Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki wybrac rower
#11
Kuba napisał(a):16 przy tym wzroście. Wink
Ta, chyba przy wzroście ok 15 cm niższym. Ja mam 180 i do XC potrzebuję ramę 18,5, jako, że takich nie robią to najlepsza jest 18. Jak kolega chce świrować w lesie to niech bierze 19, ale na szosę i lekki teren będzie dla niego za mała.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#12
haha, i poradź się ludzi na forum Big Grin

Bierz 20", jedyny słuszny rozmiar ramy dla Ciebie jeśli chodzi o meridy.
Odpowiedz
#13
oczywiscie zdania podzielone ;-)
Costeczka
Odpowiedz
#14
Żeby wszystkich pogodzić to powiem tak - jak przy 185 cm wzrostu miałem rowery odpowiednio 21'', 20'' a teraz jeżdżę na ramie 19'' - wszystkie były dobre Smile. Myślę, że bardziej od tej wysokości liczy się długość rury górnej która mocno wpływa na geometrię a resztę dostosujemy odpowiednim wyciągnięciem sztycy. Przy meridzie, która widzę, że ma rozmiarówkę 18'' lub 20'' obstawiam zdecydowanie 20'' przy tym wzroście.
Odpowiedz
#15
Nie no nabijałem się przecież w temacie szalenia po lesie, ale do FR czy DJ to taka rama (16") by była OK.

Dlatego podajemy różne zakres rozmiarów żeby móc dostosować ją do własnych rozmiarów ciała. Merida faktycznie ma trochę lipną rozmiarówkę (w tym sensie że w najpopularniejszym przedziale nie zagęszcza stopniowania), ale nikt nie powiedział że to ma być Merida.
Ja przy 185 (sam jak pisałem mam 183 czyli mniej niż cal mniej, a to tak nie działa że cal w górę to cal większy rozmiar) nie porywał bym się na 20" w rozmiarówce Kony (którą mam obadaną) i stwierdzenie że 20" to jedyny słuszny rozmiar jest mówiąc delikatnie na wyrost. Moim zdaniem trzeba pójść i się przymierzyć do konkretnego roweru. Krótszą ramę wydłuży się mostkiem (żeby dostosować do wzrostu), dłuższej się mostkiem nie skróci (bo niestety i tak będzie się prowadziła jak lokomotywa).
Nie mówię stanowczo nie 20. Mówię że trzeba odwiedzić sklepy, kolegów i posiedzieć na kilku rowerach.
Odpowiedz
#16
And napisał(a):Myślę, że bardziej od tej wysokości liczy się długość rury górnej która mocno wpływa na geometrię a resztę dostosujemy odpowiednim wyciągnięciem sztycy.

Ale weźmy takiego Garego Fishera- te rowery są tak wyciągnięte jak... no nawet nie wiem jak co TongueP
Odpowiedz
#17
Dlatego uważam, że długość górnej rury to jest to na co należy zwracać uwagę bo inaczej pozycja będzie delikatnie mówiąc "niewygodna" czyli np. rozciągniemy się jak mój chomik kiedy go córka trenuje Smile. Wszystko i tak sprowadza się do przymierzenia roweru w sklepie i nie jakiegokolwiek roweru żeby poznać pasujący nam rozmiar w calach tylko właśnie konkretnej marki i modelu który chcemy kupić - inna marka z tym samym rozmiarem to już być może inna pozycja na rowerze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości