagę i sporą moc świetnie będzie się nadawała na kask, o ile znajdzie się do niej odpowiednie mocowanie.


Były zalety, więc teraz wady w stosunku do Bocialarki:
- przy budowie latarki wykorzystano znacznie mniej aluminium, przez co jest bardzo lekka, ale też robi się przez to lekko ciepława po dłuższym świeceniu na maxa (na rowerze powinna się ładnie chłodzić ruchem powietrza)

- latarka posiada znacznie mniejszy przekrój poprzeczny od Bocialarki, przez co siedzi troszkę niepewnie w uchwycie na kierownicy (uchwyt jest identyczny jak w Bocialarce), w dodatku przekrój ten w miejscu zaczepiania latarki ma kształt 5-kąta (poroniony pomysł).
Trzeba się poratować i owinąć latarkę kawałkiem gumy. Wtedy powinna ładnie się trzymać w uchwycie

- brak gwarancji


Osobiście byłem zadowolony z Bocialarki, ale okazało się, że za mniejsze pieniądze można mieć lepsze światło. Jak miałem włączoną Aurorę na maxa, to włączenie Bocialarki także na max bardzo mało polepszało odczuwalną ilość światła. Być może po świętach będę sprzedawał swoją Bocialarkę i zakupię drugą Aurorę ;-)
Zanim to nastąpi pewnie jeszcze przetestuje obie latarki z niektórymi z Was na jakiejś ustawce. Może wtedy ktoś jeszcze doda swoją opinię o tej Aurorze, przez co opis latarki będzie bardziej rzetelny i wiarygodny.

Na koniec pragnę życzyć wszystkim Wesołych Świąt ;-) .
Odpowiedz
#2
Moge spytać ile zapłaciłeś za tą aurorę z modyfikacjami?
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#3
Tak,
ja kupowałem poza allegro i zapłaciłem łącznie 170zł za:
- latarkę
- uchwyt na kierownicę
- 2 porządne akumulatory TrustFire 2400mAh Protected
- przesyłkę priorytetową

Ładowarki nie brałem, bo mam tą z Bocialarki.

Doliczając 30-40zł za dobrą ładowarkę, komplet wyjdzie 40-50zł taniej niż Bocialarka. I w tym będą porządne akumulatory i ładowarka (z Bocialarką są badziewne).


Ale chciałbym żeby ktoś potwierdził jeszcze móje relacje na temat Aurory. Żeby później nie było, że kogoś namawiałem do złego, albo okazało się, że ja widzę "inaczej" w ciemności :mrgreen: .
Odpowiedz
#4
ja się zastanawiam nad takim czymś
http://www.allegro.pl/item976562303_lat ... ux_pl.html
po lesie jeżdżę nie za wiele w nocy prawie wcale, tak mi się wydaje, że by takie coś wystarczyło
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#5
Ja tez sie skusze na to Asia podała, może będzie nas więcej do zakupu?
Odpowiedz
#6
Jak kupicie to napiszcie recenzję, żeby inny mogli skorzystać.
Odpowiedz
#7
zakupiłam i czekam na paczkę, jutro powinna być
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#8
Czekam na zdjęcia nocne i jakas opinie , i na ile baterie starcząSmile
Odpowiedz
#9
Wstępnie bym się pisał na dwie takie latareczki, o których mowa w poście Truskawki 8-)
Odpowiedz
#10
podobno mocowanie w tej latarce, którą wspomniała truskafka jest jakieś nietrwałe, szybko się wyrabia jakiś rodzaj zatrzasku który zamyka to mocowanie
sama latarka, mam podobną (inna dioda zastosowana) i u mnie działa OK, mocowanie mam inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości