Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co by tu wymienic?
#1
Witam. Otrzymałem mały zastrzyk gotówki ok 400zł i chcę coś za nie zakupic do roweru. I tu proszę was o radę i opinię czy warto. Kandydaci do wymiany:
- korba Deore 2009 najechane ok 1200 km stan bdb. Wymiana na SLX nowy bądź używany.
- amor St XCR najechane tyle co korba stan również bdb. Wymiana na coś lepszego do 400 zł.
- zakup butów spd bo pedały już mam.
- kenda K-849, stan db. Wymiana na coś lepszego do 70 pln sztuka.


To chyba wszystko bo reszta już została wymieniona na leprze.
Odpowiedz
#2
Wymień powietrze w dętkach na świeże, a kasę mi oddaj.
Odpowiedz
#3
13kisiel13: może buty, skoro masz pedały. bo po co Ci same pedały SPD? Smile
anodamian: a zarób sobie, a nie od kolegi próbujesz wyciągać Big Grin
Odpowiedz
#4
Też uważam, że warto kupić buty spd, skoro masz już odpowiednie pedały, a do tego jeszcze możesz kupić nowy łańcuch albo dwa i jeździć na zmianę, aby nie zajechać napędu za szybko.
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz
#5
Zgadzam się z mindexem i holdenem, najrozsądniejszym wyborem raczej będą buty SPD. Korba posłuży Ci jeszcze jakiś czas (szczególnie, jeśli zrobisz, jak poradził Ci holden - ze 2 nowe łańcuchy i wymienianie ich co jakieś 100-200 km zdecydowanie przedłuży żywotność korby i kasety), a za ~400 zł z amorem nie zaszalejesz...
god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
Odpowiedz
#6
Co do zakupów: bierz buty, albo poluj na jakiegoś używanego amora, chociaż uważam, że buty będą lepszym pomysłem, tymbardziej, że nie będziesz miał zamrożonej kasy w pedałach ;-)

[OT]
msl napisał(a):ze 2 nowe łańcuchy i wymienianie ich co jakieś 100-200 km
Co?? To kurcze niektórzy na tym forum musieliby wozić na jednodniowe wyjazdy ze sobą drugi łańcuch w kieszeni :-P Z tym dystansem to chyba lekko przesadzone? Ja słyszałem że co 500-600km :-)
[/OT]
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#7
Zwirek napisał(a):[OT]
msl napisał(a):ze 2 nowe łańcuchy i wymienianie ich co jakieś 100-200 km
Co?? To kurcze niektórzy na tym forum musieliby wozić na jednodniowe wyjazdy ze sobą drugi łańcuch w kieszeni :-P Z tym dystansem to chyba lekko przesadzone? Ja słyszałem że co 500-600km :-)
[/OT]

Hmmm, w takim razie mamy różne źródła informacji :-P
Mi radzono przynajmniej z nowymi łańcuchami założonymi na nową korbę i kasetę tak postępować, bo łańcuchy z początku dość mocno się wydłużają.
Potem raczej bardziej sensownie będzie robić tak, jak napisałeś, Zwirek.
god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
Odpowiedz
#8
Oczywiście że buty.

Amora nie kupisz lepszego za tą sumę. A korba po cholerę? Dla napisu na niej? Nie zauważysz różnicy.
Odpowiedz
#9
Moja rada... Kup buty Shitmano za 200 coś zł w inżynierii po zniżce i potem dozbieraj do amortyzatora w stylu SR Epicon/ RS Recon. Zmiana łańucha niby coś daje, ale czytałem kiedyś testy takich rozwiązań i niespecjalnie byłą różnica. Ja osobiście nie zmieniam łańcuchów tak często i kasety (a tym bardziej tarcze z przodu mimo że są alu) chodzą bardzo dobrze.

Ile te Kendy ważą i jak Ci się na nich jeździ?
Odpowiedz
#10
Sprawują się całkiem nieźle jak na swoją cenę. Dokładnej wagi nie znam ale tak ok 750 gram sztuka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości