Strony (3):    1 2 3
wegoR   30-06-2010, 12:18
#21
niunia2101 napisał(a):
mrcng napisał(a):"odwrotne pompki", albo martwy ciąg.

Możesz mi to wyjaśnić jak to się robi takie pompki.
Może mu chodziło o tzw. "mostek" :mrgreen: ?
mrcng   30-06-2010, 21:01
#22
Troche przesadzilem, odwrotne pompki to na triceps ;-) pomyłka.
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp
"15.UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU" tak to sie zwie...jest to najlepsze cwiczenie, po martwym ciągu na plecy..szczególnie dolną partie, która na siodełku dostaje najwiecej..

mozna to cwiczenie robic na taboretach
mrcng   30-06-2010, 21:05
#23
mixer...z tym lekarzem to wiesz...na specjaliste trudno trafic..z doswiadczenia swego wiem, ze lepiej leczyc sie samemu, bo przynosi to lepsze efekty
niunia2101   01-07-2010, 08:09
#24
Zgadzam się z przedmówcą ponad tydzień łaziłem w robocie ze złamana nogą. Jak to stwierdzili : to nie interwencja chirurgiczna". Jak się potem okazało jednak była. mam na zaświadczeniu jakie dostałem diagnoza "zapalenie stawu skokowego". Nie robili nawet prześwietlenia.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
truskafka   01-07-2010, 12:50
#25
mrcng napisał(a):na specjaliste trudno trafic..z doswiadczenia swego wiem, ze lepiej leczyc sie samemu, bo przynosi to lepsze efekty

no pewnie, rozpoznanie wstępne, badania, diagnoza i zapanowanie leczenia to przecież najłatwiejsza rzecz na świecie ... w końcu wszyscy mamy skończony internetowy kurs medycyny .... no i przenośny aparat RTG w każdym domu stoi

oj ludzie nie uogólniajcie, są lekarze i Lekarze, tak samo jest w każdej innej dziedzinie życia .... mi się na szczęście udało trafić na kompetentnych ludzi i współczuję Tym, którzy na takich nie trafili ale to nie znaczy, że nikt leczyć nie umie...

pacjenci też są różni .... pamiętajcie o tym, że lekarz tez człowiek i po X pacjentach nastawionych roszczeniowo (bardzo roszczeniowo) odechciewa się wszystkiego .... popracowalibyście dzień na SOR to by się wam światopogląd wywrócił na drugą stronę

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
mixer   07-07-2010, 15:46
#26
Odpowiadam z opóźnieniem - dwa razy próbowałem, ale straciłem całą treść z powodu zbyt długiego pisania... Nie miałem czasu pisać od nowa. Przepraszam zainteresowanych.

@ marcin0604
Prywatne leczenie nie musi być drogie. Ktoś z Was pisał o ubezpieczeniach dla cyklistów. Są też dodatkowe ubezpieczenia dla pacjentów. Płaci się np. 35-45 zł miesięcznie, a za to otrzymuje się "darmowy" dostęp do internistów i specjalistów. W ramach ubezpieczenia (w zależności od oferty ubezpieczyciela) można chodzić do lekarza internisty, w kilka dni dostać się do specjalisty wielu specjalności medycznych, zrobic badania itp. W niektórych firmach takie ubezpieczenia są w pakiecie (np. Allegro). Można też wykupć je indywidualnie. Lekarze chętniej dają skierowania na badania, gdy korzysta się z takiego ubezpieczenia - bo za usługę płaci ubezpieczyciel, a nie skąpy NFZ.
Warto to przemyśleć również w kontekście dalekich wypraw rowerowych: jeżeli dobrze dobierzecie ubezpieczyciela, możecie mieć dostęp do lekarza pierwszego kontaktu w niemal każdej większej miejscowości w Polsce. Wszystko w ramach jednego ubezpieczenia. Po prostu dzwonicie na infolinię medyczną i podają Wam najbliższą placówkę, w której przyjmie Was lekarz. Odpada cały problem z rozliczaniem się przychodni z NFZ, czyli formalności, które czasem nie pozwalają przyjąć pacjenta.

@ mrcng, niunia2101
Odwrotne pompki, szczególnie na krześle czy taborecie, przydają się przy formowaniu tricepsa, ale nie polecałbym tego ćwiczenia kobietom. Smile Mężczyźni jak najbardziej mogą - przy nisko ustawionej kierownicy i krótkim rękawie ten mięsień jest bardzo dobrze wyeksponowany. Smile
Unoszenie tułowia z opadu to dobre ćwiczenie, ale nie na początek. Wymaga już pewnej sprawności mięśni. Na początku warto przez kilka tygodni poćwiczyć najprościej: rowerki na leżąco, nożyce poziome i pionowe, unoszenie i przytrzymanie nóg przez kilka sekund 20-30 cm nad podłogą (te ćwiczenia wzmacniają mięśnie brzucha i częściwo też pleców).
Samodzielnego leczenia nie polecam. Gdy pacjent leczący się sam w końcu trafia do gabinetu, zwykle nie wiadomo, czym się zająć w pierwszej kolejności. Wykwalifikowanego specjalistę znajdzie się wszędzie, trzeba tylko trochę poszukać. I nie oczekiwać cudów, szczególnie na początku leczenia. Rehabilitacja i leczenie wymagają czasu, cierpliwości i zaangażowania pacjenta.

@ truskafka
Zgadzam się. Lekarze są różni, pacjenci są różni. A na SOR (o którym wspominasz) rozgrywają się czasem niezwykłe sceny...
nirfAn   17-07-2010, 07:57
#27
pare dni temu wyszedłem ze szpitala. miałem ćwiczenia korekcyjne które oczywiście muszę codziennie wykonywać. w ostatni dzień pobytu miałem RTG. wynik nie za dobry-kręgosłup w "eskę";/ orzeczenia brak z powodu urlopu mojego lekarza prowadzącego ;/
pozostaje mi z uporem ćwiczyć, skoro jestem jeszcze młody a wada nie jest za duża (tak mi się wydaje) to może uda się to skorygować.
pozdrower
Strony (3):    1 2 3
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.