Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa korba
#1
Myślę,nad zakupem nowej korby ponieważ stara już strzela...cenowo taka lepsza to gdzieś ile by kosztowała,aby nie zostać wyrolowanym w sklepach.
Odpowiedz
#2
szosa czy góral i ile kasy możesz przeznaczyć ??
Chcesz mieć cztery kółka - kup sobie dwa rowery
Odpowiedz
#3
velverne16 napisał(a):Myślę,nad zakupem nowej korby ponieważ stara już strzela...cenowo taka lepsza to gdzieś ile by kosztowała,aby nie zostać wyrolowanym w sklepach.

W ubiegłym roku stałem przed tym samym problemem w moim Authorze. Musiałem wymienić cały napęd: kaseta, łańcuch i korba. Pakietowa korba Suntour 42x34x24 była dla mnie za mała (zbyt małe przełożenie), poza tym mocowana na kwadrat była mało sztywna i szybko zauważyłem boczne bicie. Kupiłem więc SLX 44x32x22 w systemie hollowtech II. I po 2000km jakie na niej zrobiłem, toczy się doskonale. Jeżdżę w różnych warunkach, ostatnio rzadziej z powodu braku czasu. Niejednokrotnie dostała piachem i deszczem. Z łożyskami jest wszystko jak najbardziej ok. Wszystko jest kwestią dbałości o sprzęt, niezależnie od terenu w jakim się jeździ. Wada tej korby: CENA! :-| szczególnie w tym sezonie gdy ceny SHIMANO poszły ostro w górę. Mimo wszystko myślę, że warto zainwestować.
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz
#4
góral i myślę ,że około 200 zł
Odpowiedz
#5
Jak dla mnie to albo alivio http://www.allegro.pl/item656526069_now ... alink.html
lub dołożyć i kupić deorkę http://www.allegro.pl/item645382298_kor ... ancja.html
Na pewno deorka będzie sztywniejsza i łatwiejsza w czyszczeniu, bo co do żywotności łożysk to jest tak sobie. Sam używam hone-ów (przebieg ok 3.5tyś km) i byłem zadowolony do skandii w nałęczowie (posypało się łożysko - koszt nowego dobrej klasy ok40zł, oryginalne ok 100zł za komplet z miskami-choć jak stwierdził gość w sklepie z łożyskami, chińskie badziewie).
Odpowiedz
#6
http://allegro.pl/item708958503_nowosc_ ... ypust.html


Ta korba nada się do MTB? Nie znam się bardzo na sprzęcie, więc proszę o rady... Bo wczoraj padł mi suport i korba i muszę wymienić.


Pozdrawiam
Piotr Owcarz

Zakres cenowy jak najtaniej do 200zł.
Piotrek.
Odpowiedz
#7
Myślę, że się nada, ale inni niech się jeszcze wypowiedzą. Jak u siebie wymieniałem support to musiałem pamiętać, żeby wziąć odpowiedniej szerokości, bo mam meridę hfs i w zależności od rocznika ramy nie każdy pasował. Więc sprawdź czy u Ciebie też tak nie ma.

I zauważ, że ta największy blat korby ma 42 zęby, a najczęściej spotyka się największy w rozmiarze 44 (44-32-22).

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#8
Dzisiaj albo jutro jak dostanę klucz to rozkręcę suport i posprawdzam wszystko, tak wiem na korbie sprawdzę ilość zębów.

Jeszcze jendno pytanko, brać lepiej Truvativ czy coś z magazynu Shimano. Dodam że jeżdżę rekreacyjnie, z przewagą asfaltu ale zdarzają się przejażdżki po lesie.

Pozdrawiam
Piotrek
Piotrek.
Odpowiedz
#9
Ja tam komponenty do napędu zawsze Shimano Deore kupuje - najtańsze Shimano na 9. Truvativ to ze stajni Srama jest. Kup co tańsze, i tak się to zajeździ, no chyba, że bardzo zależy Ci na tych kilku gramach to wtedy obczaj co i jak i kup lżejsze Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#10
A jeszcze pytanko takie, jeśli mam 44 zębów na najwyższym blacie, a jak kupie 42 zęby to będę musiał kombinować coś z łańcuchem? Czy może zostać tak jak jest...
Piotrek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości