Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trasa Lublin - Chełm
#1
hej wszystkim :mrgreen:
mam nadzieję,że w dobrym dziale piszę info.
Chciałbym przestrzec wszystkich,którzy będą chcieli pojechać szosą i szosówką :mrgreen: z Lublina w kierunku Chełma.
Od Kalinówki /właściwie do Kalinówki też/nawierzchnia w stanie fatalnym -dziury,koleiny,asfalt/jeśli to w ogóle można nazwać asfaltem/chwilami przypomina nierówno rozłożone,zaschnięte ciasto na brytfance .
Od Kalinówki do Piask - pobocze i większość prawego pasa w stanie trudnym do opisania
Ok.2-3 km przed Piaskami dużo lepsza nawierzchnia .
Jeśli ktoś chcę jechać w tamtym kierunku szosą - proponuję objazd przez Bychawę - tak wracałem i dużo lepiej .
Pozdrawiam
Mariusz
Odpowiedz
#2
Dwupasmówka do Piask jest jakby płytami betonowymi i odczucia są jakby jechać pociągiem (tu-tu, tu-tu...).

Mariuszu, ale z Piask do Chmielu jest znośnie?
Odpowiedz
#3
Szymku,
mało znam tą trasę i nie pamietam na którym km jest Chmiel
wiem tylko i pamiętam,że od Piask jest spoko :mrgreen: :mrgreen:
średnia do Chełma wyszła mi 2,35 h /plus -minus 10min. z postojami /
Odpowiedz
#4
Do Chełma dobrej jakości nawierzchnia jest jak jedziesz przez Franciszków, Mełgiew, Dominów, Jaszczów, Łysolaje, Siostrzytów, Dorohucza - i dalej krajową 12 (równa jak stół z szerokim poboczem). Drobna uwaga - na MEłgiewskiej leży sporo dziur, więc wyjazd z Lublina najlpeiej ul. Turystyczną, potem odbicie na Świdniczek (trochę mniej dziur i mniej samochodów), po paru kilometrach w stronę Mełgiewskiej. Dobry asfalt zaczyna się dopiero we Franciszkowie.
Odpowiedz
#5
Pawle,
dziękuję za podpowiedź.
Teraz będę jeździł przez Bychawę, na Piaski i tam jest droga dużo lepsza,a w wolnej chwili przetestuje Twój wariant :mrgreen:
Pozdrawiam
Mariusz
Odpowiedz
#6
Na Świdniczek nawierzchnia jest beznadziejna, wiem, bo codziennie tamtędy jeżdżę Tongue Wydaje mi się, że nie ma sensu tyle drogi nadrabiać tylko cisnąć Mełgiewską.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#7
qavtan napisał(a):ale z Piask do Chmielu jest znośnie?
Tam jest totalna porażka, jakieś pierwsze 5km od Piask jest nowa nawierzchnia, ale dalej w stronę Chmiela to nawet na góralu się z trudem jedzie, to już trudno nazwać asfaltem, samochody jeżdżą tam max 30 bo więcej się nie da, odradzam ten odcinek na kolarce.

Co do drogi na Piaski można jeszcze tak:
Czerniejów, Chmiel, Krzczonów, Żuków, Piaski, trochę krócej niż przez Bychawę, wczoraj tak przejechałem, całkiem przyjemna trasa (gdyby jeszcze nie ta burza :evil: )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości