Strony (9):    1 2 3 4 5 ... 9   
Tom   29-04-2010, 00:43
#21
zaworek napisał(a):z Lwowskiej są w sumie dwie możliwości:
- prosto przez rondo i przez ul. Ruską, Lubartowską i Świętoduska
- na rondzie w lewo w Tysiąclecia Świętoduska

To, to ja wiem ;-) liczyłem na jakieś argumenty za którymś z wariantów.

Ifson napisał(a):A może coś takiego?...

Moja kochana Głęboka :-D
Ifson trasa powiela te Masy, które odbyły się do tej pory. A chodziło o to, żeby przejazd był przez inne rejony, a nie te oklepane. Okolice Zana tego dnia będą oblegane a Narutowicza i Nabystrzycka będą pękać w szwach. Sorrki Ifson, ale to nie przejdzie, tym razem.


Trasa została przetestowana organoleptycznie. Z pełnym brzuchem, po przeziębieniu. Skrzyżowanie Krakowskie Ewangelicka to klasyczny cykl 30 sek. Przeanalizowałem jeszcze raz dwa skrzyżowania to przy Campanile i Solidarności/Kompozytorów. Niestety cykl tam jest bardzo różny 30 -42 sek. Optymalne będzie jednak „zamknięcie” się pomiędzy pierwszym i drugim skrzyżowaniem wówczas wszyscy bezpiecznie przejadą na Kompozytorów.
Co do wzniesienia na Kompozytorów, ten pierwszy fragment do Oratoryjnej, nie jak wcześniej napisałem przez roztargnienie Organowej (ale i tak nikt nie zauważył :lol: ) wcale nie jest taki mocno zadarty, bardziej zmęczył mnie podjazd Świętoduską, naprawdę. Później od Oratoryjnej jest płasko jak stół. Od Skrzyżowania ze Smorawińskiego jest już prawie cały czas z górki. Od Chodźki rower sam bez kręcenia rozpędza się czasem prawie do 30 km/h. Podobnie jak przy Wieniawskiej, również dwa skrzyżowania Lubartowska/Solidarności i skrzyżowanie z Wodopojną najlepiej będzie pokonać w dwóch etapach, bo na raz się nie uda. Zlepimy się przed Wodopojną i w całości polecimy do góry. Trasa rzeczywiście zajmuje w granicach 7 km.

Fajniejsza jest jednak ta wersja z Lwowską, wychodzi tak 8 km z hakiem. Jednak bez „blokerów” będzie bardzo ciężko, a chętnych nie widać. Przetestowałem ten wariant ze skrętem z Lwowskiej w Podzamcze i wydaje się najmniej bolesny i ewentualne blokowanie potrzebne będzie wówczas tylko z jednej strony ruchu okrężnego.

Dobranoc
Seb   29-04-2010, 01:03
#22
Jak wszystko pójdzie po mojej myśli, to pojawię się na MK w kamizelce odblaskowej, pomogę ogarnąć przejazdy przez krzyżówki.

Panie i panowie potrzeba jeszcze kilka chętnych osób do zabezpieczania skrzyżowań, liczę na waszą pomoc.
Potrzeba około 8 osób w kamizelkach, 2 z przodu, 2 z tyłu, i 3-4 osoby będą kontrolowały środek.
mamut77   29-04-2010, 13:59
#23
Tom napisał(a):wiem jaki jest ruch na Kompozytorów i Smorawińskiego. Wierzcie mi to są trochę dwa różne światy.
Przyznaje się bez bicia, problem natężenia ruchu w tych miejscach trochę mi umknął :-| . Smorawińskiego oglądam z siodełka roweru niemal codziennie i rzeczywiście bywa tam wesoło. Przyjmijmy może zatem, że Tom wie o czym pisze i nie kombinujmy nad zaproponowaną trasą :mrgreen: .
Co do Kompozytorów: też bywam, choć rzadziej, i widuję czasem rowerzystów, którzy mają problem z wdrapaniem się tam pod górę. No ale jeśli rzeczywiście przyjmiemy, że Masa to nie rekreacyjna ustawka, to większych problemów nie powinno chyba być.
zaworek   29-04-2010, 14:00
#24
jadąc lubomelską mozna zająć dwa pasy to może uda się przejechać całą grupą na zielonym, a po przejechaniu solidarności wrócimy na jeden pas. co do lwowskiej podejmiemy chyba decyzję w piątek na miejscu w zależności od ilości blokerów

[Obrazek: stats.jpg] 
pawelm   29-04-2010, 22:41
#25
kombinujcie chlopaki a ja ojca jeszcze werbuje Smile
jak cos kamizelke mam wiec jesli nie bedzie ekipy to moze jakos pomoge zobacze Smile bo niemal prosto z pracy przyjade na MK zostaiwe auto pod blokiem i chycam na rowera

a moze taka traska ?http://www.bikemap.net/route/create#lt=51.25074&ln=22.54815&z=14&t=0
Seb   29-04-2010, 22:42
#26
Nie ma chętnych do funkcji "porządkowy" :-) ??
To takie fajne zajęcie :-)
Jak ktoś chciałby jednak pomóc, to zapraszam na Plac Litewski, w kamizelce odblaskowej.
Szczegóły na PW
Pinky   29-04-2010, 22:51
#27
Ja bede i moge pozyczyc kamizelke, a nawet dwie. Niestety na blokera sie nie nadaje bo sie zagapiam przy ladnych rowerzystkach :oops:

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Pogromca z Lbn   29-04-2010, 23:16
#28
Relaks od nauki a więc będę na mk :-P . Może moja stara padaka się doczołga;D
Michal   30-04-2010, 05:05
#29
Będę , ale bez kamizelki..
Tom   30-04-2010, 07:37
#30
zaworek napisał(a):jadąc lubomelską mozna zająć dwa pasy to może uda się przejechać całą grupą na zielonym, a po przejechaniu solidarności wrócimy na jeden pas

Dobry pomysł :!: może się udać

zaworek napisał(a):...co do lwowskiej podejmiemy chyba decyzję w piątek na miejscu w zależności od ilości blokerów

Liczę, że jednak znajdą się chętni, bo trasa byłaby wówczas fajniejsza.
Strony (9):    1 2 3 4 5 ... 9   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.