Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znaki znakami a piesi swoje
#1
Pewnie wszyscy doskonale znają kawałek ścieżki rowerowej nad zalewem, który nie jest wyłożony kostką. Przed wjazdem na ten odcinek wyraźnie widać znak droga dla rowerów. Mimo to zwłaszcza w weekend trzeba tym odcinkiem jeździć slalomem między pieszymi. Czy straż miejska choćby upomina tych pieszych, nie mówiąc już o karaniu??? Zgodnie z art. 11 pkt 4 Ustawy o ruchu drogowym chodzenie po takiej drodze jest zabronione, a za złamanie tego zakazu grozi mandat w wysokości 50 zł. Czy podejście pieszych da się zmienić??? Ścieżek jak na lekarstwo a jak już są, to służą pieszym za spaceraki.
lizanie jest dobre...lodów
Odpowiedz
#2
W tym przypadku owszem, znak jest widoczny.
Problem jest w tym, że na dalszych odcinkach ścieżka ta krzyżuje się z innymi ścieżkami. A tam już znaków nie ma. Zresztą, jak widzimy na załączonym obrazku, znaki i tak nic nie dają Undecided
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#3
Powinni stawiać pod spodem tablice informacyjną z definicją drogi rowerowej oraz z odpowiednim wycinkiem z taryfikatora mandatów.
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz
#4
akurat ten odcinek nie specjalnie krzyżuje się z innymi drogami, poza tym można go swobodnie obejść inną drogą, dlaczego nikt tego nie egzekwuje. Niech ktoś spróbuje cały dzień jeździć po chodnikach, nie dość że oberwie się od przechodniów to jeszcze szanse na dostanie mandatu dużo większe. Pieszych na ścieżkach nikt nawet w tym mieście nie upomina. Ja próbowałem. Kiedyś zwróciłem facetowi uwagę, że idzie po ścieżce dla rowerów (obok był chodnik). Odpowiedź jaką otrzymałem była następująca - "Wiem"

Prawo o ruchu drogowym

Art. 11.

1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.

4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.

5. Przepisów ust. 1-4 nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta
lizanie jest dobre...lodów
Odpowiedz
#5
holden napisał(a):Powinni stawiać pod spodem tablice informacyjną z definicją drogi rowerowej oraz z odpowiednim wycinkiem z taryfikatora mandatów.

wątpię, by to coś dało. na focie widać, że po ścieżce pocinają starsze panie. dokładnie wczoraj, na ul. Filaretów, na wysokości kładki łączącej os. Piastowskie z os. Mickiewicza i kościołem Św. Józefa, przy skrzyżowaniu z Grażyny, po stronie os. Piastowskiego, na wysokości ul. Piastowskiej, spotkałem dwie starsze panie czające się na przejście w niedozwolonym miejscu przez Filaretów, która w tym miejscu jest dwupasmówką. Ja wyjechałem rowerem z Grażyny. I jak zobaczyłem je, postanowiłem podjechać i zwrócić im uwagę. I czego się dowiedziałem? Panie z rozbrajającymi uśmiechami wyjaśniły mi, że:
- są za stare, by chodzić po kładce, na którą trzeba wchodzić po schodach (co nie jest prawdą),
- mają po 80 lat i dlatego uchodzi im przechodzenie przez jezdnię w niebezpiecznym, niedozwolonym miejscu.

zrezygnowałem z dalszej rozmowy z nimi, bo nie przyjmowały żadnych argumentów. pojechałem, z nadzieją, że złapie je policja.

jak zobaczycie takie panie na ścieżce rowerowej oznaczonej znakiem, zadzwońcie na policję, a po zgłoszeniu zatrzymajcie te panie i zajmijcie rozmową do momentu przyjazdu mundurowych. zresztą - kogokolwiek tam zobaczycie, róbcie tak.
ja - jak tylko zobaczę i nie będę się spieszył - będę tak robił!
Odpowiedz
#6
a niby na smieszce jak jest? tam też trzeba slalom między ludźmi robić, czasem nawet trzeba robić szybkie manewry bo się taka osoba zagapi czy coś i pod koła lezie

a policja i straż miejska oczywiście ma to w poważaniu, nie raz widziałem ich obojętną reakcje na taką sytuację
gdyby parę razy wlepili mandat (plus jakiś news w prasie lub TV) od razu byłoby lepiej
ale to marzenia i ja nie liczę na poprawę
Odpowiedz
#7
Może stowarzyszenie powinno jakoś zwrócić się do straży miejskiej. Ja pisałem osobiście do straży miejskiej maila w sprawie parkujących samochodów na ścieżkach, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Straż miejska oraz policja za to bardzo chętnie reaguje kiedy to rowerzyście łamią przepisy, coś tu jest nie tak. Żeby było śmieszniej kiedyś widziałem strażników miejskich spacerujących koło LKJ właśnie po czerwonej kostce. Zrobiłem im śliczne zdjęcie telefonem komórkowym Smile
lizanie jest dobre...lodów
Odpowiedz
#8
jaro napisał(a):... Żeby było śmieszniej kiedyś widziałem strażników miejskich spacerujących koło LKJ właśnie po czerwonej kostce. Zrobiłem im śliczne zdjęcie telefonem komórkowym Smile
Tylko się prosi o to, żeby im wysłać to do Miejskiej. Niech widzą na własnym przykładzie, jak niemyślący jest ten kto podąża niewłaściwą drogą :mrgreen:
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz
#9
nie mogłem się powstrzymać.... przepraszam :oops:
[Obrazek: straznicys.th.jpg]
Odpowiedz
#10
Piękna przeróbka, gratuluję, teraz zastanawiam się którą wersję do straży miejskiej wysłać Smile
lizanie jest dobre...lodów
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości