Strony (3):    1 2 3   
maciek2610   20-05-2010, 21:38
#11
ja mam slaby rower, gorszy od Jego krosa i mam kasetę 7, i w tym wypadku doświadczenie by Cię zawiodło ;-)
Seb   20-05-2010, 21:53
#12
Kaseta 7-rzędowa występuje rzadko w rowerach MTB z tego co mi wiadomo, po za tym to nie temat na omawianie mojego doświadczenia rowerowego ;-)

niunia2101, ja w sumie to nie bardzo już wiem o co chodzi...
Chcesz wymienić samą przerzutkę (Acera) czy w sumie też jeszcze do tego wolnobieg (wielotryb), piastę (ewentualnie samą ośkę w piaście??) łańcuch i korbę??
Wszystko da się wymienić na nowe i nie trzeba do tego specjalnie się męczyć.
Sprecyzuj bardziej ;-)
niunia2101   20-05-2010, 22:16
#13
Wstępnie przerzutka. A co do reszty to się okaże po rozebrani okresowym i czyszczeniu rowerek ma już 600km przejechane czas na przegląd a tutaj może się pojawić pech wymiany części więc wolę wiedzieć co dobre aby nie dać sobie bubla wcisnąć. Kiedyś się ze mną kłócił że musiał mi wymienić w starym rowerze wolno bieg bo zęby były starte. Miał pecha bo kasetę wymieniłem miesiąc wcześniej. i udowodniłem mu to że nowa a wsadził mi badziewie. A była altusa.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
maciek2610   20-05-2010, 22:20
#14
niunia2101 napisał(a):Wstępnie przerzutka. A co do reszty to się okaże po rozebrani okresowym i czyszczeniu rowerek ma już 600km przejechane czas na przegląd a tutaj może się pojawić pech wymiany części więc wolę wiedzieć co dobre aby nie dać sobie bubla wcisnąć. Kiedyś się ze mną kłócił że musiał mi wymienić w starym rowerze wolno bieg bo zęby były starte. Miał pecha bo kasetę wymieniłem miesiąc wcześniej. i udowodniłem mu to że nowa a wsadził mi badziewie. A była altusa.



po tym poście to już chyba nikt nie czai co Ty masz w tym tylnym kole :-P
Seb   20-05-2010, 22:21
#15
600 km to niewiele
W sumie dopiero teraz Ci się dopiero części docierają, bo nie wiem jak trzeba jeździć, żeby po tylu km zajeździć napęd, mój się zaczął zużywać po 2500km a nieszczególnie o niego dbałem :-)

j/w też już nie czaję nic :-)
niunia2101   20-05-2010, 22:24
#16
miałem małą krakse i chyba przerzutka może być uszkodzona bo lekko się zgięła więc wole dmuchać na zimne niż potem majątek wsadzić na raz

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
truskafka   20-05-2010, 22:32
#17
jak się lekko zgięła to ją trochę wyprostuj o ile to przerzutka a nie hak, który tez się da wyprostować (tylko wszystko z wyczuciem) jak chcesz zmienić to kup alivio na 7 podziała, i na 9 powinna dać radę, całkiem przyzwoity sprzęt za bardzo rozsądna cenę

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Kuba   21-05-2010, 11:54
#18
Prostowanie przezrutki co ciężka sprawa. Zazwyczaj przekosi ją również na wszystkich sworzniach (najsłabsze miejsca). Wózek relatywnie mało dostaje. Aczkolwiek jak mi się skręcił XT to dało się na nim jeszcze jeździć ~0,5 roku. Potem biegi nadal dobrze zmieniał ale kółka nie trafiały w łańcuch.
Harkonnen2   14-06-2010, 16:36
#19
Podepnę się pod temat, żeby nie dublować.

Przychodzi mi czas na wymianę tylnej przerzutki i wolnobiegu (po czterech latach) i jako, że nie dysponuję za wielką kasą, wykombinowałem sobie taki zestawik:

RD-TX 51

MF TZ06/20 14- 28

Planuję do jazdy przede wszystkim turystycznej (szosa/szuter/umiarkowany teren), żadnej wyczynówki. Manetka Revoshift sześciobiegowa. Nada się to do użytku, czy skrobać więcej kasy? Wink Ewentualnie czego nie uwzględniłem jeszcze w wyborze?

Wszechkozacki Związek Hodowców Gronkowców - Oddział Zamiejscowy
JID: <!-- e --><a href="mailto:harkonnen2@jid.pl">harkonnen2@jid.pl</a><!-- e -->
Paweł K.   14-06-2010, 16:57
#20
Harkonnen2 napisał(a):Podepnę się pod temat, żeby nie dublować.

Przychodzi mi czas na wymianę tylnej przerzutki i wolnobiegu (po czterech latach) i jako, że nie dysponuję za wielką kasą, wykombinowałem sobie taki zestawik:

RD-TX 51

MF TZ06/20 14- 28

Planuję do jazdy przede wszystkim turystycznej (szosa/szuter/umiarkowany teren), żadnej wyczynówki. Manetka Revoshift sześciobiegowa. Nada się to do użytku, czy skrobać więcej kasy? Wink Ewentualnie czego nie uwzględniłem jeszcze w wyborze?
Jeśli nie chcesz dodatkowo inwestować w wymianę piasty na taką z bębenkiem (żeby móc zakładać kasety o wiekszej ilości rzędów), manetek do przerzutki o >6 biegach, zaplotu koła itp itd. to moim zdaniem nie będzie to wcale głupi zestaw do jazdy rekreacyjnej.

Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.