Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomocy - jak nie dac sobie wcisnac kitu i kupic cos dobrego?
#21
Ciekawe że chyba zakładają kobietom szersze kierownice zamiast węższych w meridach.
Na szczęście deklarują miększe sprężyny (ale ja bym i tak weryfikował czy te 15-20% SAGu faktycznie jest).
Z tym rozmiarem ramy to chciałem zauważyć że ważny jest nie tylko przekrok ale i pozycja na rowerze (długość górnej rury w połączeniu z mostkiem i kierownicą). Zatem najlepsza rada to wybrać rower na którym jest najprzyjemniej (żeby się potem nie męczyć).

A i taka rada żeby się nie ograniczać do wskazanych sklepów (a przede wszystkim nie tylko do Witeski, gdzie rowerów jest dość mało) tylko przejść się po maksymalnie dużej liczbie sklepów i przymierzyć co mają na czym się najlepiej czujecie. Spisać modele i ceny tych które wypadły najlepiej w danej cenie (pytając czy osprzęt jest fabryczny czy zmieniany i ewentualnie zapisać zmiany). Bo my sobie tu możemy sprawdzać i wyszukiwać ale skoro musicie się przymierzyć do rowerów to i tak kupicie te co są dostępne w Lublinie, a niestety dostępność rowerów w Lublinie jest dość niska. Zatem spróbujcie zrobić listy i je tu przedstawić.
Odpowiedz
#22
Cześć,
jeśli mogę się wtrącić i zamieszać w dyskusji, to do przewożenia dziecka w foteliku polecam rower z ramą "damką". Jest ona zdecydowanie wygodniejsza i bardziej bezpieczna. Już na TAKIM w miarę małym rowerze jest problem z wsiadaniem i zsiadaniem. Dziecko w foteliku podnosi bardzo środek ciężkości, trudno utrzymać rower starając się jednocześnie przerzucić nogę nad ramą.
Pozdrawiam, Tomek
"Kolarstwo ma być przyjemnością, a nie udawaniem, że jest w wykonaniu amatora wyczynem"
Cyklopedia
Odpowiedz
#23
Ceny i osprzęt ten sam, musisz zadecydować po prostu jaką ramę wolisz Smile Pamiętaj, że u Witeski masz zniżkę 15% czyli możesz celować w rowery za 1200, które po rabacie będą kosztować ok 1020zł Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#24
Ania J. napisał(a):tu porownanie wg tego zalapania sie w 1000zl Smile
http://www.rowerymerida.com.pl/rowery_p ... 29&id2=944
ewentualnie
http://www.rowerymerida.com.pl/rowery_p ... 44&id2=927
prosze o techniczna opinie Smile ceny te same wiec ktory lepszy?Smile
Zgodnie z tym o co Aniu prosiłaś:
zestaw 1 (porównanie 1):
-różne geometrie ram; teoretycznie rama męska jak w \ Matts jest sztywniejsza ze względu na mniejszy kąt opadania rury "poziomej", ale też prównując te same rozmiary ramy męskiej i damskiej, męska będzie dłuższa i Twoja sylwetka będzie bardziej wyciągnięta.
-różne szerokości opon w Matts 10-V są 2.1" (przód+tył) w Juliet 10-V odpowiednio 2.31" i 1.95"
-inny model siodła (w wersji damskiej teoretycznie zastosowane jest siodło damskie o zdrowszej geometrii,a le tak na prawdę trzeba by się mu było dokładnie przyjrzeć, najlepiej na żywo).

zestaw 2 (porównanie2):
-znów podobna różnica w geometrii ramy
-różne amortyzatory: taką Cape jak w Juliet 10-V sam miałem w moim Authorze, przejeździłem na niej blisko 16k km i nie miała żadnych luzów, w tych pieniądzach to niezły sprzęt.
-różnice w oponach są takie same jak napisałem przy porównaniu 1.
-różne pedały przy obydwu rowerach.
-różne siodła

Wyposażenie tych rowerów jest prawie takie same. W tym zakresie cenowym nie można oczekiwać komponentów z wyższej półki, ale te zawsze można po jakimś czasie eksploatacji wymienić. Trzeba się skupić na najważniejszym - ramie.
Wcześniej wspominałaś o możliwości jazdy z fotelikiem dziecięcym, więc dla Ciebie wygodniejsza byłaby rama Juliet. Jeśli chodzi natomiast o model to ze względu na amortyzator chyba lepszy będzie rowerek z Capą, czyli Juliet 10-V.

Mam nadzieję, że pomogłem. :->
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz
#25
U Witeski dostaniesz bez upominania, ale tam obsługuje koleś, a nie babka ;-P
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#26
20-V, bo:
1. przerzutki przednia i tylna są o klasę wyżej niż w 10-V
2. amortyzator GILA jest klasowo lepszy niż CAPA i dodatkowo ma blokadę skoku, tzw. ML= Mechanical Lockout.
Pozostałe komponenty bez zmian. Zatem 20-V!! :-) Aaa, i wybierz tylko odpowiedni rozmiar ramy, to b. ważne! :->
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz
#27
a przymierzałaś się do 18 i do 16?
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#28
oj to nie jest takie proste, trzeba przymierzyć, bo niektóre rowery pomimo mniejszego rozmiaru maja dłuższą górną rurę i pozycja jest wyciągnięta, inne odwrotnie, nie sugeruj się tak tabelkami, trzeba przymierzyć, wczoraj patrzyłam na różnice w wielkości ramy treka rozmiar 19,5 i mojego garego 15,5 i moja ramka pomimo, że niższa była dłuższa, nie popełnij błędu wyboru za dużej ramy, mniejszą można skompensować dłuższym mostkiem i wysuniętym siodłem jak będzie za duży to już trochę gorzej, poza tym piszesz o jeździe w terenie, moim zdaniem w terenie wygodniejsza jest niższa rama, bo czasem może się zdarzyć awaryjne lądowanie
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#29
Paweł K. napisał(a):1. przerzutki przednia i tylna są o klasę wyżej niż w 10-V
2. amortyzator GILA jest klasowo lepszy niż CAPA i dodatkowo ma blokadę skoku, tzw. ML= Mechanical Lockout.
Ha! To dobre :-P Gdyby to była różnica na poziomie chociaż deore -> slx to za te 170zł by się i opłaciło, ale nie w momencie gdy chodzi o shitmano krzak vs krzakkrzak :-P Ja tam bym odłożył tę kasę a potem dorzucając odrobinę będzie o wiele większy zysk niż z tego co proponuje merida..
Odpowiedz
#30
blokada skoku służy do tego aby nie pompować amortyzatora przy podjazdach i na szosie, po prostu uginający się amortyzator w takich okolicznościach to duża strata energii.
jednym słowem funkcja przydatna, aczkolwiek powiem Ci że ja mam ale z niej nie korzystam bo amorek jest tak twardy, że nie muszę Tongue

eee różnica w osprzęcie nie jest tak powalająca żeby płacić drożej, jak się spodoba to i tak będzie wymiana na coś lepszego z czasem, na początek wystarczy
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości