Strony (2):    1 2
fotobiker   05-04-2010, 11:00
#11
Noo w Nałęczowie błota była dużo, a ja przejechałem na miśkach dry2 Big Grin
Kuba   05-04-2010, 11:38
#12
Powiedz to tym co się wykładali na trasie (karambole w wąwozach i ludzie którzy na tylnych częściach ciała podróżowali tam spore odległości... bez błota by to tak nie wyglądało), a było tam sporo zawodników z różnych poważniejszych teamów (np. Corratec). To błoto o którym mówisz na polach też się zmieniało, od śliskiego po lepkie (pod koniec) i rozciągało się na dość długich odcinkach (co nie zmienia faktu że błoto było wszędzie). Ja tam jechałem, bo nie chciałem zapychać butów błotem (wtedy jeszcze jeździłem w SPD).
Rozumiem ze po startach w cyklokarpatach stwierdzasz że tam jest gorsze błoto i jest go więcej niż w Nałęczowie? Bo z tego co ja zaobserwowałem to tak nie jest, ale sam nie startowałem. Ja jestem zdania że miejsce które pojedzie opona do XC która z definicji nie jest błotną oponą przejedzie również CrossMark.

Ciekawe że Ralph jest w sprzedaży. Jest cięższy (w sumie jest większy przy tym samym rozmiarze), toczy się tak samo albo nawet gorzej, jest gorszy w błocie i na luźnym, a na suchym właściwie tak samo, ma rzadszy oplot. Ralph zdaje się że jest lepszy na tył na twardym podczas wspinaczek, ale tak poza tym nie widzę dla niego zastosowania (no chyba że jako bardziej komfortowa przez większą objętość). Ralph miał sens gdy był Nic teraz to trochę bez sensu opona. Zwłaszcza że Ron w wersji większej jest niewiele cięższy.

Coby się dłużej nie kłócić, jak Cię stać bierz Rona, to dobra opona, znacznie lżejsza niż Cross mark. Ja za tą cenę miałem dwa CrossMarki które mnie jeszcze nigdy nie zawiodły.

A tak gwoli ścisłości to dla prawdziwych twardzieli jest transcarpatia.
bATMAn   05-04-2010, 12:05
#13
jak ktoś nie ma techniki to i na prostym sie wyłoży.
Jak przejechałeś cały ten kawałek to gratuluje nogi...
Nie raz lepiej przebiec niż męczyć noge kręcąc w miejscu.

Nie mówie że gorsze błoto jest na CK, tylko maraton jest o wiele cięższy i nie ma co porówynywać go do Skandii w Nałęczowie.
Ja nie wybieram opon do przeznaczenia na Maraton czy XC...
Opony dobiera się ze względu na nawierzchnie, pogode i warunki panujące na trasie.

Racing Ralph cięższy od CrossMark'ów? Nie wydaje mi się. Toczy się idealnie. Brak jakichkolwiek oporów, najszybsza opona na której się ścigałem.

Rocket Rona mam dopiero od tego roku, nie ścigałem się na niej, ale polcał ją koleś co wygrał generalke na CK. Mój Rocket Ron waży jakieś 380g. Na treningach spisywał się bajecznie.
KermitOZ   05-04-2010, 12:15
#14
Ja na wspomnianym wyścigu wypiąłem się dwa razy: raz jak musiałem skuwać łańcuch i drugi raz jak zaryłem klina (spokojnie go można było uniknąć). Odcinek z trawą przejechałem na luzie i niebardzo czaję jakie miałeś z nim problemy, nie sądzę, że z buta poszłoby mi szybciej. Jechałem na Kenda Claw XT 1,95 z przodu i na Tioga Red Phoenix 2.0 z tyłu. Opony mam cały rok te same, bo póki co mnie nie stać, a i ścigam się niezbyt wiele.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Kuba   06-04-2010, 19:44
#15
To chyba nie ten z trawą tylko ten polną drogą między polami w drugiej części gdzie było maksymalnie rozjeżdżone i faktycznie większość osób szła. Ja jak mówię wolałem jechać bo już kilka razy wcześniej miałem problem z wpięciem (np. jak się ludzie przykorkowali na podjeździe w jednym wąwozie). No ale to nie istotne.

Mi chodziło o to że piszesz że się Crossmarki nie nadają na cyklokarpaty. Moim zdaniem się nadają jak najbardziej. Ale jeśli ktoś ma więcej kasy to pewnie Ron będzie sporo lżejszy (niecałe 150-200g). No i tamto że Ralph jest cięższy to porównywałem do Rona, a nie Crossmarka... że skoro jest Ron to Ralph przestał mieć sens.

Z tymi oporami to nie przesadzajmy, żeby opony działały muszą mieć opory. Wink
Pewnie im mniejsze tym lepsze... Choć zazwyczaj jest to podyktowane jakimś tam spadkiem przyczepności.
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.