Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z kamerą w ręku
#11
Atomek napisał(a):nie odwrotnie ...
niespodziewanych zwrotów

pupy czasem mogą być atrakcyjne, ale w pamiątkowym filmie szukamy twarzy :-D
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz
#12
Waldek napisał(a):
Atomek napisał(a):nie odwrotnie ...
niespodziewanych zwrotów

pupy czasem mogą być atrakcyjne, ale w pamiątkowym filmie szukamy twarzy :-D

dobre :mrgreen:
Odpowiedz
#13
Każdy kto zrobił kiedyś jakieś zdjęcie lub film, zauważył na pewno że istnieją pewne realia techniczne bez których nasza praca będzie do "pupy".
Gdyby tak kiedyś komuś przeszło do głowy (również) nakręcić film z jadącego roweru to podstawową sprawą będzie osiągnięcie takiej jakości zapisu, żeby w ogóle było coś widać wśród wibracji i ruchów powodowanych przez jazdę. Wg. moich obserwacji daje się to mniej więcej uzyskać tylko w przypadku bardzo sztywnego zamocowania kamerki do roweru lub "człowieka". W moim wypadku wybór padł na rower, a optymalne miejsce to tuleja kierownicy nad przednim kołem. Oczywiście życzę powodzenia osobom które wyobrażają sobie, że utrzymają kamerkę w ręku/rękach na przestrzeni kilkunastu kilometrów, względnie przyczepią ja na tzw. sznurki do kierownicy albo może na 2 m rurze dla polepszenia perspektywy. W drugim skrajnym przypadku - można wyposażyć się w sprzęt ze stabilizacją optyczną za 20.000zł, stedycam 2-4 tys., filmować z jadącego samochodu, albo miniśmigłowca :-) Kino pełne jest takich scen - kręconych w studiach filmowych :-D

Nie znam takiego gatunku filmowego "film pamiątkowy" - może chodzi o dokument. Co by to nie było to oprócz technicznego minimum, film powinien stanowić jakąś logiczną całość i realizować jakiś zamysł autora. Jakoś nie znajduję tych podstawowych elementów w wielu produkcjach na YT, a w tym wątku np. film o kapliczkach to jakaś sieczka pod tym względem - a szkoda bo temat bardzo ciekawy i nietypowy. Jazda rowerem to nie jazda windą, dlatego też osobiście nie jestem zwolennikiem syntetycznych filmików. Chyba że jakaś wersja light - po polsku zwiastun 8-)
Odpowiedz
#14
Steadycam (namiastke) mozna sobie zrobic domowymi sposobami i niewielkim nakladem srodkow. Z tego co wiem od kolegos ktorzy 'kreca' daje rade nawet Smile Opisy sa w necie, na jutubie itd..
Odpowiedz
#15
Atomek napisał(a):...
Gdyby tak kiedyś komuś przeszło do głowy (również) nakręcić film z jadącego roweru to podstawową sprawą będzie osiągnięcie takiej jakości zapisu, żeby w ogóle było coś widać wśród wibracji i ruchów powodowanych przez jazdę. Wg. moich obserwacji daje się to mniej więcej uzyskać tylko w przypadku bardzo sztywnego zamocowania kamerki do roweru lub "człowieka". ...




Według mnie sprzet to podstawa w tego rodzaju zdjęciach. Dobra, szybka kamera ze stabilizacja obrau oraz mocne zamocowanie np: do kasku.
Oto film zarejestrowany przez mojego brata na tegorocznym Enduro Trophy - Czarna Góra 21.05.2011 r, w którym brał udzial.
Film
Odpowiedz
#16
Atomku, chyba jakieś "nieporozumienie terminologiczne" ;-)
nie sugerowałem, że Twój film jest do d...
tylko zwróciłem uwagę, że więcej czasu na nim widać tyłki, niż twarze
na to zwróciła mi uwagę znajoma stojąca tyłem w filmie z kapliczkami na rowerach
i podzieliłem się z Tobą refleksją nad naszym wspólnym problemem - Twoim i moim.
Ludzie oglądając filmy pamiątkowe (dokumenty ważnych dla wąskiego kręgu) koncentrują się głównie na rozpoznawaniu twarzy.

Może nie ma takiego "gatunku filmowego", ale ja głównie robię filmy i fotografie pamiątkowe. Są dla mnie i dla ludzi z nich protezą pamięci, sytuacji, ludzi, przemijających rzeczy.

Dziękuję, że wypowiedziałeś się na temat mojego filmu, ale "sieczka" jest dla mnie określeniem zbyt ogólnym, nieprecyzyjnym, bym mógł na podstawie niego coś poprawić w moim filmowaniu. Tego filmu tu nie zamieszczałem dla oceny, lecz raczej by pokazać m.in odmienne nawierzchnie od asfaltu (też w telepaniu kamery, co zapowiadałem).

podobnie posługuję się amatorskim najprostszym kieszonkowym sprzętem
i na youtubie wolę oglądać takie amatorskie filmiki
a duże filmy profesjonalne na dużym ekranie

powodzenia w kolejnych produkcjach
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz
#17
Atomek, ty nie pitol i się nie usprawiedliwiaj Wink
Ja wiem że można zrobić fajny film niedużym nakładem środków.
W/g mnie liczy się pomysł, odpowiednie kadry, i montaż. A na montażu można cuda zdziałać Smile

Nie chcę żeby ktoś myślał że się wymądrzam. Od razu mówię że miszczem nie jestem.
Tylko znam troszkę temat. Kilkaset godzin z kamerą, a może już i tysiaka przekroczyłem. Setki godzin na montażu nauczyły mnie że ogranicza mnie tylko moja wyobraźnia Wink

P.S.
niektóre pupy były fajne
P.S. 2
przyjmij mój koment na luzie
KTM Ultra Flite, Merida Road Race
Odpowiedz
#18
Doorta na podlubelskich dróżkach
http://youtu.be/RXLyVU80h80
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz
#19
Waldek napisał(a):Doorta na podlubelskich dróżkach
http://youtu.be/RXLyVU80h80

film jest niestety prywatnySmile chyba że tak miało byćSmile
Odpowiedz
#20
odprywatyzowałem Smile
http://youtu.be/RXLyVU80h80
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości