Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stojaki
#1
Proszę, jak ładnie działa nasze zaprzyjaźnione Porozumienie Rowerowe :-) , właśnie zerknęłam na GW:
http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640, ... werow.html
Odpowiedz
#2
MiłoSmileŻeby tylko nie trzeba było martwic sie o bezpieczeństwo pozostawionych tam rowerów...
Odpowiedz
#3
sorry za offtop, ale mnie martwi jedna rzecz w tym artykule
Cytat:Do tej pory nic nie wyszło z malowania białych linii, ale Porozumienie nie zamierza się poddawać. - Myślę, że jak staną już stojaki, zajmiemy się właśnie tym. Dzięki nim, bez wymiany nawierzchni w centrum Lublina mogłoby dojść kilka tras dla rowerów. Na białe linie zdaniem Porozumienia Rowerowego jest miejsce m.in. na al. Racławickich.
już takie ścieżki (pomalowanie chodnika) w Lublinie widziałem. Przyniesie to więcej szkód niż pożytku, bo zapewne nikt nie zrobi przejazdów dla rowerów na skrzyżowaniach czyli efektem będzie przymus schodzenia z roweru co kilkaset metrów i przeprowadzanie po przejściu... ścieżki zamiast ułatwić komunikację rowerową to ją spowolnią, chyba nie o to chodzi?
I niestety gdy już będzie taka ścieżka 'zrobiona' to wedle kodeksu trzeba po niej jechać (i zsiadać co jakiś czas), to ja już chyba wolałbym ulice...
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz
#4
Generalnie nie wiem czy biała linia na chodniku coś w ogóle zmieni. Korzystając z ścieżki przy Al. Spółdzielczości Pracy wielokrotnie trzeba lawirować pomiędzy pieszymi, którzy nic sobie nie robią z tego, że idą po ścieżce choć 0,5 m od nich mają szeroki chodnik. Paranoja, lepiej jeździć ulicą, chyba mniejsze zagrożenie.
Naciskaj na pedały choćbyś miał paść na twarz.
Odpowiedz
#5
Chyba największa dyscyplina na drodze rowerowej panuje na trasie LKJ - Zalew, może dlatego że większy ruch?
Piotrek.
Odpowiedz
#6
no bo na trasie gala->bronx to mozna i po głowie dostać ^^
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#7
Nad zalew wcale dyscypliny nie ma. Ludzie chodzą po ścieżce, rowerzyści jadą po chodniku. Totalna masakra. Do tego jeszcze rolkarze których nikt nie ostrzegł że nie są rowerzystami, a jeśli są to łamią przepisy nie trzymając rąk na kierownicy i nóg na pedałach.

Ze stojakami to powiem tak...
Są ładne. Problem w tym że pewnie kosztują więcej niż kawałek zwykłej giętej rury jak przed wydz. mechanicznym na polibudzie, a zatem mniej będzie ich można zrobić.
Odpowiedz
#8
Zwirek napisał(a):no bo na trasie gala->bronx to mozna i po głowie dostać ^^

mozna...mozna... dlatego teraz uzywam calych rekawic z plastikowo-gumowa oslonka na kostkach Undecided
Odpowiedz
#9
Mateusz napisał(a):Korzystając z ścieżki przy Al. Spółdzielczości Pracy wielokrotnie trzeba lawirować pomiędzy pieszymi

... i uważać na wyjeżdżające samochody. Wyjeżdżając z którejś podporządkowanej uliczki kierowcy mają kiepską widoczność. Trzeba cholernie uważać żeby wyjeżdżając w Spółdzielczości Pracy po drodze nie rozjechać zarówno pieszego jak i rowerzysty.
Ja tam uważam :mrgreen: , gorzej jak ktoś na rowerze pędzi na złamanie karku przez wyjazd a ktoś za kierownica samochodu uważał nie będzie...
Odpowiedz
#10
WGK obiecują, że tegoroczna partia stojaków zostanie zainstalowana 17 lipca
www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości