Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa korba
#11
Nic nie będziesz musiał kombinować z łańcuchem. Po prostu będziesz teoretycznie miał wolniejszy rower Big Grin Bo jak sobie zapodasz przełożenie 42-11 to nie będzie to 44-11 Big Grin i będziesz musiał szybciej pedałować. Ale na takich przełożeniach i tak jeździ się niezbyt często Smile Niektórym wręcz odpowiada mniejsza korba. Musisz sobie to wyczuć. Ja bym założył 44, ale to tylko moje zdanie.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#12
To akurat wiem że będę musiał więcej pedałować. Pytam bo korba Alivio nad którą właśnie się zastanawiam, posiada 42, i 48 zębów, i dlatego pytam czy będę musiał robic jakieś kombinacje z łańcuchem.

Pozdrawiam
Piotrek.
Piotrek.
Odpowiedz
#13
Alivio jest na kasetę 8. Jeśli masz taką kasetę to wszytko będzie ok Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#14
No i napotkałem pierwszy problem, kasetę mam 7 rzędową(dość stary rower), czyli tą korbę mogę sobie odpuścić?
Piotrek.
Odpowiedz
#15
To pewnie nawet nie kaseta a wolnobieg. Ale chyba powinno działać i z 7. Ale w takim układzie to już na pewno kup coś taniego. Skonsultuj się z kimś, kto się zna bardziej ode mnie, może ktoś na forum się jeszcze wypowie. A jak nie to pytaj w serwisie Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#16
Te korby są już w większości do 9 biegowych napędów. Co oznacza że współpracują z węższymi łańcuchami. O ile napędy 8 i 9 nie są zbyt różne o tyle 7 może już być.

Gdybyś miał napęd 9 rzędowy to polecał bym to:
http://allegro.pl/item709174865_mechani ... _m532.html
do 7 rzędowych łańcuchów zostaje Ci coś takiego
http://allegro.pl/item709568674_korba_s ... 170mm.html
Musisz się tylko zastanowić jakiej długości potrzebujesz korb.
Odpowiedz
#17
ja tam się nie znam za specjalnie ale sam kupiłem w zimie jeszcze truvativa five-d 42-32-22 i działa doskonale z 7 biegami z tyłu, więc nie wiem czy to jest aż taka wielka różnica, że korba 9 nie działa z łańcuchem 7..
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#18
Ja wychodzę z założenia że producenci wiedzą jak działają ich produkty. Sądzę że przy takim układzie może pogorszyć się zmiana biegów oraz może dojść do szybszego zużycia koronek i/lub łańcucha. Ale to teoria.
Odpowiedz
#19
Kuba napisał(a):Te korby są już w większości do 9 biegowych napędów. Co oznacza że współpracują z węższymi łańcuchami. O ile napędy 8 i 9 nie są zbyt różne o tyle 7 może już być.
...

Akurat szerokość łańcucha jest w napędach 7 i 8 taka sama natomiast w 9 węższa.
Z moich doświadczeń wynika że korba pod 9-tkę z powodzeniem może pracować z kasetą 8 i 7.
Nie bardzo mogę sobie też wyobrazić z czego mogłoby wynikać przyspieszone zużycie zębatek lub łańcucha...
Odpowiedz
#20
Dzisiaj przy okazji wstąpiłem do sklepu za bramą krakowsą Mongoose, wytłumaczyłem sprzedawcy co i jak, powiedział że nie będzie problemu z założeniem korby Alivio do mojego roweru. Całość wyliczył mi na 212zł. W skłąd zestawu wchodzi:
-Korba Alivio kwadrat
-Suport
-Przerzutka przednia Alivio
-robocizna 15zł.

Dzięki za informacje, jeśli mi nic innego nie wpadnie do głowy, zawiozę tam rower i oddam do naprawy. Myślę że dobra cena.

Jeśli macie jakieś sugestie proszę o napisanie.

Pozdrawiam
Piotrek.
Piotrek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości