Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki wybrac rower
#1
Witam
kapitałem na rowerek moze i nie grzeszę ale chcialbym zasiegnac opini poszukuje czegos w przedziale cenowym do 1000 - 1200 zł nie ukrywam im tanszy tym lepiej chociaz na pewno nie mam zamiaru oszczedzac na jakosci i trwałosci... roweru nadajacego sie do czestej jazdy bezdrożami po lesie po malych hopkach czyli górala - mtb - kross . Wygodnego i dobrze wykonanego

jakies konkretne modele mozecie mi polecic ??
i moze dodatkowe pytanie mam 185 cm wzrosu jaki rozmiar ramy, kół jest dla mnie najodpowiedniejszy ? na co jeszcze zwrocic uwage kupując rower w sklepie ?

pozdrawiam czekam na odp Smile
Odpowiedz
#2
Przy takim wzroście to rama 19".
Jeżeli to ma być rower do leśnych szaleństw, to lepiej mniejszą np 17"-18".

Co do firmy to coś z Krossa, Gianta, Meridy lub Kellys.
Odpowiedz
#3
Rozmiar 20" tyle można jednoznacznie powiedzieć. Przy takim przedziale cenowym to większość rowerów będzie i tak nieznacznie różniących się osprzętem. Fajnie by było jakby tylna piasta była pod kasetę a nie wolnobieg, ale nie wiem czy można na to liczyć przy tej kwocie. Do tego gięta kierownica. A czy wygodny czy nie to trzeba i tak przymierzyć, choć i tak pewnie różnicy nie wyłapiesz.

Ot mnie ktoś wyprzedził :-P Patkos chciałbym widzieć jaką sztycę wsadzić do 17" żeby wystarczyła...
Odpowiedz
#4
Mati nie określił dokładnie do czego ten rower ma być.
Jeżeli będzie jeździł również po szosie, to sztyca 350 - 400 mm.

Natomiast, jeśli ten rower ma być tylko do zabawy w lesie, to wtedy długość sztycy już nie jest już taka istotna, bo i tak zniża się ją mocno, aby móc lepiej balansować ciałem i rowerem.

Rama 20" w lesie będzie niewygodna.

Sam jeżdżę na 17,5" przy wzroście 180cm, sztyca 350mm (mam jeszcze kilka cm zapasu) i jest super.
19" przy 185cm powinno być w sam raz.

Ogólnie wiele ludzi pakuje się w za duże ramy i później szukają mniejszej.
Odpowiedz
#5
to bedzie moj pierwszy rower kupywany osobiscie a nie otrzymany w prezencie dlatego sam zastanawialem sie nad rama 19 - 20 pewnie przypasuje sie do jednej i do drugiej dopiero wtedy zdecyduje

a jesli precyzyjniej mam sie okreslic to raczej jazda po nieutwardzonej drodze, ma byc to rowerek do jazdy po blotku jak juz wyzej pisalem po lesnych ścieżkach i ewentualnie sciezkach rowerowych teren mniej wiecej taki jak mozna spotkac jezdzac w kolo zalewu bocznymi dróżkami
Odpowiedz
#6
patkos napisał(a):Natomiast, jeśli ten rower ma być tylko do zabawy w lesie, to wtedy długość sztycy już nie jest już taka istotna, bo i tak zniża się ją mocno, aby móc lepiej balansować ciałem i rowerem.

Rama 20" w lesie będzie niewygodna.
Chciałbym wiedzieć po co w takim Starym Gaju obniżać siodełko. To można robić, ale przy wybitnie trudnych zjazdach w górach, tudzież na hopkach, ale to odrębna bajka. U nas nie ma po co.
Osobiście mam 185cm i jeżdżę na 20,5", 1cm zapasu sztycy 350mm, korby 175mm. Jeżdżę w xc także nie powiedz mi, że taka jest niewygodna i w ogóle balansować się na niej nie da. Może i kwestia budowy ciała i podejdzie 19". Dla mnie mało która 19 byłaby odpowiednio długa.
Odpowiedz
#7
kuczy napisał(a):Dla mnie mało która 19 byłaby odpowiednio długa.
To zależy...

Jeśli chcesz jeździć sam to rama 19" będzie nieodpowiednia, nie tak dawno testowałem Kenzela 19" i był na mnie za mały (jeszcze raz sorry kola za to pęknięcie, mam nadzieje że już jakoś "pospawałeś" ramę).

My tu na forum, bardzo często/gęsto jeździmy w grupach, po dwóch/dwoje
i wtedy rozmiar ramy nie ma znaczenia, najważniejsze żeby rower był sprawny
Odpowiedz
#8
Ja mam 183 i mam 18" ze sloppingiem i w terenie jest ok, na dłuższe wypady musiałem kupić sztycę 400, bo kolana dawały o sobie znać. Dla mojego wzrostu 19" jest ideałem. 20" to już za dużo. Ale to kwestia indywidualna. 20" jest mniej zwrotna i takiej krowy bym nie kupił. Ale rozmiar ramy zależy od producenta więc można sobie pisać i pisać jaką masz kupić, a poznasz dopiero ją pod kroczem. Bo i tak większość firm stosuje inne geometrie. Zatem myśl o czymś w okolicach 19". Może być i 18 i 20" w przypadku jakiś specyficznych ram.
Odpowiedz
#9
Rozmiar ramy bierz 20", na takie potrzeby jak opisałeś będzie idealny. Na taki wzrost to 19-20. 19 może być minimalnie za mała nawet do świrowania w lesie, 20 do takich zabaw będzie za duża, ale z tego co piszesz to zdecydowanie potrzebujesz 20.

Co do rowerów to w tej kasie raczej coś używanego polecam, bo za 1200 to fajnego nowego sprzętu nie kupisz. Btw: mam 20" Meridę do sprzedania Wink Jak coś to info na priv.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#10
Ja obstaję przy 19. Chyba że Merida ma jakąś mała rozmiarówkę.
Do świrowania w lesie to raczej 16 przy tym wzroście. Wink
Do ścigania się jak mówię obstawił bym 19". Nawet zawodnicy najczęściej biorą mniejszy z możliwych rozmiar ramy, a oni kręcą na okrągło i małe ramy by ich męczyły.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości