Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki amortyzator wybrać do 400 zl
#11
44 cm
Odpowiedz
#12
No to jak nic szukać 80mm, one mają ~45cm, setka będzie za wysoka. Główka podniesie się o ok. 1cm, więc można przeżyć Smile Przy krótszej sterówce (260mm) obniży się kierownica o jakieś 2cm, także albo wtedy szukać mostka z większym kątem, giętej (bardziej giętej) kierownicy albo przyzwyczaić się Wink
No i jeśli nie zmieniałeś hamulców to amortyzator musi mieć piwoty, żeby było je do czego przykręcić.
Odpowiedz
#13
Marcoki 80mm z niższą koroną (po roku 2005) mają 459mm-465mm. Z tego co zdążyłem zaobserwować to najniższe widelce robi Manitou, co trochę przeczy logice (bo przecież korona jest z tyłu). I tak zapomniałem napisać że fajnym widelcem używanym w tej cenie byłby Manitou Black w jakieś prostszej wersji. Naprawdę fajne widły.

Mostek to i tak masz z ogromnym kątem. Masz strasznie zrelaksowaną pozycję na rowerze. Z bardziej giętym mostkiem już się będzie dziwnie skręcało.
Ile masz wzrostu że taka rama? Ponad 2m?
Odpowiedz
#14
troche wstyd sie przyznac za kupilem rower z rama 22,5 a mam wzrostu 178cm ale tak to jest jak sie glupka wpusci do sklepu hehe nie wiem czy nie lepszym rozwiazanie bedzie kupno nowej ramy a ta stara moze uda sie sprzedac jakiemus dragalowi a wogole co myslicie o ramach accenta np el norte bo fajne sa
Odpowiedz
#15
Ramy Accenta są kiepskie, ciężkie. A głupki to w sklepie Ci taki rower sprzedały.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#16
Tormenta i El nino to całkiem fajne ramy, ~1,8kg, więc też nie najcięższe...
Co do wysokości amorków to manitou ma, a bynajmniej rok-dwa temu 454mm (80mm) i 474 (100mm), RS są po 4mm niższe. Nie pamiętam jak było z foxami.
A co do rozmiaru ramy to faktycznie, ktoś musiał być chory, żeby sprzedać taki rower... :-|
Odpowiedz
#17
Te wyższe Accenty są całkiem całkiem, jak za tą kasę. Choć ramy M001 itp. które kiedyś były miały dziwny kąt główki (jak do sztywnego widelca). Miałem Fiamme (poprzednik m001) dopóki mi jej nie zwinęli. Kumpel miał 001 i też na niej trochę pojeździł. El Nino mnie zawsze ciekawiło. Po co mu te mufy z kawałkami rur.

Miałem kiedyś ramkę 21.5" przy moich 183 cm to była masakra. Jeździło się stabilnie ale zakręty były kilometrowe.

Hmm jak patrzyłem kumplowi Manitou do Enduro/FR to zdaje się że były najniższe, ale musiał bym poczytać jeszcze raz, więc wierzę Ci na słowo.

Tak czy inaczej dziobi42 pomyśl lepiej nad zmianą ramy, bo ta to jest jakaś masakra. Ja bym zmieniał moją 18" i miał bym do sprzedania ale jakiś pechowy sezon i co chwila coś się sypie więc nie wiem czy mnie będzie stać na zmianę.
Odpowiedz
#18
fajna jest ta twoja rama tylko pewnie cena tez by byla fajna hehe a jak bym zmienil rame na np ta accent el norte to jesli dlugosc rury sterowej bedzie pasowac to juz go mozna zakladac czy jeszcze na cos trzeba patrzec wogole to dziki wszystkim za zainteresowanie bardzo mi pomogliscie
Odpowiedz
#19
Ja za Calderę bym brał 300 zł. Bo więcej już raczej nie jest warta. Z tym że moja ramka jest dość ciężka i pancerna. Mimo że do XC.
Odpowiedz
#20
wiec doszedlem do wniosku ze lepiej bedzie jak wymienie rame mam na oku http://allegro.pl/item981318452_rama_ac ... yczni.html 19 cali mysle ze bedzie dla mnie dobra i do tej ramy musze teraz dobrac amortyzator tylko ze koszta mi sie zwęziły do 200zł ale na moja jazde mysle ze cos sie znajdzie co bedzie jakos dzialac myslalem o czyms takim http://allegro.pl/item980318639_swietny ... _r_rs.html tylko nie mam pojecia jak bedzie z jego eksploatacja bo opinie ma rozne moze mial ktos z nim doczynienia lub ktos z waszych znajomych ewentualnie co lepszego mogl bym znalezc w tej granicy cenowej?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości